مطالب آموزشی

استفاده از ظروف پذیرایی در دکوراسیون

استفاده از ظروف پذیرایی در دکوراسیون

استفاده از ظروف پذیرایی در دکوراسیون

استفاده از ظروف پذیرایی تزیینی در دکوراسیون داخلی: در طراحی دکوراسیون داخلی از وسیله ها و لوازم تزئینی مختلفی استفاده می کنند که هرکدام در نوع خود خاص هستند و جلوه زیبا و دلنشینی به محیط می دهند.

در اینجا می خواهیم درمورد استفاده از ظروف پذیرایی تزئینی و تاثیر آنها بر فضا و محیط اطراف اطلاعاتی را کسب کنیم.ظروف پذیرایی در انواع و اقسام مختلفی وجود دارند که هر نوع دارای ) طرح ها، شکل ها، جنس ها، ویژگی ها، استفاده و کاربردهای مختلفی هستند( در ادامه با انواع ظروف پذیرایی تزیینی بیشتر آشنا می شویم.

استفاده از ظروف پذیرایی در دکوراسیون

استفاده از ظروف پذیرایی در دکوراسیون

 انواع ظروف پذیرایی تزئینی:

۱ ) آجیل خوری: از ظرفهای آجیل خوری برای ریختن آجیل ها و خشکبار ها در آنها استفاده می کنند.این ظرفها در جنس ها و طرح های متنوعی وجود دارند که در نوع خود زیبا و چشمگیر هستند،از آجیل خوری ها هم می توان به عنوان لوازم دکوری) در بوفه ها، قفسه ها، بر روی پیش میز ها و…( استفاده کرد و هم به عنوان وسیله پذیرایی، ظاهر زیبا و خاص آجیل خوری ها دکوراسیون مکان مورد نظر شما رانیز خاص و بی نظیر جلوه می دهد.

۲ ) میوه خوری ها: با کاربرد میوه خوری ها و استفاده از آنها آشنا هستیم که جزئی از لوازم ظروف پذیرایی به حساب می آیند. از میوه خوری ها بر روی پیش میزها، میز کنسول و داخل بوفه ها استفاده می کنند، انواع طرح ها وجنس های مختلف میوه خوری ها تاثیر بسزایی بر روی طراحی دکوراسیون میگذارد.

۳ ) اردو خوری ها: اردو خوری ها ظرف هایی هستند که کاربردهای زیادی دارند،از آنها برای ) پیش غذا ها، خشکبار، آجیل، تکه های میوه و دسر، شکلات و غیره( استفاده میکنند. این ظرف ها یا به صورت قطعات متصل به هم هستند و یا به صورت جدا از هم،که امروزه به عنوان ظروف پذیرایی و دکوری طرفداران بسیاری پیدا کردهاند.

مطلب مرتبط  استفاده از شمعدان در دکوراسیون

۴ ) قندان ها: می دانیم که در هر خانه ای از قندان ها بر روی پیش میز ها و به عنوان دکوری در داخل بوفه ها استفاده می کنند و در مورد کاربرد آن ها آشنایی الزم را داریم.

۵ ) سینی های پذیرایی: انواع مختلفی از سینی های پذیرایی وجود دارد مثل) سینی سرو غذا، سینی چای،قهوه و شربت، و سینی های تزیینی که فقط نقش دکوری دارند ( انتخاب سینی مناسب برای پذیرایی خوش سلیقه بودن میزبان را در انتخاب دکوری ها نشان می دهد.

استفاده از ظروف پذیرایی در دکوراسیون

استفاده از ظروف پذیرایی در دکوراسیون

۶) ست پارچ و لیوان: به عنوان دکوری در بوفه ها و قفسه ها، و به عنوان پذیرایی بر روی میزهای غذاخوری استفاده می کنند ۷)شیرینی خوری ها: شیرینی خوری ها هم جزئی از لوازم دکوری به حساب می آیند که در طرح ها و نقش های مختلفی وجود دارند و زیبایی خاصی به دکوراسیون شما می دهند.

۸ ) بشقاب های تزئینی: بشقاب های تزئینی در طرح ها و نقش و نگار های مختلفی ساخته می شوند، این این نوع بشقاب ها بیشتر حالت دکوری دارند واز آنها در داخل بوفه ها،بر روی دیوارها و بر روی میزهای دکوری استفاده می کنند، بشقاب های تزئینی جلوه خاص و چشمگیری را ایجاد می کنند. ما با انواع ظروف های تزئینی و کاربرد آنها آشنا شدیم.

اینک می خواهیم در مورد ویژگی های ظاهری آنها مواردی را برای شما توضیح دهیم.

  •  جنس ظروف های تزئینی: ظروف های تزئینی را در جنس های مختلفی می سازند که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند جنس ظروف ها شامل) چینی، شیشه ای یا کریستالی، استیل، برنز، نقره، چوبی، سفالی( میباشند. شرایط نگهداری ظروف های چینی شیشه ای و سفالی به دلیل شکننده بودن حساس تر از بقیه جنس ها می باشد.
  •  نقش و نگارهای ظروف: نقش و نگارهای ظرفها در طرح ها و سبک های مختلفی صورت میگیرد از جمله این سبک ها) سنتی، کلاسیک، نقره کوب،میناکاری، کنده کاری بر روی چوب(است. البته برای زیباتر جلوه دادن ظرف ها از وسیله های تزیینی دیگری نیز استفاده می کنند مانند) سنگهای تزئینی و قیمتی و غیره(
  •  اندازه ظروف تزئینی: ظرف های تزیینی در اندازه های مختلفی طراحی میشوند، اگر از این ظرف ها فقط به عنوان تزئین دکوراسیون خود استفاده می کنید سعی کنید اندازه ظرف را نسبت به مکان مورد مورد نظر انتخاب کنید تا اندازه ها با هم تناسب داشته باشند و ظاهر دکوراسیون شما را منظم و اصولی نشان دهند.
  •  کیفیت ظروف تزئینی: کیفیت ظرف های تزئینی موضوع مهمی است که تاثیر بسزایی در زیبایی دکوراسیون شما خواهد داشت، اگر ظرف مورد نظر شما از لحاظ )جنس،طراحی و ساخت( بی کیفیت و سطح پایین باشد، به مرور زمان زیبایی خود را از دست میدهد و سبب دلزدگی دکوراسیون شما می شود..
  •  چیدمان ظروف تزئینی: چیدن ظرف های تزئینی نیاز به اصول خاصی دارد که رعایت کردن آنها بر طراحی دکوراسیون تاثیر می گذارد هر ظرف تزئینی در جایگاه مناسب خود قرار می گیرد، از قرار دادن ظرف های تزئینی بزرگ در جایگاه ها و فضاهای کوچک خودداری کنید.
  • رنگ ظرف های تزئینی: تنوع رنگ ظروف های تزئینی بسیار زیاد است، انتخاب رنگهای ظرف ها باید با هم هماهنگی داشته باشند زیرا رنگ ها بر روی احساسات و روحیات شخصی تاثیر می گذارند تمامی عواملی را که در مورد تاثیر
استفاده از ظروف پذیرایی در دکوراسیون

استفاده از ظروف پذیرایی در دکوراسیون

ظروف های تزیینی بر دکوراسیون داخلی الزم بود بدانیم برایتان توضیح دادیم. طراحی دکوراسیون موضوعی است که نیاز به توجه کردن به یک سری نکات خاص دارد تا دکوراسیون داخلی شما را به دکوراسیونی شیک و خاص تبدیل کند و

مطلب مرتبط  معرفی مدل های جدید لوستر خطی مدرن

نظر بیننده را به خود جلب کند، برای خرید و تهیه ظروف های تزئینی مختلف به سبک طراحی دکوراسیون مکان مورد نظر و مدل ظروف تزئینی دقت کنید) هر سبکی از دکوراسیون داخلی لوازم دکوری خاص خود را میطلبد(، عده ای از

انواع مدل های ظروف تزئینی مختلف در دکوراسیون خود استفاده می کنند که سبک و مدل آنها با هم هماهنگی الزم را ایجاد نمی کند و سبب دلزدگی می شود،برای ترکیب انواع مدل های ظروف تزئینی باید به مواردی از جمله)

تناسب رنگ ظروف، جنس، نوع نقش و نگار ها، تناسب اندازه ظرف ها نسبت به هم و غیره( توجه کنید. برای آشنایی بیشتر در مورد طراحی دکوراسیون داخلی و استفاده از لوازم دکوری مناسب می توانید از کارشناس مربوطه کمک بگیرید همچنین می توانید با مطالعه کتابهای مختلف در مورد آشنایی با طراحی دکوراسیون داخلی و انتخاب دکوری مناسب اطلاعات خود را در این زمینه باحال ببرید.

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند، برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

مطلب مرتبط  ازین چشمه، نور می جوشد؛ بهترین لوستر خانه را از چشمه نور بخرید

برای مشاهده ی مقالات بیشتر به دکورمگ و وبلاگ چشمه نور مراجعه کنید.

امیدوارم با مطالعه این مطالب با عنوان تفاوت میز عسلی و میز توالت بهترین و کاربردی ترین انتخاب را داشته باشید همچنین شما میتوانید با خواندن مطلب انواع آینه شمعدان اطلاعات خوبی را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید