مطالب آموزشی

۷ مورد از زمان هایی که باید از برقکار کمک بگیریم 

7 مورد از زمان هایی که باید از برقکار کمک بگیریم

۷ مورد از زمان هایی که باید از برقکار کمک بگیریم

کار با وسیله های برقی نیاز به داشتن علم کافی و دقت در هنگام کار دارد. نصب و تعمیر وسایل برقی و الکتریکی را هرکسی نمیتواند انجام دهد،تنها در برخی موارد آسان شما نیازی به برقکار و فرد با تجربه ندارید مانند (تعویض لامپ یا

فن)، دراکثر موارد وجود فرد برقکار الزامی است،انجام برخی از کارها در ابتدا به اندازه کافی ساده و آسان به نظر می رسد، اما اگر به هنگام کار نکات فنی و ایمنی رعایت نشود باعث ایجاد خسارت مالی وجانی خواهید شد پس بهتر است برای آرامش خاطرتان در انجام کارهای برقی با یک برقکار و متخصص تماس بگیرید. درادامه میخواهیم  برای شما بگوییم که در چه زمان باید از یه برقکار کمک بگیریم؟

گاهی اوقات پیش می آید که وسیله برقی شما به خوبی کار نمیکند ویا بطور کامل خراب شده است در این مواقع لازم است تا شخص برقکار وسیله شما را تعمیر کندخودتان به تنهایی نمیتوانید این کار را انجام دهید زیرا ممکن است نیاز

باشد تا قطعه ای از دستگاه و وسیله شما تعویض شود، ویا با کوچکترین  اشتباه باعث سوختن و خرابی بیش از حد وسیله برقی خود شوید و دیگر برایتان مصرفی نداشته باشد،طراحی داخلی اکثر وسیله های برقی به گونه ای است که حساس میباشند وتعمیر آنها نیاز به دقت و تجربه کافی دارد.

7 مورد از زمان هایی که باید از برقکار کمک بگیریم

۷ مورد از زمان هایی که باید از برقکار کمک بگیریم

۷ مورد از زمان هایی که باید از برقکار کمک بگیریم

  • برای نصب وسیله های برقی باید از برقکار کمک بگیریم 

نصب بسیاری از وسیله های برقی نیاز به کمک برقکار دارد،زیرا شرایط نصب انها متفاوت تر از دستگاه های برقی ساده میباشد، مانند نصب وسیله های برقی مخصوص آشپزخانه مانند (یخچال،لباس شویی،ظرف شویی وغیره) ویا نصب انواع نورپردازی ها مثل لوستر، چراغ های نور مخفی که نصب آنها نیاز به حرفه خاصی دارد که در توان همه افراد نیست، برخی از دستگاه ها با وصل کردن سیم و دوشاخه به پریز برق به آسانی روشن میشوند ونیازی به برقکار ندارند.

  • برای سیم کشی برق ساختمان ها باید از برقکار کمک بگیریم 
مطلب مرتبط  لوستر مناسب دکوراسیون نئوکلاسیک | ۲۵ مدل

سیم کشی های مربوط به ساختمان های مسکونی، اداره ها،اماکن دولتی، بیمارستان ها،سالن های ورزشی تفریحی وغیره همگی توسط برقکار ها و کارشناسان مربوطه صورت میگیرد، برقکار ها با انجام سیم کشی در سرتاسر

قسمت های مکان مورد نظر ونصب وسیله های نورپردازی و پریز های برق منبع برق را فراهم میکنند.حتی تعمیر وبازسازی سیم‌ها،مدارها،وپریزها و حتی افزودن پریز های یک منطقه نیز بر عهده  برقکار میباشد.اگر کلید چراغ خود را

لمس کردید و گرمای غیرمعمول یا شوک الکتریکی خفیفی احساس کردید،ابتدا کلید را بررسی کنید اگرمطمئن نیستید که چه مشکلی دارد، از برق کارکمک بخواهید. به هیچ وجه سعی نکنید که پریز یا کلید را خودتان تعمیر کنید. زمانی که متوجه شدید که کلیدهای خانه شما در زمان‌های خاصی کار نمی‌کنند، ممکن است نشان دهنده این باشد که سیم ها درداخل شل شده اند ویا اتصالی پیدا کرده اند در نتیجه وقت آن رسیده که باید از برقکار کمک بگیریم.

7 مورد از زمان هایی که باید از برقکار کمک بگیریم

۷ مورد از زمان هایی که باید از برقکار کمک بگیریم

  • برای تعمیر چراغ های چشمک زن باید از برقکار کمک بگیریم 

اگر همزمان با استفاده از چندین دستگاه، چراغ‌ها و لامپ های  شما چشمک می‌زنند، می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات الکتریکی باشد.  برخی از لامپ ها نیز هنگام وصل کردن دستگاه جدید نوسان پیدامی کنند. اگر چنین مشکلی برای لامپ های روشنایی شما پیش آمد از یک برقکار در مورد وضعیت الکتریکی خودکمک  بخواهید.

  • برای نصب وسیله برقی درمناطق آبی ومرطوب باید از برقکار کمک بگیریم 

همانطور که میدانید سیستم های برقی در حضور آب و رطوبت خطرات وحوادث ناگواری را بر جا میگذارند اگر میخواهید در حمام و سرویس بهداشتی که مناطقی مرطوب هستند ویادر باغ،نزدیکی استخر،فضاهای بیرونی مانند نماهای ساختمانی  خود وسایل برقی نصب کنید، با یک برقکار تماس بگیرید. همچنین هر سیمی که در مکان خیس ومرطوب قرار دارد به خصوص سیم هایی که بدون روکش وحفاظ هستند بسیار خطرناک میباشند پس سعی نکنید آن ها را تمیز کنید زیرا در معرض خطر برق گرفتگی قرار میگیرید.

  • برای تعویض سیستم برق قدیمی باید از برقکار کمک بگیریم 
مطلب مرتبط  هماهنگی لوسترمدرن و کلاسیک

اگر مکان مورد نظر شما قدیمی است (حداقل بیش از۱۵ سال)، ممکن است نیاز به ارتقاء سیستم برقی داشته باشد.  از یک برقکار بخواهید که کیفیت کلی سیم کشی های برق مکان موردنظرشما را مورد بررسی قرار دهد سیستم های قدیمی اغلب موجب آتش سوزی میشوند و پر خطر هستند،همچنین برای تعویض سیستم روشنایی قدیمی مانند(چراغ ها و لوسترها) بهتر است که برقکار این کار را انجام دهد.

  • برای صداهای وزوز کردن وسیله های متصل به برق باید از برقکار کمک بگیریم 

اگر وسیله برقی شما که به پریز برق متصل است صدای وزوز یا سوت مانندی از آن شنیده شود، ممکن است سیم ها و یا مدار های برق دچار مشکل شده باشند. برای رفع این مشکل حتما اقدام به تعمیر آن کنید زیرا صدای وزوز مانند،نشان دهنده هشدار است که اگر به آن توجه نکنید به مرور زمان باعث سوختن و خرابی وسیله شما میشود برای یافتن منبع صدا و خرابی می توانید به دنبال آن  بگردید اما سعی نکنید آن را خودتان تعمیر کنید. با برقکار تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

7 مورد از زمان هایی که باید از برقکار کمک بگیریم

۷ مورد از زمان هایی که باید از برقکار کمک بگیریم

  • برای تعمیر آسانسور مکان مورد نظر شما باید از برقکار کمک بگیریم 

آسانسور ها وبالابرها وسیله ای بسیار مهم میباشند که در صورت خرابی برای تعمیر آنها نیاز به متخصص وبرق کار ماهر دارید به هیچ وجه برای تعمیر آسانسور به تنهایی اقدام به درست کردن آن نکنید زیرا سیستم انها بسیار حساس میباشد ودر صورت اشتباه عواقب ناگواری مثل سقوط آسانسور ویا جرقه واتصال سیم ها که منجر به آتش سوزی خواهند شد رخ خواهد داد.

مطلب مرتبط  استفاده از شمعدان در دکوراسیون

تعمیر ونصب سیستم های الکتریکی نیاز به مجوز و بازرسی دارد. اگر خودتان تعمیر را انجام دادید بهتر است برای تایید درستی انجام کار از یک برق کار برای معاینه دقیق تر کمک بگیرید، تا اگر اشتباهی در انجام کار صورت گرفته توسط

برق کار و کارشناس تصحیح شود. همانطور که قبلا گفتیم برخی از پروژه های برقی وجود دارند که می توانید به تنهایی آنرا  انجام دهید، اما در مورد مشکلات الکتریکی و نصب بسیاری از وسیله های برقی خاص ، بهتر است آن را به

متخصصان  مربوطه بسپارید. کار با برق و وسیله های الکتریکی علاوه بر اینکه خطر برق گرفتگی و رخ دادن حوادث ناگوار را بر جای میگذارد باعث آسیب رساندن به وسیله برقی نیز میشود. پس همیشه برای انجام کارهای برقی خود سعی کنید با برق کار تماس بگیرید و مرتکب کوچکترین اشباه نشوید زیرا کار با برق مسئله ای کاملا جدی است و شوخی بردار نیست.

امیدواریم که مطالب گفته شده برایتان مفید بوده باشد.

چشمه نور

کمپانی است با قدمت سی ساله؛که همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند، برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاهده ی مقالات بیشتر به دکورمگ و وبلاگ چشمه نور مراجعه کنید.

امیدوارم با مطالعه این مطالب با عنوان تفاوت میز عسلی و میز توالت بهترین و کاربردی ترین انتخاب را داشته باشید همچنین شما میتوانید با خواندن مطلب انواع آینه شمعدان اطلاعات خوبی را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید