مطالب آموزشی

نگهداری از تجهیزات نور پردازی خانه

نگهداری از تجهیزات نور پردازی خانه

نگهداری از تجهیزات نور پردازی خانه

هر وسیله ای برای اینکه کارایی خود را در مدت زمان طولانی حفظ کند وخراب نشود نیاز به نگهداری و مراقبت دارد،مخصوصانگهداری از تجهیزات نور پردازی خانه برای سالم ماندن و داشتن عملکرد بالا لازم است در نگهداری آن دقت شود، در بسیاری از منازل ساکنین خانه ها به این موضوع توجه نمیکنند وفقط به تعویض لامپ های سوخته میپردازند در حالیکه نگهداری از تجهیزات نور پردازی خانه به این صورت نیست که فقط لامپ ها را تعویض کنید بلکه باید به

بررسی( سیم ها ومدارها،پریز های برق،فیوز برق وغیره) بپردازید.همانطور که میدانید وسیله های نور پردازی با مصرف انرژی و برق نور و روشنایی را ایجاد میکنند که اگر در رعایت نکات اصولی و نگهداری آنها دقت لازم را به عمل نیاورید باعث مصرف انرژی بالا توسط سیستم نورپردازی و پرداخت هزینه مصرفی برق بیشتری خواهید شد.

مردم برای بررسی روشنایی در خانه خودچک لیست تعمیر و نگهداری وسیله های روشنایی مناسب و اصولی ندارند.  در اینجا تمام اطلاعاتی را که برای تهیه چک لیست تعمیر و نگهداری تجهیزات نورپردازی خود نیاز دارید در اختیارتان قرار میدهیم. نگهداری پیشگیرانه وسیله های نورپردازی شامل بازرسی های منظم، آزمایش و تعویض است که به کاهش دفعات خرابی آن هاکمک می کند.

نگهداری از تجهیزات نور پردازی خانه

نگهداری از تجهیزات نور پردازی خانه

 موارد لازم در لیست بررسی نگهداری از تجهیزات نور پردازی خانه:

هدف از تهیه لیست برای چک کردن و سیله های نورپردازی و روشنایی این است که به شما کمک می کند تا( روشنایی مکان خود را بهبود ببخشید، هزینه ها را به حداقل برسانید، صرفه جویی در مصرف انرژی را به حداکثر برسانید،ودر نهایت به حداقل رساندن خرابی ها) توصیه می شود برای درک کامل موضوعات به موارد گفته شده دقت کنید، و با اصول نگهداری از وسیله های روشنایی آشنا شوید.

  • نکات لازم در نگهداری از تجهیزات نور پردازی خانه

۱) چک کردن لامپ ها: عمل چک کردن لامپ ها و اینکه چه تعدادی از آنها سالم و خراب هستند ونیاز به تعویض دارند امری مهم است، برای این کار با روشن کردن کلید برق به راحتی می توانید این موضوع را بررسی کنید ویکی از

مطلب مرتبط  نکات مهم در خریدن لوستر مدرن

واضح ترین روش ممکن برای چک کردن لامپ ها همین روش می باشد .هنگامی که چراغ ها روشن هستند لامپ هایی را که روشن نمیشوند را شناسایی کنید،دو دلیل برای روشن نشدن لامپ وجود دارد یکی اینکه احتمال دارد که

سرپیچ لامپ شل شده باشد که با چرخاندن لامپ و فیکس کردن آن دوباره روشن می شود و دلیل دیگری این است که لامپ سوخته ودیگر کارایی ندارد و باید تعویض شود، لامپ ها عمر مفید خاصی دارند و بهتر است در مدت زمان لازم

با تعویض گروهی آن ها از ایجاد هر گونه مشکل روشنایی که ممکن است در آینده رخ دهد،و  صرفه جویی در مصرف برق پیشگیری کنید. علاوه بره تعویض لامپ ها لازم است که در زمان های خاصی به تمیز کردن آن ها نیز بپردازید برای این کار  تمام چراغ ها را جارو کنید ویا با دستمال نرم گرد گیری کنید هنگام کار مراقب باشید که به چراغ ها آسیب نرسانید.

نگهداری از تجهیزات نور پردازی خانه

نگهداری از تجهیزات نور پردازی خانه

۲) چک کردن کابل‌های سیستم نور پردازی : گاهی اوقات با قطع شدن قسمتی از کابل ها وسیم ها جریان برق منطقه خاصی از خانه قطع شده و چراغ ها و لامپ ها روشن نمی شوند تشخیص دادن این امر نیاز به دقت بالا وتخصص

کافی دارد در بسیاری از موارد ما به اشتباه فکر میکنیم که لامپ ها سوخته و کارایی خود را از دست داده اند درحالیکه   اشکال کار از کابل ها وسیم ها می باشد، برای نگهداری و مراقبت از کابل ها ابتدا مطمئن شوید که همه چراغ‌ها کارکرد دارند و کابل‌های منتهی به چراغ‌های شما آسیبی ندیده‌اند،حتی وسیله های نور پردازی در قسمت بیرونی منزل نیز باید چک شوند چون کابل ها بهم متصل هستند وباهم در ارتباط اند. اگر متوجه شدید که قسمتی از چراغ ها ولامپ ها روشن نمی شوند حتما برای بررسی دقیق تر با برق کار تماس بگیرید تا مشکل را برطرف کند.

۳)  بررسی رنگ چراغ ها ولامپ ها: به رنگ چراغ ها دقت کنید اگر چراغ‌ها رنگ یکسانی ندارند، این می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که نور به آرامی به عمر مفید خود می‌رسد و زمان آن رسیده که لامپ دیگری جایگزین آن شود عده ای این موضوع را نادیده می گیرند، دقت کنید که کم سو بودن لامپ ها در میزان و شدت نور پردازی تاثیر دارد هرچقدر لامپ ها کم سو باشند روشنایی حاصله کمتر خواهد شد و فضای شما را کم نور و دلگیر خواهد کرد واین مسئله بر روی روحیات فردی نیز موثر است.

مطلب مرتبط  راهنمای خرید چراغ مگنتی + ۷ نکته مهم

۴) بررسی عملکردچراغ‌های قابل تنظیم با کنترل: این نوع از سیستم نور پردازی با کمک کنترل مخصوص دارای قابلیت (تغییر شدت روشنایی،خاموش و روشن کردن لامپ ها، روشن کردن تعدادی از لامپ ها به جای همه آن ها،تغییر رنگ لامپ ها، تغییر جهت چراغ ها) می باشد، به مرور زمان ممکن است با چک نکردن به موقع سیستم نور پردازی یکسری از عملکرد های آن از کار بیفتد، برای جلو گیری از این اتفاق لازم است که در مدت زمان مشخصی آنها را چک کنید تا طول عمر سیستم کاهش پیدا نکند و کارایی را خود را بهتر انجام دهد،پس حتما مراقب چراغ های قابل تنظیم باشید.

نگهداری از تجهیزات نور پردازی خانه

نگهداری از تجهیزات نور پردازی خانه

۵) چک کردن گرد وغبار و تمیز کردن آن: گرد و غبار می تواند ماندگاری لامپ ها،عملکرد و طول عمر آن ها را کاهش دهد به طور مرتب لامپ ها و وسایل آنها را در زمان خاصی بررسی کنید و با گرد گیری و تمیز کردن وسیله های نور پردازی با استفاده از شوینده های مخصوص آلودگی ها را از روی چراغ ها پاک کنید.

۶) چک کردن باتری های وسیله های نور پردازی: همه وسایل روشنایی از باتری استفاده نمی‌کنند، اما برخی از آنها با استفاده از باتری کار می کنند، مخصوصا کنترل های چراغ ها که به باتری نیاز دارند،  ویا باتری هایی که برای آشکار ساز های دود استفاده می شوند.هر باتری طول عمر مشخصی دارد وبعد مدتها خراب می شودچک کردن وضعیت باتری‌های این دستگاه‌ها و تعویض به موقع آن ها طول عمر دستگاه را افزایش می دهد.

مطلب مرتبط  ابعاد استاندارد مبل ال

آشنایی با وسیله های نور پردازی و انواع آن ها: مهم است که به خاطر داشته باشید که چه نوع لامپ هایی دارید و به چه چیزی نیاز دارند.نگهداری از وسیله های نور پردازی باید با دقت و توجه کافی در زمان لازم صورت بگیرد،برنامه

ریزی از قبل و نگهداری و بررسی سیستم های روشنایی به شما این امکان را می دهد  که در مصرف انرژی و پرداخت هزینه برق صرفه جویی شود. هنگام تعویض لامپ ها به صورت گروهی به دلیل اینکه به صورت عمده خرید می کنید

باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود، همچنین تضمین می کند که همه چراغ های شما دارای ویژگی های یکسانی مانند رنگ، وات و عمر مفید هستند.یک لیست اصولی ومفید برای تعمیر و نگهداری وسیله های روشنایی

شامل همه چیزهایی است که در بالا برای شما توضییح دادیم، اما فقط تهیه لیست به تنهایی کافی نیست موضوع دیگری که مهم است این است که تجهیزات را بشناسید، در صورتی که با انواع وسیله های نور پردازی و نحوه بررسی و تعمیر آن ها آشنایی ندارید بهتر است که از یک برقکار کمک بگیرید.

چشمه نور

کمپانی است با قدمت سی ساله؛که همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند، برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاهده ی مقالات بیشتر به دکورمگ و وبلاگ چشمه نور مراجعه کنید.

امیدوارم با مطالعه این مطالب با عنوان تفاوت میز عسلی و میز توالت بهترین و کاربردی ترین انتخاب را داشته باشید همچنین شما میتوانید با خواندن مطلب انواع آینه شمعدان اطلاعات خوبی را کسب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید