مطالب آموزشی

نورپردازی جزیره آشپزخانه

نورپردازی جزیره آشپزخانه

نورپردازی جزیره آشپزخانه

ایجاد نور و روشنایی  به آشپزخانه شما یک کار مهم و ضروری است و باید تصمیم درستی در مورد انتخاب وسیله روشنایی مناسب بگیرید. آشپزخانه اغلب به عنوان قلب خانه عمل می کند، جایی که خانواده ها برای تهیه غذا و لذت بردن از وعده های غذایی دور هم جمع می شوند، جایی که ساعت ها مشغول فعالیت های داخل آشپزخانه مانند( شستن وتمیز کردن ظروف، پختن غذا و غیره) می شوید.

انتخاب نورپردازی مناسب برای جزیره آشپزخانه،  زیبایی و خاص بودن فضای شما را تعیین می کند.  در ادامه  نکات لازم رادر مورد نورپردازی جزیره آشپزخانه برای شما توضیح میدهیم.

جزیره آشپزخانه چیست؟

در طراحی دکوراسیون های امروزی از تکنیکی به نام جزیره آشپزخانه ها استفاده می کنند، منظور از جزیره آشپزخانه  یک قطعه چند کاره است که جدا از کابینت ها می باشد و به عنوان پیشخوان عمل می‌کند و ظاهری زیبا و خاص به

محیط آشپزخانه شما می دهد، کارایی پیشخوان یا  جزیره آشپزخانه بسیار متنوع است گاهی می توان از جزیره آشپزخانه  برای قرارگیری سینک ظرفشویی و گاز استفاده کرد، و یا ازآن به عنوان میز غذاخوری، و محل قرار گیری وسایل

مورد نیاز آشپزخانه مانند یک کمد استفاده کرد. جزیره آشپزخانه هابه نورپردازی مناسبی نیاز دارند تا ظاهر آن ها جلوه زیبایی به خود بگیرد.

آویزهای نوری مناسب جزیره آشپزخانه : از آویز های نوری برای ایجاد نور و روشنایی در جزیره آشپزخانه استفاده می کنیم برای نصب و استفاده صحیح از این آویز ها نیاز است که به یکسری نکات توجه کنیم.

نورپردازی جزیره آشپزخانه

نورپردازی جزیره آشپزخانه

 تعدادآویزهای نوری در جزیره

تعداد آویز ها تاحدود زیادی به اندازه جزیره آشپزخانه شما و سبک آویزهایی که می خواهید نصب کنید بستگی دارد. اگر جزیره آشپزخانه شما بزرگ است از تعداد بیشتری آویز می توانید استفاده کنید در جزیره های کوچک وجود  ۱ الی ۲ عدد آویز نوری کافی می باشد.

مطلب مرتبط  دکوراسیون به شیوه نور متمرکز

نحوه نصب آویز ها: نحوه ی نصب آویزها موضوعی است که به سلیقه شما و نوع طراحی جزیره آشپزخانه بستگی دارد، در نصب آویز ها نکاتی را باید  موردتوجه قرار دهید مانند( رعایت فاصله نصب آویزها از یکدیگر، ارتفاع مناسب آویزاز

سقف، تعداد آویز ها، نوع و مدل آویزها) آویزهای نوری باید در فاصله مناسبی از همدیگر نصب شوند تاظاهر نامرتبی در فضای شما ایجاد نکنند، ارتفاع آویز از سقف هم باید به گونه ای باشد که خیلی نزدیک به سطح جزیره نباشند زیرا ممکن است که  جلوی دست شما را بگیرند و نتوانید فعالیت های خود را به راحتی انجام دهید.

اندازه آویز های نوری: اندازه آویزهایی که برای آویزان کردن در بالای جزیره آشپزخانه خود انتخاب می کنید، باید میزان نوردهی آن مناسب با اندازه جزیره وفضای موردنظرباشدتا نور کافی وبیشتری منعکس شود.به طور کلی، برای سقف های بلندتر و جزایر بزرگ تر،از آویزهایی با عرض و ارتفاع بیشتر انتخاب کنید.وبرای سقف‌های پایین‌تر و جزایر کوچکتراز آویزهای باریک‌و کم ارتفاع استفاده کنید.

رنگ لامپ های نوری: رنگ لامپ ها تاثیر بسزایی بر روی محیط آشپزخانه شما دارد استفاده از رنگ های روشن محیط شما را دلنشین و پر انرژی نشان می دهد و میزان نوردهی مناسب وبیشتری نسبت به لامپ های رنگی دارد، سعی کنیددر انتخاب طیف نوری مناسب جزیره آشپزخانه بیشتر دقت کنید. تا فضا را برای شما جذاب تر کند.

چراغ های نوری شفاف و مات: چراغهای نوری در هر دو مدل شفاف ومات وجود دارند  انتخاب هر مدل بستگی به سلیقه و فضای  مکان مورد نظر شما دارد. در جزیره آشپزخانه بهتر است از چراغ های نوری شفاف استفاده کنید زیرا جزیره قسمتی است که نیاز به نورپردازی بیشتری دارد چراغ های نوری مات نور کمتری را منعکس می کنند در نتیجه نمی‌توانند میزان روشنایی مناسب وکافی را برای جزیره ایجاد کنند.

نورپردازی جزیره آشپزخانه

نورپردازی جزیره آشپزخانه

  انتخاب چراغ های آویز یا لوستر برای جزیره آشپزخانه

مطلب مرتبط  جنس لوستر چه تاثیری بر کیفیت آن دارد؟

لوسترها برای اتصال به سقف مکان مورد نظر معمولاً فقط به یک اتصال سیم نیاز دارند در حالی که آویزها بسته به تعداد آویزهای مورد نیاز ممکن است به چندین خروجی نیاز داشته باشند.  موضوع مهمی که در روشنایی جزیره آشپزخانه تاثیر بسزایی دارد میزان نوردهی وسیله روشنایی مورد نظر است اینکه شما لوستر یا چراغهای آویز را انتخاب کنید باید به میزان نورپردازی هر دو مدل دقت کنید.

لوسترها اغلب به عنوان ایجاد کننده نور کل محیط استفاده می شوند. اما آویزها معمولاً به عنوان روشنایی تاکیدی عمل می کنند و نور را در یک نقطه خاص متمرکز می‌کنند، در نتیجه انتخاب آویز های نوری  برای جزیره آشپزخانه مناسب تر از لوستر های   بزرگ و پر شاخه می باشد.

 انواع آویز های نوری مناسب جزیره آشپزخانه

  •  آویزهای شیشه ای

چراغهای آویز شیشه ای در اندازه، شکل و نوع شیشه بسیار متنوع هستند. این مدل از چراغ ها دارای یک محفظه شیشه ای که جریان طبیعی نور را در سراسر جزیره آشپزخانه ایجاد می کنند. وسیله های نوری شیشه ای نورپردازی بیشتری رادر محیط اطراف منعکس می کنندو در نوع خود زیبا و خاص  هستند.

  •  آویزهای گنبدی/مخروطی

چراغهای آویز گنبدی مناسب ترین گزینه برای نورپردازی جزیره آشپزخانه هستند. شکل گنبدی این نوع چراغ ها نور را در یک نقطه خاص متمرکز می کند و روشنایی بیشتری به آن نقطه می دهد.و تمرکز بالایی را درحین انجام فعالیت ها برای شما فراهم میکنند. این چراغ ها در طرح ها و رنگ های متنوعی وجود دارند  و در نوع خود پرطرفدار هستند.

  •  آویزهای گلوب

طراحی خاص  این مدل از آویزها  ظاهر زیبایی به جزیره آشپزخانه شما می دهد.لامپ های گلوب اخیرا محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. شکل چراغهای  آویز گلوب  به صورت یک کره یا حباب شیشه‌ای در طرحهای شفاف، نیمه شفاف و مات ساخته می‌شوند، این آویزهاهم به صورت تکی وهم مجموعه ای وجود دارند که انتخاب هر مدل بستگی به فضای شما دارد

  •  چراغهای آویز سیلندر
مطلب مرتبط  ارتفاع مناسب برای لوستر اتاق ناهارخوری شما

این چراغ های استوانه ای شکل نیز  مناسب جزیره آشپزخانه می باشند و مانند یک لوسترآویز هستند، بدنه استوانه ای آن ها از جنس های مختلفی مثل ( آلومینیوم، استیل، شیشه، چوب) ساخته می شود چراغهای استوانه‌ای شکل اغلب ارتفاع را از آنچه که هست بلند تر نشان می دهند و باعث می شوند تا فضای شما بزرگ تر به نظر برسد.

انتخاب هر مدل از آویزهای نوری به سلیقه شما بستگی دارد تا فضا را برای شما دلنشین کند،اما توجه به یکسری نکات لازم که در بالا برایتان توضیح دادیم شمادر انتخاب وسیله نوری مناسب  و کارآمد کمک خواهد کرد.

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند، برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاهده ی مقالات بیشتر به دکورمگ و وبلاگ چشمه نور مراجعه کنید.

امیدوارم با مطالعه این مطالب با عنوان تفاوت میز عسلی و میز توالت بهترین و کاربردی ترین انتخاب را داشته باشید همچنین شما میتوانید با خواندن مطلب انواع آینه شمعدان اطلاعات خوبی را کسب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید