مطالب آموزشی

مزایای نصب نور مخفی

مزایای نصب نور مخفی

مزایای نصب نور مخفی

وسیله های نوری متنوعی وجود دارند که هرکدام دارای نور پردازی و ویژگی های خاص خود هستند،نصب نور مخفی در ایجاد روشنایی ونور پردازی ایده آل برای مکان مورد نظر شما اهمیت فراوانی دارد، نصب نور مخفی موضوعی است که اگر اجرای آن اصولی و بادقت کافی نباشد روشنایی موردنیاز مکان شما را فراهم نمیکند،زیرا نورپردازی بر روی احساسات و روحیه افراد وهمچنین در ایجاد فضایی پرانرژی و شاد اهمیت فراوانی دارد،ما دراینجا میخواهیم درمورد

نصب نورمخفی و کارایی آنها توضییح دهیم واطلاعات مربوطه را کسب کنیم. نورپردازی مخفی چیست:نصب نور مخفی متفاوت تر از سایر وسیله های روشنایی عمل میکند همان طور که از نام آنها پیداست این لامپها بصورت مخفی در مناطق مختلف نصب میشوند ونور را بصورت غیر مستقیم می تابانند نصب نور مخفی بر خلاف سایر وسیله های نوری تابش مسقیم ومتمرکز ندارند.نصب نور مخفی روشنایی ونور را در اشکال مختلف وزیبا در مکان مورد نظرو کل محیط

پخش میکندوجلوه زیبا و خیره کننده ای به آن میدهد. طراحی داخلی ساختمان های امروزی به گونه ای است که با ایجاد سقف های کاذب ونصب نورهای مخفی درآنها نور پردازی خاص و به روزی را در دکوراسیون مکان مورد نظر ایجاد میکنند.

مزایای نصب نور مخفی

مزایای نصب نور مخفی

نصب نور مخفی

۱-نوع لامپ های مخفی: یکی از مزایای نصب نور مخفی استفاده ازلامپ  نوع ال ای دی میباشند این لامپها نسبت به سایر لامپ های دیگر کم مصرف و مقرون به صرفه میباشندو نورپردازی آنها به گونه ای است که موجب اذیت شدن بینایی اشخاص نمیشود،زیرا بسیاری از لامپها موجب(سر درد،چشم درد،سرگیجه) میشوندو ضررهای فراوانی بر سلامت بینایی افراد میزند.

شدت روشنایی لامپ ها:شدت روشنایی لامپ ها باهمدیگر متفاوت است هرچقدر میزان نورپردازی بیشتر باشد مکان مورد نظر شما روشنایی بیشتری را دریافت میکند اما دقت کنید اگر شدت روشنایی بیش از حد نرمال باشدموجب اذیت شدن بینایی خواهد شد، شدت روشنایی نور پردازی های مخفی به گونه ای است که کل محیط اطراف را روشن میکنند ودارای سیستم تنظیم کنترل میزان روشنایی هستند.واختلالی در بینایی افراد ایجاد نخواهد کرد.

مطلب مرتبط  راهنمای جامع انتخاب و خرید لوستر سرامیکی

رنگ لامپ های مخفی:لامپ ها دارای رنگ بندی متنوعی هستند که شامل رنگ های گرم (زرد،نارنجی،قرمز) ورنگ های سرد(آبی،سفید)هستندانتخاب هر رنگ بستگی به مکان مورد نظر شما و سبک طراحی دکوراسیون دارد،

استفاده از چندین رنگ متنوع برای یک مکان بایدبه گونه ای باشد که طیف رنگ هامتناسب و هماهنگ باهم باشند زیرا رنگها برروی احساسات و روحیه اشخاص تاثیرگزار هستند، که اگر ترکیب رنگها رعایت نشود فضای مکان مورد نظر شما تبدیل به محیطی کسل وبی انرژی خواهدشد.

طول عمر لامپ های مخفی: لامپ های ال ای دی به دلیل ساختار های خاص آنها طول عمر بالایی دارند ودیرتر خراب میشوندکه این امر کیفیت بالای آنها را نشان میدهدوباعث میشود از لحاظ قیمت و هزینه مصرفی برق مقرون به صرفه باشند.

سیستم کنترلی نورپردازی مخفی: سیستم های روشنایی ال ای دی را میتوان با کمک کنترل ها ودیمرها به راحتی از راه دور و بدون پریز برق هدایت کرد مثل روشن وخاموش کردن لامپها و تغییر میزان شدت روشنایی لامپها(کم نور یا پرنور بودن لامپها)،که این مسئله استفاده از سیستم های نور پردازی مخفی را کاربردی تر کرده است حتی برخی دیگر از نورپردازی ها مجهز به سنسور میباشند که بدون نیاز به کنترل وکلید برق با حضور اشخاص روشن و در نبودآنها خاموش میشوند.

مزایای نصب نور مخفی

مزایای نصب نور مخفی

نصب انواع نور مخفی:

نور مخفی ریسه ای: این مدل از نور مخفی هاگزینه مناسبی برای روشنایی کابینت ها،سقف، راه پله ها، وحتی فضاهای بیرونی مثل باغچه وغیره هستند میزان روشنایی و نوردهی آنهادر مقایسه با سایر وسایل روشنایی مخفی کم

مطلب مرتبط  روشنایی حمام با لوستر کریستالی

میباشدو بیشتر جلوه تزئینی و دکوری دارند به همین دلیل نباید از آن ها به عنوان منبع اصلی استفاده شود.این نورهای ریسه ای از لحاظ قیمت ومصرف انرژی مقرون به صرفه میباشند.ومیتوان از آنها درکنار سایر وسیله های نوری نیزاستفاده کرد.

نورپردازی مخفی دیوار: نورپردازی مخفی دیوار به گونه ای طراحی میشود که نور و روشنایی آن بر روی دیوار پخش میشود که جلوه زیبایی به آن میدهد نصب آنها بصورت کا ملا حرفه ای است واین ریسه های نوری در معرض دید قرار ندارند و فقط نورپردازی آنها دیده می‌شود.

نورپردازی مخفی راه پله ای: این مدل از نور پردازی های مخفی در نرده های راه پله ها نصب میشود که هم روشنایی به راه پله ها میدهد و هم از لحاظ دکوری چشمگیر و زیبااست.

نورپرداز مخفی نمای خارجی ساختمان ها: از نورپردازی مخفی برای نماهای بیرونی نیز استفاده میکنند نماهایی که با طراحی های خاصی ساخته میشوندو برای جلب توجه بیشتر با استفاده از نورپردازی های مخفی و نصب دقیق و اصولی آنها زیبایی بیش از حدی به نما میدهند.نورپردازی های مناسب فضای بیرونی ضدآب هستند ونمیسوزند.

روشنایی مخفی سقف: این نوع روشنایی به گونه ای است که با استفاده ازنورپردازی مخفی،نور و روشنایی را در کل سقف منتشر میکنند واین امرخود باعث میشود تا روشنایی به کل محیط نیز منعکس شود. نصب ریسه های نور مخفی برای سقف ها به گونه ای است که در داخل سقف کاذب با طراحی های مخصوص واصولی صورت میگیرد.ساخت سقف کاذب منظم و شکیل در اجرای نور پردازی ونحوه انتشار نور ها تاثیر فراوانی دارد.

در بالابا انواع نور های مخفی و کاربردشان آشنا شدیم،برای اجرای نورپردازی مخفی از کارشناس و متخصص مربوط با طراحی نورپردازی کمک بگیرید.زیرانور مخفی برای اینکه بتواند هم از لحاظ نورپردازی وهم از لحاظ تزئینی انتظارات

مطلب مرتبط  نور مخفی ساختمان چیست و چه کاربرد و مزایایی دارد | 20 ایده جذاب

مکان مورد نظرشما را برآورده کند باید نصب و اجرای آن به درستی انجام شود. در بسیاری از مکان‌ها طراحی و نصب نورهای مخفی به درستی و با دقت انجام نمی شود که این مورد باعث می‌شودکه محیط اطراف به درستی و به اندازه

کافی نور و روشنایی دریافت نکند. مسئله نورپردازی و روشنایی برای هر مکانی حائز اهمیت است.مکان ها از لحاظ نورپردازی و دریافت نور با هم متفاوت هستند برخی مکان ها نیاز به نورپردازی بیشتری دارند و برخی دیگر نیاز به

روشنایی چندانی ندارد. شما باید برای اجرای نورپردازی به مکان مورد نظر خود توجه کنید تا بدانید که به چه نوع و چه تعداد وسیله روشنایی نیاز دارید. امروزه اجرای نورپردازی های مخفی طرفداران بسیاری پیدا کرده است،که این موضوع برای آنها از هر لحاظی مقرون به صرفه میباشد.

چشمه نور

کمپانی است با قدمت سی ساله؛که همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند، برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاهده ی مقالات بیشتر به دکورمگ و وبلاگ چشمه نور مراجعه کنید.

امیدوارم با مطالعه این مطالب با عنوان تفاوت میز عسلی و میز توالت بهترین و کاربردی ترین انتخاب را داشته باشید همچنین شما میتوانید با خواندن مطلب انواع آینه شمعدان اطلاعات خوبی را کسب کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید