مطالب آموزشی

طرز چیدمان وسایل دکوری و تزئینی

یکی از راه های رایج و تاثیر گذار در تکمیل و زیبا سازی معماری داخلی محیط استفاده از وسایل دکوری و تزئینی است که باعث نوازش روح و چشم می شوند. شاید این وسایل در ظاهر کارایی جز دکور کردن محیط نداشته باشند ولی تاثیری که بر روی زیبایی محیط و حس و حال شما می گذارند بسیارعمیق است.

شاید برای شما سوال باشد چطور این وسایل دکوری را در فضای خود بچینیم و یا تطبیق دهیم که تاثیری که مد نظرمان است را از آن وسیله بگیریم ؟

با ما در این مقاله همراه باشید تا چند راه ساده ولی بسیار تاثیر گذار در چیدمان وسایل دکوری را با هم بررسی کنیم .

نکاتی که به هنگام خرید وسایل دکوری باید به آن دقت شود

نکاتی قبل از خرید وسایل دکوری که باید به آن توجه کنید

ابتدا بودجه مورد نظر خود را مشخص کنید تا راحت تر بتوانید خرید کنید .

مکان قرار دهی وسیله را مشخص کنید و متناسب با حجم محیط و سبک دکوراسیون آن به خرید اقدام کنید .

از فروشنده سوال هایی مانند نحوی نگهداری و تمیز کردن وسیله و..  را حتما بپرسید .

راه های چیدمان وسایل دکوری و تزئینی

استفاده از شلف یا بوفه

ساده ترین کار کنار هم قراردادن وسایل دکوری است. برای مثال می توانید از یک شلف برای قرار دادن وسایل دکوری ریز درکنار هم استفاده کنید . این کار نه تنها از شلوغ به نظر رسیدن محیط  شما جلو گیری می کند بلکه باعث می شود اثر گذاری این اشیا در کنار هم زیاد شود. بوفه برای قرار دادن ظروف تزئینی ایده بسیار کابردی می باشد .

مطلب مرتبط  مبل تخت شو از کجا بخرم؟

استفاده از شلف یا بوفه دکوری

تعادل برقرار کردن بین اشیای مختلف

بین وسایل دکوری خود با قرار دادن آن ها در یک سینی یا یک  محفظه تعادل برقرار کنید. با قرار دادن آن ها برای مثال در یک سینی می توان  بین وسایل دکوری که باهم به طور مجزا هم خوانی ندارند تناسب و تعادل قرار داد . همچنین می توان اشیای کوچک و بزرگ و یا بلند و کوتاه را هنرمندانه در کنار هم قرار داد و بین آن ها تعادل ایجاد کرد.

تعدل برقرار کردن بین وسایل دکوری

تضاد رنگی

می توانید وسایل دکوری مختلف را در تضاد رنگی در کنار هم استفاده کنید . شما می توانید به راحتی از روی پالت رنگ ها ، رنگ هایی که در تضاد و یا مکمل هم هستند را مشخص منید و برای تاثیر بیشتر وسایل دکوری خود به چیدن آن ها با رنگ های متضاد و یا مکمل اقدام کنید . حتی این تضاد رنگی و یا مکمل رنگی می تواند در تناسب با رنگ دیوار ها و یا دکوراسیون شما باشد تا وسیله های مورد نظر شما بیشتر به چشم بیایند .

تضاد رنگی وسایل دکوری

تطابق هنر و اشیا

برای این کار از یک تابلو هنری استفاده کنبد و برای تکمبل این دکور از وسایل تزئینی بلند که کمی از تابلوی شما را بپوشاند استفاده کنید .

تطابق هنر و اشیا

به اشیای روی میز نظم دهید

معمولا روی میز ،کتاب ، گلدان ، ظرفی برای میوه و شمع و… در کنار هم قرار می گیرند. اگر این ها را هرکدام بدون اینکه بین آن ها نظم و ارتباطی باشد روی میز بگذاریم شلخته و شلوغ به نظر می رسد . برای نظم دادن به دیزاین میز خودتان می توانید از یک سینی استفاده کنید.

مطلب مرتبط  پالت های رنگ حرفه ای برای یک اتاق خواب مدرن و متفاوت

وسایل دکوری

شکل هم ،کنارهم

برای این که فضای شما شلوغ به نظر نرسه و تاثیر وسایل بیشتر باشد ، اشیای شکل هم ویا هم سایز را کنار هم قرار دهید .

چون فرده زیبا تره

سعی کنید اگر وسایل دکوری مد نظر خو را بر روی شلف یا طبقه میچینید از تعداد فرد تا زوج استفاده کنید و بین سایز و اندازه ی آن ها تناسب برقرار کنید تا بیشتر و زیبا تر به نظر برسد .

مسیر حرکت چشم ها رو خودت کنترل کن

با به کار بردن اشیا در رنگ ها و اندازه ی مختلف در کنار هم به حرکت چشم ها و مسیر جابه جایی آن ها خودتان جهت بدهید .

امیدورایم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. شما میتوانید با مراجعه به سایت دکورشاپ که فروشگاه اینترنتی چشمه نور است محصولات تزئینی ودکوری را مشاهده و در صورت تمایل سفارش دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید