کمپین دکورشاپ


آبا‌ژور در دکوراسیون پذیرایی

 تاریخ : ژوئن 14, 2020 |   نویسنده : shiva sharifi

امروزه استفاده از آباژور در طراحی دکوراسیون جایگاه خاصی دارد. استفاده از این وسیله علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضا و دکوراسیون به عنوان نور کمکی استفاده میشود. برای فضایی همچون پذیرایی که محل جمع شدن در کنار خانواده و مهمانان محسوب میشود دکوراسیون این بخش از خانه اهمیت ویژه ای دارد.

انتخاب کردن آباژوری مناسب از بین تنوع زیاد آنها کاری دشوار است توجه کنید از آباژور ایستاده و رومیزی که متناسب با دکوراسیون شما باشد استفاده کنید و سعی کنید از طرح های متنوع که فضای شما را شلوغ میکند استفاده نکنید. یک آباژور مناسب میتواند جلوه خاصی به فضا ببخشد و آن محیط را تبدیل به جایی شگفت انگیز کند و برعکس استفاده از آباژور نامناسب نمای فضا را به هم ریخته و باعث شلوغ شدن آن میشود.

انواع آباژور

آباژورها در انواع شکل ها و طرح های مختلف تولید میشوند. آباژورها به چند دسته تقسیم میشوند.

آباژورهای رومیزی :

برای اتاق پذیرایی اغلب روی میزعسلی یا میز کنسول قرار میگیرند که برای زیبایی بخشیدن به دکوراسیون پذیرایی ترکیب رنگ آباژور با وسایل مهم است.

آباژورهای ایستاده یا کنار سالنی:

آباژورهای ایستاده در انواع مختلف و با متریال متفاوت ساخته میشوند. به عنوان مثال آباژور چوبی ٬ برنزی . این نوع آباژورها با دکوراسیون های مختلف به راحتی هماهنگ میشوند.

انتخاب آباژور مناسب

در انتخاب آباژور باید نهایت دقت را انجام داد و آباژوری را انتخاب کنید که با دکوراسیون فضای شما هم خوانی داشته باشد. یکی از خصوصیات مهمی که یک آباژور مناسب باید داشته باشد این است که نورپردازی مناسبی داشته باشد.به همین دلیل مواردی مثل جنس شید (کلاهک )‌٬ رنگ آباژور٬ اندازه شید و نوع لامپ به کار رفته مهم است. اگر از آباژور با شید طرح دار استفاده میکنید توجه کنید که رنگ ها و طرح هایی رو انتخاب کنید که بر روی پخش نور اثر منفی نگدارد مثلا اگر محیط شما نسبتا تاریک است از آباژوری با شید روشن استفاده کنید که نور را بیشتر در فضا پخش کند.

پیدا کردن مکان مناسب برای قرار دادن آباژور

قبل از خرید آباژور چیدمان خانه راانجام داده وسپس برای انتخاب مکان مناسب آباژور تصمیم گیری کنید. و مناسب ترین مکان را برای آباژور انتخاب کنید. انتخاب آباژور کاملا متناسب با چیدمان و نوع دکوراسیون شما است.

برای انتخاب آباژور مناسب ابتدا مکانی را که میخواهید مورد توجه باشد را انتخاب و سپس به نقاط کنج و گوشه توجه کنید.اگر هدف از خرید آباژور استفاده  از نور آن برای نورپردازی وسیله خاصی است آباژوری را انتخاب کنید که نور را به سمت پایین هدایت میکند و اگر میخواهید قسمتی از دیوار را پررنگ تر نمایش بدهید آباژوری که نور را به سمت بالا هدایت میکند انتخاب کنید.

برای این که آباژوری که در پذیرایی استفاده میکنید نور دلخواه شما را داشته باشد آباژور پایه بلند با شید روشن را انتخاب کنید.

 میزان نور مورد نیاز برای پذیرایی

نور طبیعی که از پنجره ها میتابد و وارد منزل میشود زیبایی خاصی دارد ولی این نور مختص روز است. تعداد آباژور به میزان نوری که در منزل شما وجود دارد بستگی دارد چون این نور به صورت نور کمکی در نظر گرفته میشه و بیشتر نور از طریق نور طبیعی و لوسترها تامین میشود و شما میتوانید برای مشخص کردن قسمت خاصی از منزل یا وسیله خاصی از آباژور استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید