کمپین دکورشاپ


آباژور مناسب پذیرایی

 تاریخ : ژوئن 21, 2020 |   نویسنده : shiva sharifi

آباژور ایستاده

برای انتخاب آباژور مناسب پذیرایی باید به  چندین نکته توجه کنید . ابتدا باید مقصود خود را از خرید آباژور مشخص کنید و باید بدانید که از آباژورانتخابی خود چه انتظاری دارید یا می خواهید که محیط پذیرایی شما را زیبا تر کند یا از آن انتظار تکمیل کردن روشنایی محیط پذیرایی را دارید . از آنجا که پذیرایی اصلی ترین محیط خانه است که از آن برای استقبال از مهمان های خود استفاده می کنید روشنایی و نور پردازی این محیط بسیار مهم است . استفاده از یک آبازور مناسب در این محیط می تواند پذیرایی شما رابه طرز شگفت آوری تغییر دهد و از سادگی در آورد .باید توجه داشته باشیم که آبازور مورد استفاده باید در تعادل با دیگر وسایل و اکسسوری های پذیرایی شما باشد چرا که اگر تعادل نباشد می تواند باعث بهم ریختگی و اغتشاش محیط شما بشود .  

رنگ متناسب آباژور پذیرایی چه رنگی است ؟

برای انتخاب رنگ آباژور خود باید به این توجه کرد که دکوراسیون شما چه رنگی است و اینکه شما می خواهید روی محیط خود تاکید کنید یا نور را تامین کنید. اگر مقدار نور دریافتی برایتان در اولویت قرار دارد باید به سراغ آباژور هایی با کلاهک های روشن بروید تا مقدار نور شما را کم نکند . ولی اگر زیبایی فضا  مهم تر است می توانید بدین ترتیب از آباژور با رنگ مکمل پذیرایی خود یا از آباژوری با رنگ متضاد با محیط خود استفاده کنید .اگر هدف شما این است که آباژور را در مکانی قرار دهید که نقطه ی کانونی و اصلی پذیرایی شما باشد باید از آباژوری با رنگ های شاد و پر جنب و جوش مانند نارنجی قرمز و.. استفاده کنید . اگر به دنبال ظریف بودن و آرامش بخشید به فضای خود هستید ،آباژور هایی با رنگ خنثی کاملا مناسب هستند . 

آباژور مدرن یا کلاسیک

اینکه آباژور پذیرایی ما مدرن باشد یا کلاسیک باید به دکوراسیون پذیرایی خود نگاه کنیم . اگر دکوراسیون پذیرایی شما کلاسیک است باید از یک آباژور کلاسیک استفاده کنید .اگر دکوراسیون خانه شما سنتی است انتخاب آباژوری با کلاهک مخروطی و پایه ای چوبی بسیار مناسب است .  

  اندازه ی آباژور

معمولا برای پذیرایی از آباژور های پایه بلند یا رومیزی استفاده میکنند . قراردادن آباژورهای رومیزی روی میز عسلی و ما بین مبل ها باعث بخشیدن نور بیشتری به آن محیط و میز جلو مبلی میشود . همچنین میتوانید از آباژور های آرکی  که دارای آرکی بزرگ و پایه ی بلند خمیده و قوسی شکل هستند ومعمولا بین مبلمان قرار میگیرد و نور را در یک نقطه ی خاص و مورد نظر شما متمرکز میکنند ،استفاده کنید

مکان مناسب قرار گیری آباژور در پذیرایی

یکی از نکات بسیار مهم این است که در پذیرایی آباژور را کجا قرار بدهیم . استفاده از آباژور در راهرو های ورودی روی میز یا کنسول بسیار مناسب است البته باید توجه کرد که آباژور مورد استفاده از میزی که روی آن قرار میگیرد بزرگ تر نباشد و لبه هاش بیرون نزند . همچنین استفاده از آباژور در دو طرف کاناپه علاوه بر اینکه نور محیط را تامین میکند باعث ایجاد تعادل در فضای شما نیز میشود . همچنین میتوان آباژور را در فضاهای زیر نیز استفاده کرد :

طرفین مبل سه نفره

بین دو مبل تکی بر روی میز عسلی

طرفین تلوزیون های ال سی دی و ال ای دسی

در کنار میز غذاخوری

و همچنین گوشه های پرت و کنج های دنج خانه می توان آباژور خود را قرار دهید .

آباژور ایستاده یا آباژور کنار سالنی

استفاده از آباژور ایستاده به شما نور متمرکز وملایمی می دهد و این قابلیت را دارد که شما آن را به جهت مورد نظر خود تنظیم کنید و به علت انعکاس نور بین دیوارها و سقف نور بیشتری به شما می دهد و بهترین انتخاب برای فضای پذیرایی می باشد . بهتر است از آباژور ایستاده ای متناسب با مدل و جنس مبلمانتان استفاده کنید .

برچسب ها : ,

دیدگاهتان را بنویسید