مطالب آموزشی

۵۰ مدل لوستر آشپزخانه مدرن ۲۰۲۳ | اسرار انتخاب

50 مدل لوستر آشپزخانه مدرن 2023

آشنایی با انواع مدل لوستر آشپزخانه مدرن و جدید در سال ۲۰۲۳ نخستین قدم برای انتخاب مناسب برای طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه منزل یا محل کار شما محسوب میشود. پیش از خرید لوستر برای قلب خانه به شما ترفندها و اسرار انتخاب لوستر مناسب را در این مطلب وبلاگ چشمه نور به همراه ۵۰ مدل جدید معرفی میکنیم.
همه افراد دوست دارند یک طراحی داخلی زیبا در خانه خود ایجاد کنند. منطقه آشپزخانه سزاوار توجه ویژه است. در ادامه در مورد نحوه انتخاب یک لوستر برای یک منطقه خاص صحبت خواهیم کرد.

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

لوستر آویز برای آشپزخانه

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

لوستر مدرن مشبک برای آشپزخانه

فضاهای مناسب برای لوستر آشپزخانه مدرن

فانوس ها باید فضای مناسبی را در اتاق ایجاد کنند. لوسترهای مدرن برای آشپزخانه می توانند طراحی داخلی را تکمیل کنند و به یک لهجه روشن تبدیل شوند. در حال حاضر، حتی برای یک آشپزخانه کوچک، چندین منبع نور باید برای مناطق جداگانه ارائه شود:

 • منطقه شام
 • روشنایی عمومی
 • منطقه کار
 • نورپردازی تزئینی

لوستر اسپوتنیک برای آشپزخانه

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

لوستر آویز آشپزخانه

امروزه طراحان مدرن پیشنهاد می کنند طیف وسیعی از منابع نور را در منطقه آشپزخانه ایجاد کنند. چیدمان با یک لوستر اصلی در قسمت مرکزی اتاق بی ربط در نظر گرفته می شود، زیرا این امکان را به اختصاص نور خوب در مناطق خاصی نمی دهد.

بررسی اجمالی انواع مدل لوستر آشپزخانه

امروزه تعداد زیادی گزینه مختلف برای وسایل روشنایی وجود دارد. برای تزئین آشپزخانه:

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

لوستر آویز کریستالی برای آشپزخانه

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

لوستر سقفی کریستالی برای آشپزخانه

لوسترهای آویز شامل یک یا چند سایه هستند. همه آنها روی یک سیم، زنجیر یا روی یک لوله فلزی مخصوص نصب می شوند. گاهی اوقات آنها را به قلاب آویزان می کنند و این روش ساده ترین روش در نظر گرفته می شود. قلاب از قبل در سقف نصب شده است، سپس از طریق ورق دیوار خشک به سوراخ پیچ می شود. این منابع را می توان به راحتی بدون ایجاد خراش روی سطح تعویض کرد.

نمونه های آویزان نیز متعلق به نمونه های کلاسیک هستند، اما همیشه سایه های جداگانه ندارند. برخی از مدل ها از چند قسمت تشکیل شده اند: آویز و لامپ های کوچک معمولا از پایه شیشه ای یا فلزی ساخته می شوند. نمونه های کریستالی و پلاستیکی نیز برای کاربردی کردن این لامپ ها وجود دارد.

چراغ های سقفی بر روی یک میله متقاطع یا یک وسیله مخصوص نصب می شوند که می تواند سیم ها را کاملاً بپوشاند. در این مورد، یک یا چند سایه درست در زیر پوشش سقف قرار دارد، در حالی که ممکن است برآمدگی ها کاملاً وجود نداشته باشند. لوسترهای سقفی اغلب مستطیلی، گرد یا مربع هستند. آنها از شیشه شفاف یا شفاف ساخته شده اند.

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

متریال تولید انواع مدل لوستر آشپزخانه مدرن

لوسترهای آشپزخانه را می توان از مواد مختلفی تهیه کرد.

 • فلز. لوسترهای پایه فلزی اغلب برای تکمیل طرح های با تکنولوژی بالا یا مینیمالیستی استفاده می شوند. بسیاری از لامپ های کوچک جداگانه اغلب از فلز ساخته می شوند و سپس در کنار یکدیگر قرار می گیرند.
مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن | لوستر فلزی

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

 • پلاستیک لوسترهای ساخته شده از پلاستیک می توانند تقریباً در هر فضای داخلی آشپزخانه قرار بگیرند. گاهی اوقات چنین مدل هایی از مواد چند رنگ روشن ساخته می شوند و چنین نمونه هایی می توانند به یک لهجه غنی شگفت انگیز در فضای داخلی اتاق تبدیل شوند.
مطلب مرتبط  20 مدل جدیدترین مبل راحتی 2023

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

 • چوب این مدل ها اصلی ترین و زیباترین هستند. محصولات با اشکال مختلف غیر معمول را می توان از چوب با سایه های مختلف برش داد که طراحی را جالب تر می کند.
مدل لوستر آشپزخانه مدرن

لوستر چوبی آشپزخانه

 • منع کردن منابع نور ساخته شده از این ماده را می توان در آشپزخانه های سبک کلاسیک آویزان کرد. امروزه نمونه های عظیمی از سنگ و فلز تولید می کنند که افزودنی عالی برای هر طرحی خواهد بود.
مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

 • شیشه. این مدل ها می توانند به فضای داخلی ظرافت ببخشند. امروزه می‌توانید لوسترهای شیشه‌ای با نقش‌های نفیس یا طرح‌های گلدار روی سطح پیدا کنید. لامپ های شیشه ای اغلب با پوشش های چند رنگ تولید می شوند.
مدل لوستر آشپزخانه مدرن

لوستر شیشه ای حبابی آشپزخانه

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

لوستر آشپزخانه

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

لوستر بلوری آشپزخانه

 • سرامیک. این لوسترها اغلب به صورت سیاه و سفید ساخته می شوند. آنها کاملاً در سبک های مختلف قرار می گیرند و به یک لهجه سبک تبدیل می شوند.

 • بتن. فانوس های ساخته شده از این ماده برای طراحی های مدرن مناسب هستند. آنها اغلب در اشکال مختلف و فانتزی هستند که طراحی های داخلی مناطق آشپزخانه را جالب تر می کند.
مدل لوستر آشپزخانه مدرن | لوستر بتنی

مدل لوستر آشپزخانه مدرن | لوستر بتنی

 • منسوجات. هنگام ایجاد این منابع نور، پارچه های محکم روی یک پایه محکم از فلز یا پلاستیک کشیده می شوند. برخی از این مدل ها چند سطحی ساخته شده اند.
مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

گزینه های طراحی لوستر آشپزخانه

در حال حاضر لوسترهای آشپزخانه را می توان با طرح های بسیار متنوعی تزئین کرد. امروزه طرح های سبک شیروانی یک انتخاب محبوب هستند. این نمونه ها اغلب از پایه شیشه ای یا فلزی ایجاد می شوند. چنین لوسترهایی نباید حاوی عناصر فردی با اشکال بسیار پیچیده باشند. اجرا باید تا حد امکان ساده باشد. گاهی اوقات فقط شامل چند لامپ متوسط ​​بود که از سقف آویزان بودند. این لامپ ها باید در اتاق های بزرگ با سقف بلند استفاده شوند.

امروزه لوسترهای با تکنولوژی بالا یک انتخاب محبوب هستند. باید شامل اختصار و سادگی باشد. اغلب در آشپزخانه هایی با نور طبیعی غنی استفاده می شود. لوسترهای با تکنولوژی بالا می توانند از انواع مختلفی از اشکال عجیب و غریب باشند. برخی از مدل ها در رنگ های تک رنگ روشن موجود هستند که به شما امکان می دهد لهجه زیبایی در فضای داخلی آشپزخانه ایجاد کنید. اما در عین حال، نباید حاوی جزئیات تزئینی اضافی زیادی باشد که می تواند طرح را بیش از حد بارگذاری کند.

مطلب مرتبط  نمایشگاه لوستر و چراغ های تزیینی تهران ۱۴۰۱

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن


لوسترهای سبک کانتری نیز وجود دارد. آنها به شما این امکان را می دهند که یک لمس روستایی دنج در اتاق ایجاد کنید. رنگ های طبیعی و مواد طبیعی مشخصه این جهت است، بنابراین برای ایجاد لوستر از سرامیک، چوب یا شیشه استفاده می شود، عناصر نساجی نیز مناسب خواهند بود. اغلب، چنین محصولاتی با جزئیات تزئینی جعلی تکمیل می شود. هنگام طراحی لامپ ها، انواع اشکال پیچیده مجاز است. شیشه های رنگی و موزاییک نیز گاهی در ساخت استفاده می شود.

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

لوستر کانتری آشپزخانه

لوستر کانتری آشپزخانه

اگر می خواهید آشپزخانه خود را به شیوه ای رمانتیک تزئین کنید، باید شمعدان بخرید. آنها قادر به دادن نور و نور پراکنده خواهند بود. اغلب در چنین فضای داخلی منابع نور کوچک جداگانه به شکل شمع های تزئینی وجود دارد.

چگونه مدل لوستر آشپزخانه مدل را انتخاب کنید؟

قبل از خرید یک لوستر مناسب برای آشپزخانه خود باید به چند نکته توجه کنید. بنابراین، لازم است که طرح رنگ لامپ را در نظر بگیرید. رنگ های قرمز می توانند برای سبک های زرق و برق یا باروک مناسب باشند. این موارد می توانند به یک لهجه داخلی عالی تبدیل شوند. اما در این مورد مهم است که رنگ قرمز در طرح به تعداد محدود باشد.

یک لوستر سبز می تواند تقریباً در هر نوع فضای داخلی جا بیفتد و چنین عنصری می تواند طرح را احیا کند و آن را جالب تر کند. در این صورت می توانید سایه های زرد، قهوه ای یا نارنجی را نیز در طرح قرار دهید. اگر آشپزخانه شما مساحت کوچکی دارد، یک لوستر سفید انتخاب عالی خواهد بود. علاوه بر این، این رنگ جهانی در نظر گرفته می شود، بنابراین می توان از آن در هر جهت سبکی استفاده کرد.

یک لوستر سیاه اغلب برای تزئین سبک های باروک و گوتیک استفاده می شود. لامپ های این رنگ می توانند جلوه چشمگیر ظریفی به طراحی آشپزخانه ببخشند. این رنگ ها اغلب برای رقیق کردن سقف سفید استفاده می شود. یک لهجه غیر معمول در فضای داخلی آشپزخانه می تواند یک لوستر بنفش باشد. این کاملاً با سبک باروک، زرق و برق یا شرقی مطابقت دارد. اما توصیه می شود از این سایه در مقادیر محدود استفاده شود.

لوستر باکارت | مدل لوستر آشپزخانه مدرن

لوستر باکارت | مدل لوستر آشپزخانه مدرن

محبوب ترین گزینه های امروزی LED های آبی یا فیروزه ای هستند. در هر طراحی تا حد امکان تازه و مدرن به نظر می رسد. منابع نور زرد در آشپزخانه هایی که بسیاری از سایه های خاکستری و سفید ترکیب شده اند، بهترین استفاده را دارند. از این گذشته ، این عناصر فقط در پس زمینه کلی سایه های روشن به وضوح قابل مشاهده خواهند بود.

مطلب مرتبط  لیست قیمت لوستر اتاق خواب 1402

همچنین باید اندازه آشپزخانه خود را نیز در نظر بگیرید. اگر سایز کوچکی دارد اما سقف بلندی دارد، پیشنهاد می شود مدل های سقفی را انتخاب کنید. سبک‌های دیگر به خوبی در چنین فضای داخلی قرار نمی‌گیرند، زیرا می‌توانند دکوراسیون را فشرده‌تر و کم‌رنگ‌تر کنند.

برای اتاق های طولانی و باریک، گزینه هایی با چندین سایه کوچک، اما تعلیق طولانی مناسب خواهد بود. همچنین در این مورد، استفاده از چندین منبع نور نقطه ای، که اغلب در اطراف محیط اتاق نصب می شوند، مجاز است. آشپزخانه های بدون لوستر مرکزی جادارتر به نظر می رسند.

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

حتما نوع سقف را در نظر بگیرید. برای یک روکش براق، یک لامپ چند لامپ ایده آل است. آنها بر روی سطح سقف منعکس خواهند شد و جلوه زیبایی ایجاد می کنند. لازم است موقعیت مناطق آشپزخانه را در نظر بگیرید. اگر آشپزخانه به یک ناهار خوری و یک فضای اصلی تقسیم شده است، برای قسمت اول بهتر است از منابع نور کم نور استفاده کنید و برای قسمت دوم می توانید از منابع روشن تر استفاده کنید.

اگر می خواهید یک منبع نور جداگانه بالای میز ناهار خوری قرار دهید، باید ارتفاع بالای میز تا قاب را در نظر بگیرید. طول آن نباید کمتر از ۱٫۵ متر باشد. اگر می خواهید کاربردی ترین طراحی را داشته باشید، بهتر است محصولی با پنکه داخلی تهیه کنید. این لامپ ها قادرند به راحتی هوا را در اتاق پخش کنند و گردش آن را تقویت کنند. اما نصب این منابع بر روی سقف های کشسان توصیه نمی شود، زیرا در این صورت ارتعاشات موتور بسیار قوی تر شده و می توانند صداهای ناخوشایندی را در اتاق ایجاد کنند.

لوستر آشپزخانه شما باید مرتبا تمیز شود، بنابراین گزینه هایی را انتخاب کنید که به راحتی تمیز شوند. مدل های دارای سایه پارچه به سرعت کثیف می شوند و به سختی تمیز می شوند. نمونه های ساخته شده از پلاستیک، شیشه یا فلز راحت تر تمیز می شوند.

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

نمونه های زیبا لوستر در فضای داخلی آشپزخانه

یک لامپ بزرگ متشکل از یک پایه فلزی و چندین سایه بزرگ از یک سایه تیره (قهوه ای، سیاه، شرابی، یاسی) کاملاً در فضای داخلی کلاسیک ساخته شده در رنگ های پاستلی قرار می گیرد. گاهی اوقات آنها علاوه بر این با کریستال های تزئینی با اشکال مختلف تزئین می شوند.

یک لوستر سفید بزرگ می تواند با طرح قهوه ای و بژ مطابقت داشته باشد. در این صورت می توانید مدلی به شکل ساده (مربع، مستطیل) با پایه فلزی انتخاب کنید. علاوه بر این، چندین منبع نور دایره ای کوچک را می توان بر روی سقف نصب کرد.

برای فضای آشپزخانه ای که با رنگ های آبی کم رنگ و خاکستری تزئین شده است، یک لوستر شیشه ای استوانه ای یک انتخاب عالی خواهد بود. علاوه بر این، می تواند از بسیاری از کریستال های کوچک با اشکال مختلف تشکیل شده باشد. پایه آن را می توان با یک پوشش فلزی یا حتی بازتابنده پوشش داد. در این صورت مدل هایی با چند سطح نیز قابل قبول هستند.

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

مدل لوستر آشپزخانه مدرن

خرید انواع مدل لوستر آشپزخانه مدرن ۲۰۲۳

برای اطلاع از نحوه انتخاب و خرید یک لوستر مدرن برای آشپزخانه خود از محصولات چشمه نور به فروشگاه آنلاین دکورشاپ مراجعه کنید. کارشناسان ما به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. کلیه محصولات چشمه نور را میتوانید با ضمانت نامه معتبر از دکورشاپ تهیه کنید.

بیشتر بخوانید:

۱۰ ایده جذاب در نورپردازی آشپزخانه منزل

دیدگاهتان را بنویسید