مطالب آموزشی

۵ نکته خرید لوستر برای پذیرایی کوچک

5 نکته خرید لوستر برای پذیرایی کوچک

در زمان انتخاب لوستر برای پذیرایی کوچک، میتوانید سراغ انواع لوستر مینیمال یا لوستر سقفی که مناسب برای سقف کوتاه هم هستند، بروید. در این میان باید به موارد دیگری را مانند اندازه اتاق و قدرت نورپردازی لوستر توجه کنید. سپس می‌توانید با توجه به طراحی و دکوراسیون اتاق، لوستری مطابق با طرح داخلی پذیرایی انتخاب کنید.

در کنار این موارد باید به جنس لوستر هم توجه کنید و سراغ لوستری بروید که مقاوم بوده و از کیفیت بالایی هم برخوردار است. برای اینکه با نکات بیشتری در راستای انتخاب لوستر برای پذیرایی کوچک آشنا شوید تا انتهای این مطلب از وبلاگ چشمه نور ما را همراهی کنید.

لوستر برای پذیرایی کوچک

لوستر برای پذیرایی کوچک

لوستر مینیمال چیست و چه کاربردی دارد؟

لوستر مینیمال یک نوع لوستر ساده است یعنی اینکه در طراحی آن از جزئیات کمی استفاده شده است. این لوستر جزو سبک‌های مدرن دکوراسیون داخلی است و عموماً از مواد ساده مانند فلزات یا شیشه‌های شفاف ساخته می‌شوند. این نوع لوسترها به عنوان یک عنصر دکوراتیو کم‌جا و زیبا به فضا اضافه می‌شوند.

درباره کاربرد لوستر مینیمال باید بگوییم که آنها معمولاً برای اتاق‌های کوچک، آشپزخانه‌ها یا فضاهایی با دکوراسیون ساده و مینیمالیستی استفاده می‌شوند. لوسترهای مینیمال با نورپردازی مناسب و ایجاد حس آرامش، می‌توانند تأثیرمثبت روی زیبایی داخلی فضا بگذارند و همچنین به ایجاد فضایی مدرن و ساده و در عین حال شیک کمک کنند.

لوستر مناسب برای سقف کوتاه چه ویژگی هایی دارد؟

در زمان انتخاب لوستر برای پذیرایی کوچک، باید سقف فضای داخلی را هم در نظر بگیرید. در صورتی که سقف محیط کوتاه است باید سراغ محصولی بروید که دارای اندازه کوچکی باشد تا به آسانی بتوان آن را به سقف کوتاه نصب کرد و فضای کمی را اشغال نکند. در ضمن لوستر انتخابی شما باید از طراحی فلت و صاف برخوردار باشد تا  کمترین حجم ممکن را اشغال کند. در کنار این موارد انتخاب لوستری سبک و جمع‌وجور هم پیشنهاد می شود. لوسترهایی ساخته شده از مواد سبک مانند فلزات سبک یا شیشه‌های نازک انتخاب خوبی برای پذیرایی کوچک هستند.

لوستر برای پذیرایی کوچک

لوستر برای پذیرایی کوچک

مقاله پیشنهادی: معرفی لوستر برای پذیرایی ۵۰ متری

مطلب مرتبط  تحول در دکوراسیون با انواع لوستر وارداتی جدید 2024

۵ نکته که باید در زمان خرید لوستر جدید برای پذیرایی کوچک بدانید

حال که تصمیم به خرید لوستر برای پذیرایی کوچک گرفته اید، پیشنهاد می کنیم که در زمان خرید، لوستر را از جهت های مختلف بررسی کنید. توجه به نکات زیر به شما کمک می کند تا انتخابی بهینه را تجربه کنید.

  1. اندازه مناسب: این مورد به این معنی است که لوستری که انتخاب می‌کنید، نباید بیش از حد بزرگ باشد و فضای پذیرایی کوچک را به صورت کامل اشغال نکند. لوسترهای بزرگ به محیط های کوچک احساس خفگی میدهند. بنابرای باید از یک لوستر با اندازه مناسب و هماهنگ با ابعاد اتاق استفاده کنید.
  2. . طرح و رنگبندی: طرح های ساده با رنگبندی جذاب برای پذیرایی کوچک، انتخابی بی نظیر است. همچنین بهتر است که سراغ محصولاتی هماهنگ با دکوراسیون داخلی بروید. انتخاب طرحی که با سبک داخلی فضا همخوانی داشته باشد، می‌تواند جذابیت و زیبایی فضای پذیرایی را افزایش دهد.
  3. نورپردازی مطلوب: لوستر برای پذیرایی کوچک، باید از نورپردازی مناسبی برخوردار باشد و بتواند حس آرامش را در اتاق پراکنده کند. همچنین نباید از لوسترهایی با نورپردازی قوی استفاده کنید. زیرا فضای پذیرایی را خسته کننده می سازد و از میزان آرامش آن کم می کند.
  4. جنس مرغوب: در صورتی که می خواهید دوام و زیبایی طولانی مدت لوستر را در فضای پذیرایی تجربه کنید، بهتر است که سراغ محصولاتی با کیفیت و مرغوب بروید. با این کار از تعویض مکرر لوستر جلوگیری می کنید و در عین حال شاهد هنرنمایی لوستر در سالیان دراز خواهید بود.
  5. تعداد مناسب چراغ‌ها: توجه به تعداد مناسب چراغ‌ها در زمان خرید لوستر برای پذیرایی کوچک، می‌تواند نورپردازی ایده‌آلی را برای محیط ایجاد کند. باید به اندازه اتاق و نیازهای نورپردازی آن توجه کنید و لوستری با تعداد چراغ‌های مناسب انتخاب کنید.
لوستر برای پذیرایی کوچک

لوستر برای پذیرایی کوچک

جمع بندی

دانستیم که در انتخاب لوستر برای پذیرایی کوچک، باید به اندازه مناسب، طرح هماهنگ با دکوراسیون داخلی، نورپردازی مطلوب، کیفیت و تعداد مناسب چراغ‌ها توجه کرد. با در نظر گرفتن این موارد، می‌توانید یک لوستر جذاب و هماهنگ با فضای کوچک پذیرایی خود انتخاب کنید.

مطلب مرتبط  ویژگی های مهم در انتخاب لوستر اتاق خواب 2024

شما میتواند از مجموعه چشمه نور، انواع لوسترهای با طرح‌ها و اندازه‌های مختلف را برای هر ابعاد فضا به راحتی انتخاب و خریداری کنید.

خرید انواع لوستر برای محل کار و خانه

خرید لوستر برای محل کار و خانه 

دیدگاهتان را بنویسید