مطالب آموزشی

۴ نکته اساسی برای انتخاب سایز لوستر مناسب برای خانه های مدرن

سایز لوستر مدرن

البته در این مقاله به جز موضوع اصل یعنی نکات اصلی برای انتخاب سایز لوستر؛  نکته های ویژه نصب لوستر در حمام را نیز بازگو میکنیم.

یکی از بزرگترین راه های تزریق سبک و شخصیت به اتاق آویختن لوستر است. لوسترها قبلاً برای اتاقهای غذاخوری رسمی، ورودی های بزرگ و سرسراها استفاده می شدند و بیشتر در ساختمان های مدرن یافت می شوند. در دوران اخیر، طراحان اکنون از آن ها در قسمت های دیگر خانه ها مانند آشپزخانه، اتاق خواب و حتی حمام استفاده می کنند.

لوسترها در اشکال، اندازه ها و رنگ های مختلف تولید می شوند. لوسترهای مدرن با طیف وسیعی از مواد مانند شیشه، پلاستیک و سرامیک ساخته می شوند. هنوز راهی برای روشن کردن خانه خود پیدا می کنید. شما حتما می خواهید لوستری را انتخاب کنید که طرح های خانه شما را تکرار کند. همیشه توصیه می شود برای لوستری که با دکوراسیون، نقاشی و ساختار خانه شما مطابقت دارد تحقیق کنید. یکی از محبوب ترین انتخاب های لوستر، لوستر گوی و لوستر کریستالی است. باید به اندازه اتاقی که لوستر روشن می کند، طراحی و شکل لوستر و همچنین ارتفاع سقف توجه شود. تولیدکنندگان لوسترها را در انواع مختلف و سبک ها می سازند، که بدون توجه به نحوه تزئین خانه شما گزینه هایی را در اختیار شما قرار می دهد.

۴ نکته برای انتخاب اندازه لوستر مناسب برای خانه های مدرن را در نوشته زیر بررسی کنید؛ ما همچنین انواع لوسترهای مدرن را برای انواع قسمت های خانه در این نوشته با هم مرور خواهیم کرد.

در این نوشته ما موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

  1. لوسترهای متوسط
  2. مینی لوسترها
  3. لوسترهای سرسرا
  4. لوسترهای فضای باز

سایز لوستر متوسط

لوسترهای با اندازه متوسط ​​بیشتر در اتاق غذاخوری ، آشپزخانه یا بالای میز در گوشه صبحانه یافت می شوند. طرح های مدرن آشپزخانه با صفحات میز و سقف های طاقدار نقاط خلاقانه جدیدی را برای زیبایی این نوع لوسترها ایجاد می کند. لوسترهای متوسط ​​می توانند تا قطر ۳۶ اینچ تولید شوند.

سایز لوستر های کوچک: لوستر اتاق خواب

سایز لوستر

لوسترهای کوچک بیشتر در حمام و اتاق خواب یافت می شوند. یک لوستر با اندازه کوچک، نور ملایمی به حمام می بخشد و همچنین وسیله ای عالی است که به وسیله آن می توانید فضایی آرام برای مطالعه و بحث های کوتاه ایجاد کنید. مینی لوسترها دارای قطر کمتر از ۲۰ اینچ هستند.

  1. لوسترهای سرسرا

لوسترهای سرسرا نیاز به فضای زیادی برای جا دادن دارند زیرا بزرگترین نوع لوستر هستند و بیشتر در ساختمان ها یا اتاق هایی با سقف بلند یافت می شوند. یک مکان ایده آل برای لوستر سرسرا حداقل ۹ فوت با کف فاصله دارد. لوسترهای سرسرا معمولاً در ورودی خانه قرار می گیرند، اما هر مکان بزرگ و جادار دیگری در خانه نیز ایده خوبی است.

سایز لوستر

  1. لوسترهای فضای باز

این یکی از ویژگی های شگفت انگیز یک خانه مدرن است که فضای داخلی را به یک فضای باز می آورد. لوسترهای فضای باز در سبک های مختلف در دسترس هستند تا تجربه شما را در فضای باز بیشتر کنند و می توانند در زیرزمین، ناهار خوری پشت بام، کلبه ها و حیاط خلوت استفاده شوند. یک نوع لوستر قابل حمل و موقت در اکثر خانه های نیجریه در طول دوره های جشن مانند کریسمس یافت می شود.

مطلب مرتبط  معرفی انواع لوستر دایره ای | 20 مدل جدید 2023

هنگام انتخاب سایزهای مناسب نباید از کیفیت چراغ های لوستر غافل شد ، زیرا هدف اصلی لوستر تأمین روشنایی است. بنابراین، روشنایی آن باید به اندازه کافی برای روشن شدن کل منطقه باشد. حمام خود را بازسازی کرده و به دنبال ظاهری زیبا هستید؟ دریابید که آیا لوستر می تواند برای فضای شما کار کند یا خیر.

اگر به دنبال ایجاد ظاهر و برجسته جلوه دادن به اتاق خود هستید، لوستر می تواند گزینه ای عالی برای بازسازی حمام شما باشد. از آنجا که لوسترها در اشکال، اندازه ها، سبک ها و طرح های مختلف موجود هستند، می توانند هوای پیچیده ای را به بسیاری از فضاهای حمام اضافه کنند.

اندازه اتاق

لوسترها فضای بیشتری را – از نظر فیزیکی و بصری – نسبت به نورپردازی های توخالی اشغال می کنند. ملیسا لوئیس، طراح اصلی لوئیس جیانولیاس می گوید، به همین دلیل، لوسترها در حمام هایی با مساحت حداقل ۱۰۰ فوت مربع بهتر به نظر می رسند. لوئیس و طراح اصلی دیگر کاری جیانولیاس حتی اگر مشتری آنها وان مستقل، دوش حمام و چند دستشویی بیهوده بخواهد این محدوده را به ۱۵۰ فوت مربع افزایش می دهد. جیانولیاس می گوید: “شما نمی خواهید بیش از حد وارد فضا شوید.” “این ایده خوبی نیست و لوستر به طور کامل بر فضا غلبه می کند.” شما می توانید لوستر را در حمام کوچکتری بسازی ، اما یک وسایل کوچک را به جای وسایلی بزرگ مانند لوسترهای ظریف که در اینجا دیده می شود انتخاب کنید.

ارتفاع سقف برای لوستر

برای آویزان کردن لوستر به فضای سربار نیاز دارید. قوانین ساختمان به این فضا احتیاج دارد، بنابراین چراغ روشنایی خیلی نزدیک به وان نیست و سر خود را به آن نمی زنید.

پیتر میکولکا، مالک خدمات الکتریکی Mikulka & Modern Home Concepts می گوید: قبل از نهایی شدن یک طرح، باید تأیید کنید که لوستر انتخاب شده و محل قرارگیری آن با مقررات محلی، ایالتی و ملی مطابقت دارد. کد ملی برق استاندارد ایمنی برق مسکونی را تعیین می کند. برای گذراندن بازرسی ، لوستر حمام (یا هر گونه چراغ، پنکه یا دریچه) باید حداقل ۸ فوت بالاتر از وان یا ۳ فوت از آن فاصله داشته باشد.

میکولکا می گوید ، یک برقکار محلی و دارای مجوز بهترین منبع شما در امور برق خواهد بود. “ما باید همه قوانین را بدانیم. کار ماست. ” به دلیل الزامات الکتریکی، لوستر در حمام هایی با سقف بلند یا طاق دار بهترین کار را می کند.

هنگام انتخاب لوستر، شیب و ارتفاع سقف خود و نحوه تعامل وسایل با بقیه اتاق را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، یک لوستر عریض باید از سقف سقف شیب دار فاصله بیشتری بگیرد تا به سقف برخورد نکند. برای انجام این کار، به یک زنجیر یا میله طولانی تر نیاز دارید.

گزینه های چیدمان لوستر

لوستری که روی وان متمرکز شده است مکان مورد علاقه لوئیس و جیانولیاس برای لوستر است. لوئیس می گوید: “اگر به دنبال این هستید که وان خود را نقطه کانونی قرار دهید، لوستر به شما کمک می کند تا بر آن تأکید کنید.” لوئیس و جیانولیاس این حمام باریک و طولانی را طراحی کردند تا وان نقطه کانونی باشد. طرف مقابل حمام آینه یکدیگر هستند و پنجره ها چشم شما را به انتهای اتاق ، نزدیک جایی که وان را قرار داده اند، جلب می کنند. در بالای سر، آن ها یک لوستر طلا و کریستال نصب کردند.

مطلب مرتبط  لوستر مهره ای چیست و چه کاربردی در دکوراسیون دارد

اگر ارتفاع سقف به شما اجازه نمی دهد لوستر را مستقیماً بالای وان آویزان کنید ، جیانولیاس می گوید می توانید با نصب وسایل در فاصله چند متری جلوی وان ظاهر مشابهی داشته باشید. او می گوید: “تا زمانی که وارد اتاق می شوید و همه چیز متمرکز به نظر می رسد ، توهم یک لوستر بزرگ بالای وان را ایجاد می کند.” یا می توانید لوستر را در وسط اتاق آویزان کنید.

لوئیس می گوید اگر دوش و وان جداگانه ای دارید و هر دو در اتاق برجسته هستند، آویزان کردن لوستر در وسط اتاق می تواند تعادل را در طراحی ایجاد کند. ملاحظات مادی لوئیس و جیانولیاس دوست دارند از لوسترهای ساخته شده از مواد رنگ روشن استفاده کنند تا سطح سقف باز و هوا باشد. در حال حاضر، آن ها می گویند، برنج یک گزینه محبوب است، اما آن ها بیشتر عاشق برنج قدیمی هستند. لوئیس می گوید، اگر اهل گرایش نیستید، نیکل صیقلی شده “برای همیشه وجود داشته و هرگز از مد نمی افتد.”

طراحان دوست دارند فلزها را در حمام مخلوط کرده و مطابقت دهند. اما اگر لوئیس و جیانولیاس با قطعات جدید کار می کنند، از یک روکش فلزی یکسان برای تمیز نگه داشتن اتاق و انسجام استفاده می کنند و به دلیل اینکه سخت افزار و وسایل مشابه را پیدا می کنند. اما درمورد ملاحظات اندازه و شکل اگر یک منطقه حمام بزرگ دارید، می توانید با یک لوستر بزرگ بروید. لوئیس می گوید از شکل اتاق برای راهنمایی شما به بهترین گزینه لوستر استفاده کنید.

در این اتاق، تیم طراحی از لوستر گرد استفاده کرد که بر شکل دایره ای اتاق و پنجره های اطراف تأکید دارد.

برعکس، یک لوستر کوچک می تواند در حمام کوچکتر کار کند. صاحبان این حمام ۶۰ فوتی در میسوری خواستار جواهرات کمی روی سقف بودند و طراح آن را به کار انداخت. بنابراین اگر ایده لوستر را دوست دارید اما فضای شما محدود است، از این بازسازی حمام به عنوان نمونه ای از آنچه ممکن است استفاده کنید.

گزینه های سبک لوئیس و جیانولیاس می گویند تقریباً با هر سبکی می توانید لوستر پیدا کنید. لوئیس می گوید: “ما اجازه می دهیم تا سبک حمام کلی ما را راهنمایی کند که کدام گزینه نور بهتر کار می کند.” وقتی مرور را شروع می کنید، همه چیز را از لوسترهای کریستالی گرفته تا وسایل سنتی تر با سایه های لامپ پارچه ای پیدا خواهید کرد.

لوئیس می گوید آن ها معمولاً از سایه های پارچه ای اجتناب می کنند زیرا ممکن است لکه های آبی روی آنها ایجاد شود یا محو شوند. اما اگر به سبکی که دوست دارید، می توانید پارچه هایی پیدا کنید که در برابر محیط مرطوب مقاومت کنند و همچنان عالی به نظر برسند.

مطلب مرتبط  راهنمای خرید چراغ مگنتی + ۷ نکته مهم

میکولکا می گوید صرف نظر از سبکی که انتخاب می کنید، اطمینان حاصل کنید که چراغ برای محیط مرطوب درجه بندی شده است. او می گوید: “برای من، این همیشه مهمترین عامل است.” “برق کارها واقعاً دغدغه زیادی در مورد آنچه زیبا به نظر می رسد ندارند. ما فقط مراقب ایمن بودن آن هستیم. ”

در مرحله بعد، مطمئن شوید که تمام عناصر الکتریکی حمام شما به پریزهایی با درجه GFCI متصل می شوند. اگر جریان الکتریکی به داخل وان یا محل دیگری که می تواند باعث جراحت یا آسیب شود، وارد شود، دستگاه GFCI قطع می شود و برق را قطع می کند.

تغییر مکان لوستر

میکولکا می گوید: مردم هنگام طراحی حمام، محل قرارگیری کلید چراغ را فراموش می کنند. او توصیه می کند که سوئیچ را در کنار در حمام نصب کنید. او می گوید: “شما نمی خواهید وارد یک فضای تاریک شوید تا آن نور را روشن کنید.” “این راحت و ایمن نیست.”

همچنین نمی خواهید بتوانید به سوئیچ دسترسی داشته باشید یا روشنایی را از وان تنظیم کنید زیرا لمس کلیدهای برقی در حالی که در آب هستید ایمن نیست. او می گوید ، در عوض، سوئیچ را نزدیک درب و دور از وان نصب کنید ، حتی اگر مردم وسوسه شوند آن را نزدیک وان بگذارند.

بهترین زمان برای افزودن لوستر. لوئیس می گوید در هنگام بازسازی حمام لوستر را اضافه کنید. هنگامی که اتاق در حال ساخت است به روز رسانی یا نصب نیازهای برقی آسان تر است. اگر فقط چراغ را به روز می کنید، به خاطر داشته باشید که در صورت نیاز برقکار برای نصب سیم کشی، لازم است سقف را تعمیر و رنگ آمیزی کنید.

زمان نصب لوستر

می توانید یک لوستر جدید در یک روز تهیه کنید. لوئیس می گوید، اگر شما نیاز به مونتاژ لوستر دارید، ممکن است دو ساعت طول بکشد.

چه کسی را استخدام کنیم تا لوستر ما را به خوبی نصب کند؟

لوئیس ، جیانولیاس و میکولکا همگی استخدام یک متخصص را توصیه می کنند. لوئیس می گوید: “شما می خواهید کار برق ۱۰۰ درصد درست باشد و می خواهید سرمایه لوستر شما دوام داشته باشد و ایمن باشد.” نصب لوستر خصوصا در حمام کاری حساس است و باید از یک حرفه ای کمک بگیرید!

درباره ی چشمه نور

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند،  برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاهده ی مقالات بیشتر به دکورمگ و وبلاگ چشمه نور مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید