مطالب آموزشی

۴ روش استفاده از چراغ های آویز در آشپزخانه معاصر؛ اگر خانه مدرن دارید بخوانید!

چراغ های آویز

در این مقال ه قصد داریم تا ۴ روش استفاده از چراغ های آویز آشپزخانه ؛ چه کلاسیک و محلی و چه مدرن محلی را که خانواده ها زمان زیادی را در کنار هم می گذرانند را بازگو نماییم .

این مکان برای جمع آوری اطلاعات و صحبت با هم، تهیه غذاها و غذا خوردن است. بنابراین، تعجب آور نیست که مردم در حال حاضر هزینه های زیادی را صرف زیبایی آشپزخانه های خود می کنند. یکی از روش های انجام این کار استفاده از نور آویز برای جزیره آشپزخانه است. خوبی برجسته در مورد نورپردازی آویز این است که می توانید به سبک های مختلف تزئینی با جلوه های عملکردی مشابه دست پیدا کنید. آن ها به دلیل توانایی خود در ایجاد فضای دعوت و گرم، محبوبیت زیادی پیدا می کنند. به عبارت دیگر، داشتن چراغ های آویز می تواند جذاب و تزئینی باشد بدون نیاز به روشنایی و روشنایی کل فضای آشپزخانه.

در این نوشته قصد داریم ۴ روش استفاده از چراغ های آویز در آشپزخانه معاصر را بررسی کنیم و ببینیم چراغ های آویز چگونه در سبک های مدرن ست می شوند، با چشمه نور همراه باشید!

بهترین گزینه های روشنایی آویز برای آشپزخانه مدرن

چراغ های آویز دارای اشکال مختلف و سبک های تزئینی هستند. اما مهم نیست که چقدر زیبا هستند، هدف اصلی آن ها اطمینان از روشنایی مناسب فضایی است که قرار است روشن کنند. بنابراین، برای شما مهم است که قبل از اینکه به جنبه های زیبایی نورپردازی فکر کنید، نوع عملکردی از نورپردازی را که برای آشپزخانه خود می خواهید در نظر بگیرید. نوع روشنایی کاربردی ایده آل معمولاً به نوع نورپردازی آشپزخانه شما بستگی دارد.

چراغ های آویز

به عنوان مثال، اگر فضای آشپزخانه شما دارای پنجره های بزرگ است که نور کافی را فراهم می کند، ممکن است در طول روز به نور محیط بیشتری نیاز نداشته باشید. با این حال، ممکن است هنگام کار روی پیشخوان همچنان به نورپردازی متمرکز تری نیاز داشته باشید ،  علاوه بر این، اگر آشپزخانه شما در حال حاضر دارای چراغ های قابلمه متعددی در سقف است، تنها چیزی که نیاز دارید درخشش تزئینی کمی است تا یک فاکتور واضح به آن اضافه کنید. برخی از انواع رایج روشنایی معلق آشپزخانه معاصر عبارتند از:

مطلب مرتبط  استفاده از لوستر در اتاق خواب

نورپردازی متمرکز و برجسته ساز

این نوع نورپردازی به منظور برجسته کردن ویژگی های خاص طراحی آشپزخانه شما است. به عنوان مثال، اگر میزهای شیک سنگی و چوبی دارید، این نوع نورپردازی آویز تا حد زیادی درخشش زیبایی را در سطح صیقلی آن نشان می دهد.

نور متمرکز قوی تر

معمولاً منظور از نورپردازی قسمت های خاصی از آشپزخانه شما است تا هنگام کار به وضوح آن را مشاهده کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید چراغ های آویز شما کارهای آشپزخانه مانند خرد کردن را روشن کنند، ممکن است مجبور شوید از یک چراغ روشنایی آویز با نور آن به سمت پایین استفاده کنید. چراغ روشنایی نیز باید دارای یک قسمت شفاف یا باز باشد تا نور بالایی از آن خارج شود. در واقع وظیفه این مدل از روشنایی مشاهده واضح و بهتر هنگام کار در آشپزخانه مدرن و زیبای شماست.

نورپردازی تزئینی

این مدل از نورپردازی علاوه بر بهتر کردن دید و روشنایی برای اهداف زیبایی وجود دارد. خود دستگاه باید از نظر بصری جذاب باشد. علاوه بر این ، نور و سایه ای که ایجاد می کند باید ظاهر کلی آشپزخانه شما را افزایش دهد.

نورپردازی محیطی

این نوع نورپردازی به منظور متمرکز کردن بر روی یک منطقه خاص، کل اتاق را روشن می کند. در این راستا، می توانید یک لامپ روشنایی با چندین لامپ را برای ایجاد درخشندگی یکنواخت انتخاب کنید. متناوبا، می توانید از چندین چراغ پهن شده در قسمت آشپزخانه خود استفاده کنید. نورپردازی محیط آشپزخانه شما با نورپردازی محیطی هم روشن و هم بسیار زیبا خواهد شد!

روشنایی و نورپردازی با آویز مدل روستایی

روشنایی آویز روستایی را می توان به عنوان یک سبک نورپردازی درک کرد که از وسایل روشنایی ساخته شده از مواد ساده مانند چوب، فلز و شیشه استفاده می کند. این نوع نور آویز هنگامی که می خواهید طرح کلی آشپزخانه مزرعه خود را افزایش دهید و نور را به جایی که به آن نیاز دارید می رسانید، عالی است ، روشنایی آویز روستایی نور را به جایی می رساند که به آن نیاز دارید.

مطلب مرتبط  ۵ اشتباه رایج هنگام خرید مبل که باید از آن ها اجتناب کرد!

چراغ های آویز

نحوه استفاده از نورپردازی آویز در آشپزخانه

همانطور که در بالا ذکر شد، روشنایی آویز هم کاربردهای کاربردی و هم زیبایی دارد. اما دقیقاً چگونه می توانند در این زمینه به شما کمک کنند؟ در زیر نکاتی وجود دارد که می توانید برای استفاده بیشتر از روشنایی آویز آشپزخانه روی آنها حساب کنید.

مکان را عاقلانه انتخاب کنید

تصمیم گیری در مورد نصب وسایل روشنایی آویز آشپزخانه یکی از مهمترین تصمیماتی است که باید در این زمینه اتخاذ کنید. مکان مناسب بستگی به آنچه می خواهید به آن برسید دارد. بسته به نتایجی که به دنبال دستیابی به آن ها هستید، برخی از مکان های متداول برای چراغ های آویز آشپزخانه شامل بالای جزیره آشپزخانه، سینک ظرفشویی یا میز صبحانه است.

اندازه مناسب را انتخاب کنید

وسایل روشنایی آویز آشپزخانه زمانی بهترین سایز را دارند که اندازه مناسبی داشته باشند ، به عبارت دیگر، مقیاس آن ها باید اندازه ناحیه ای را که باید روشن شود، در نظر بگیرند ، به عنوان مثال، اگر فضای آشپزخانه ای محدود با میز پیشخوان کوتاه دارید، یک چراغ آویز در مرکز آشپزخانه شما می تواند برای روشنایی کل آشپزخانه شما کافی باشد ؛ از سوی دیگر، اگر آشپزخانه شما نسبتاً بزرگتر است ، ممکن است مجبور شوید حدود سه چراغ آویز یکسان نصب کنید تا حس تعادل و ریتم طراحی ایجاد شود. پس فراموش نکنید که روشنایی آویز آشپزخانه با اندازه مناسب را انتخاب کنید.

یک سبک انتخاب کنید

وقتی برای خرید وسایل روشنایی آشپزخانه معاصر خرید می کنید، متوجه خواهید شد که از نظر رنگ مواد سازنده و جنس و اشکال، گزینه های مختلف زیادی دارید. این امر به شما این امکان را می دهد که با دکوراسیون آشپزخانه موجود به هر آنچه می خواهید برسید. به عنوان مثال، اگر آشپزخانه ای به سبک روستایی دارید، می توانید از وسایل روشنایی آویز به سبک مدرسه استفاده کنید که دارای آهن فرفورژه، برنز لاستیکی روغنی یا حتی سخت افزار چوبی آنتیک است. پس حتما با توجه به دکوراسیون آشپزخانه خود، یک سبک را انتخاب کنید

مطلب مرتبط  آشنایی با انواع لوستر سقفی 1402 | 45 عکس و ایده

برای نورپردازی بهتر آویز را به درستی آویزان کنید

به هر سبک نورپردازی آویز که برای آشپزخانه خود انتخاب می کنید ، وسایل روشنایی باید به درستی آویزان شوند تا به هدف خود برسند. به عنوان مثال، اگر چراغ آویز شما برای روشنایی وظیفه است، لبه زیرین آن باید حدود ۳۰ اینچ بالاتر از پیشخوان یا میز باشد. از طرف دیگر، اگر روشنایی آویز آشپزخانه شما برای روشنایی محیط است، باید حدود پنج فوت از زمین آویزان شود.

نکته پایانی چشمه نور برای نورپردازی آشپزخانه سبک معاصر شما

چراغ های آویز

به طور کلی، واضح است که روشنایی آشپزخانه معاصر می تواند یک کار دلهره آور و واقعا سخت باشد. چرا که علاوه بر روشنایی فضای آشپزخانه ، وسایل روشنایی و جلوه های آنها باید مکمل دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما باشد.

خبر خوب این است که گزینه های زیادی برای روشنایی آویز آشپزخانه معاصر وجود دارد تا بتوانید به هر چیزی که می خواهید برسید. فقط باید دقت لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که کار را به درستی انجام داده اید. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید یا برای رسیدن به نوع نورپردازی مورد نظر آشپزخانه خود چه کاری انجام دهید، همیشه می توانید با یک متخصص نورپردازی مشورت کنید. متخصصین چشمه نور در تیم پشتیبانی همه روزه آماده کمک به شما همراهان خوب و عزیزمان هستند!

درباره ی چشمه نور

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند،  برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاهده ی مقالات بیشتر به دکورمگ  و وبلاگ چشمه نور مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید