مطالب آموزشی

۳۰ ایده جذاب نورپردازی خانه های کوچک

30 ایده جذاب نورپردازی خانه های کوچک

برای نورپردازی خانه های کوچک و نقلی باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ آیا می توان با کمک نورپردازی، فضای خانه آپارتمانی را بزرگتر نشان داد؟ اگر شما هم به تازگی قصد طراحی نورپردازی منزل خود را داشته باشید، ممکن است این سوالات در ذهنتان شکل گرفته باشند. در این مطلب وبلاگ چشمه نور شما را با ترفندهایی حرفه ای برای طراحی یک نورپردازی فوق العاده شیک در منازل کوچک آشنا می کنیم.

نورپردازی خانه های کوچک

نورپردازی خانه های کوچک

امروزه دیگر کسی نیست که با اهمیت بالای نورپردازی و نقش آن در جذابیت فضا آشنا نباشد. باید بگوییم که شما می توانید با رعایت برخی نکات مهم در نورپردازی خانه کوچک، تغییراتی شگفت انگیز را در دکوراسیون داخلی ایجاد نمایید. برای این کار کافی است موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:

۱- رنگ نور؛ یکی از مهمترین المان های نورپردازی خانه کوچک

از جمله مهمترین نکاتی که در نورپردازی خانه کوچک باید مد نظر قرار دهید، رنگ لامپ ها و ابزارهای روشنایی می باشد. همانطور که می دانید، لوازم روشنایی در طیف گسترده ای از رنگ ها به مشتریان عرضه می شوند. بهتر است در نورپردازی منازل کوچک به سراغ رنگ هایی با طیف روشن بروید. این موضوع سبب بزرگتر به نظر رسیدن فضا می شود.

۲- تکنیک نورپردازی تاکیدی در نورپردازی خانه های کوچک

نورپردازی انواع گوناگونی دارد که در این میان باید به نورپردازی طبیعی، نورپردازی کاربردی و نورپردازی تاکیدی اشاره کنیم. اگر می خواهید یک فضای خاص و زیبا را ایجاد کنید، باید همه این نورپردازی ها در یک راستا باشند و به تمامی آن ها توجه داشته باشید. در نورپردازی تاکیدی، زاویه تابش نور به گونه ای تنظیم می شود که یک المان را در محیط برجسته می کند. از این نوع نورپردازی می توانید برای نمایش جزئیات ارزشمند منزل خود استفاده نمایید.

نورپردازی تاکیدی در خانه کوچک

نورپردازی تاکیدی در خانه کوچک

۳- به ابعاد لامپ ها و لوسترها توجه کنید.

لامپ ها و لوسترهای بزرگ معمولا شدت نور زیادی دارند. شدت نور نامناسب این لامپ ها می تواند زیبایی دکوراسیون داخلی شما را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین در هنگام خرید این محصولات، حتما به متناسب بودن ابعاد آن ها با فضای منزل خود توجه کنید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که شدت پرتاب نور برخی از لامپ های کوچک هم زیاد است. بنابراین حتما باید در هنگام خرید لوازم مربوط به روشنایی و نورپردازی، به دو المان “شدت پرتاب نور” و “ابعاد ابزارهای روشنایی” دقت کنید.

مطلب مرتبط  معرفی ۵ ایده جذاب آشپزخانه زمستان ۱۴۰۱

۴- استفاده از نوارها و ریسه های LED توکار

نورپردازی خانه های کوچک

در نورپردازی خانه های کوچک می توانید از ابزارهای مختلفی بهره ببرید. یکی از این لوازم که امروزه بسیار پرکاربرد شده اند، ریسه های LED می باشند. این ریسه ها انواع گوناگونی دارند و به صورت توکار یا روکار نصب می شوند. رنگبندی آن ها نیز بسیار متنوع است و برخی از آن ها قابلیت تغییر رنگ را هم دارند.

نورپردازی خانه های کوچک

LED در نورپردازی خانه های کوچک

۵- در نورپردازی خانه کوچک به آشپزخانه توجه کنید.

شاید شما هم با شنیدن عبارت “نورپردازی خانه کوچک” تمام توجهتان معطوف به قسمت پذیرایی و سالن منزل شود. اما باید بگوییم که آشپزخانه نیز یکی از مهمترین بخش های موثر در زیبایی خانه است. بنابراین نورپردازی این قسمت که با کمک لوسترهای تزیینی بالای میز بار، چراغ های LED، لامپ ها و … انجام می شود باعث زیبایی دوچندان فضای منزل شما خواهد شد.

نورپردازی آشپزخانه خانه های کوچک

۶- برای نورپردازی خانه های کوچک از افراد با تجربه مشورت بگیرید.

به عنوان نکته پایانی باید بگوییم که نورپردازی خانه های کوچک یک امر تخصصی است و ممکن است برای انجام هرچه بهتر این کار نیاز به مشورت با افراد حرفه ای داشته باشید. بنابراین بهتر است پیش از هر گونه اقدامی، با متخصصان این حوزه در ارتباط باشید.

نورپردازی خانه های کوچک

۷ – نور طبیعی در خانه های کوچک و نقلی

استفاده از نور طبیعی در طول روز

یکی از مهمترین نکاتی که در خانه های با وسعت کم باید به آن توجه کنید استفاده از نور طبیعی است. چیدمان مبلمان راحتی، ترکیب رنگهای استفاده شده در دکوراسیون داخلی و بهره بردن از پنجره های خانه تا در طول روز نور طبیعی روشنایی خانه را تامین کند.

مطلب مرتبط  لوستر مدرن و جدید از کجا بخرم؟

نورپردازی خانه های کوچک

گالری عکس و ایده نورپردازی خانه های کوچک

نورپردازی خانه های کوچک

نورپردازی خانه های کوچک

استفاده از لوستر مولکولی در دکوراسیون خانه کوچک

نورپردازی اتاق خواب کوچک

لوستر سقفی در نورپردازی خانه های کوچک

شمع و لوستر آویز در نورپردازی

نورپردازی خانه های کوچک

نورپردازی خانه های کوچک

نورپردازی خانه های کوچک

لوستر کریستالی در دکوراسیون خانه کوچک

نورپردازی خانه های کوچک

دیدگاهتان را بنویسید