مطالب آموزشی

۳ روز تا معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴

3 روز تا معرفی رنگ سال پنتون 2024

معرفی رنگ سال پنتون ، توسط موسسه رنگ پنتون دیگر تبدیل به یک سنت شده‌است. کمی قبل شایعه‌ی اعلام رسمی رنگ سال جدید در میان سایت‌های ایرانی پیچید، درحالی که این رنگ تنها یکی از چند حدس موسسه‌ی WSGN بود و هنوز رنگ رسمی سال عنوان نگرفته است. کمتر از ۳ روز دیگر یعنی مصادف با ۱۶ آذر ۱۴۰۲، موسسه پنتون به معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴ خواهد پرداخت. اما رنگ پنتون چیست؟ این موسسه چه نقشی در صنعت مد ایفا می‌کند و چرا لازم است که از رنگ سال جدید مطلع باشیم؟ با ما در ادامه این مطلب وبلاگ چشمه نور همراه باشید.

معرفی رنگ سال پنتون 2024، کمتر از 3 روز دیگر یعنی مصادف با 16 آذر 1402

معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴، کمتر از ۳ روز دیگر یعنی مصادف با ۱۶ آذر ۱۴۰۲

موسسه رنگ پنتون، نماینده مد و فشن

معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴ درست مانند سال‌های پیش از سوی موسسه پنتون اعلام می‌شود. دفتر اصلی این شرکت در نیوجرسی واقع شده و علاوه بر فعالیت‌های آشکار در فرهنگ مد و فشن، از سال ۲۰۰۰ به این سو به طور مداوم برای هر سال یک رنگ رسمی معرفی می‌کند. این رنگ تبدیل به منبع الهام طراحان مد و فشن در سرتاسر جهان می‌شود تا با پیروی از گرایش جهانی، تولیدات خود را مدیریت کنند. پنتون هر ساله با تعداد زیادی طراح و متخصص رنگ مشورت می‌کند تا به یک تفاهم کلی درباره رنگ سال جدید برسند. چگونگی تفاهم این افراد بر سر یک رنگ مشخص نیز، خودش داستان به خصوصی دارد.

معرفی رنگ سال پنتون 2024

معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴

پنتون و همکارانش، بر اساس چند معیار اساسی تصمیم می‌گیرند که رنگ رسمی سال چه کُدی باشد. معیارهای آن‌ها عموماً وضعیت سلامت روانی تمام بشر، تغییرات اقلیمی، گرایش‌های مُد و سیاست‌های پوشاک می‌باشد. در نتیجه اگر در حوزه رنگ سررشته داشته باشید و به رنگ‌های سال‌های گذشته نگاهی انداخته باشید، می‌توانید رنگ سال جدید را خودتان حدس بزنید. معرفی رنگ پنتون ۲۰۲۴ نیز با توجه به همین معیارها انتخاب خواهد شد.

بررسی رنگ‌های سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳

برای مثال در ۲۰۲۱، پنتون رنگ Ultimate gray Pantone 17-5104 را معرفی کرد که به وضوح دنیای بعد از کرونا را بازنمای می‌کرد. آلتیمیت گری خبر از دنیایی خاکستری و ماتم‌دیده می‌داد. انسان‌ها در سال‌ پس از ظهور کرونا دچار چنان افسردگی و آسیبی شده بودند که حتی بر روی رنگ رسمی سال نیز اثر گذاشتند. زرد و خاکستری از انتخاب‌های پنتون بود که به خوبی دنیای پسا-کرونا را نمایش می‌داد.

مطلب مرتبط  کاربرد پاف مبل

سال ۲۰۲۲ مصادف بود با زنده شدن امیدها برای فروکش کردن کامل بیماری کرونا و آغاز دنیای جدید. رنگ Very Perri Pantone 17-3938  خبر از آغاز این دنیای جدید و زنده شدن امید و انگیزه‌ی زندگی می‌داد. رنگ آبیِ پری بر صنعت مد تأتیر به سزایی گذاشت و رفتارِ فشن را تعیین کرد. لوازم آرایشی نیز به پیروی از این رنگ، خودشان را برای آغاز دوران درمان کرونا آماده کردند.

اما پنتون سال ۲۰۲۳ دست به یک ساختارشکنی سنگین زد و با الهام از رنگ‌های سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۴، علاوه بر زنده کردن سنت‌ها و یادآوری دوران گذشته، رنگی را با شاخص قرمز به کد Viva magenta 18-1750 معرفی کرد که به خوبی نشان‌دهنده‌ی روحیه‌ی سرکش انسانی پس از شکست دادن همه‌گیری کرونا بود. این رنگ علاوه بر نمادی از جسارتِ پیروزی، به عنوان عنصری از عشق و همدلیِ همگانی برای شکست سختی‌های زندگی برگزیده شد و روحیه‌ی دوباره متولدشده‌ی بشری را به خوبی به تصویر کشاند. خلاقیت و نشاط از دیگر ویژگی‌های رفتاری این رنگ است که باعث شده پنتون و کارشناسانش آن را برای سال ۲۰۲۳ انتخاب کنند.

 معرفی رنگ سال پنتون 2024

اهمیت معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴

معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴ باید بسیار دقیق باشد، چراکه امسال بشر درگیر موضوعات متنوعی‌ست. از سریع شدن تغییرات اقلیمی تا پیشروی جنگ در اوکراین و دیگر مناطق دنیا، شکست کامل همه‌گیری کرونا و خیزش هوش مصنوعی، همگی باعث تأثیر قطعی بر روی انتخاب پنتون در سال جدید خواهند شد.

موسسه پنتون برای معرفی رنگ پنتون در ۲۰۲۴ امسال با کارشناسان بیشتری مشورت می‌کند و دقت دوچندانی را برای تعیین گرایش مد اتخاذ خواهد کرد. استفاده از رنگِ هر سال در پوشاکی که به تن می‌کنید و دکوراسیونی که بر فضای زندگی اعمال می‌کنید، شما را شخصی با سلیقه و به روز نشان خواهد داد و از این جهت خوب است که از معرفی رنگ هر سال، به خصوص رنگ پنتون ۲۰۲۴ مطلع باشید.

مطلب مرتبط  ۷ ایده برای روشنایی اتاق خواب کوچک

در ادامه، بعد محتمل‌ترین انتخاب‌های معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴ می‌پردازیم که توسط معتبرترین کارشناسان رنگ و مُد در سراسر دنیا انتخاب شده‌اند.

محتمل‌ترین انتخاب‌ها برای معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴

در بعضی از کانال‌ها و سایت‌های ایرانی، انتخاب موسسه WSGN به اشتباه رنگ رسمی سال اعلام شد، درحالی که همچنان حدود ۴ روز تا معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴ توسط موسسه پنتون باقی مانده است. اما آیا ما چیزی از محتمل‌ترین انتخاب‌های پنتون می‌دانیم؟ خوشبختانه، موسسه‌ها و شرکت‌های بسیاری انتخاب خودشان را برای رنگ امسال اعلام کرده‌اند. آن‌ها فکر می‌کنند که معرفی رنگ پنتون ۲۰۲۴ به سراغ یکی از کدهایی که آن‌ها بر رویش دست گذاشته‌اند خواهند رفت و رنگ سال جدید، به پیشبینی آن‌ها تعلق خواهد داشت. در ادامه، چندی از این رنگ‌ها را بررسی می‌کنیم و علت انتخابشان را نیز از نظر می‌گذرانیم.

نوشیدنی استوایی (Apricot Crush 024-65-27)

معرفی رنگ سال پنتون 2024

محتمل‌ترین انتخاب پنتون را حدس موسسه WSGN می‌دانیم. این موسسه با سلیقه‌ای دقیق دست به انتخابی محشر زد که به سرعت خودش را به عنوان رنگ رسمی امسال در دل فعالان شبکه‌های اجتماعی باز کرد. رنگ هلوییِ وی‌اس‌جی‌ان شور و شوقی بی‌نهایت را در خودش جای داده و با اینکه یک رنگ به‌شدت جوان‌پسند به حساب می‌آید، اما بسیار ماندگار و سرزنده به‌نظر می‌رسد. انتخاب دقیق این موسسه، باعث شد که نامش در کنار پنتون به عنوان یکی از بهترین موسسه‌های انتخاب رنگ سال مطرح شود.

طراوت کارائیبی (Cyber lime 051-76-36)

طراوت کارائیبی (Cyber lime 051-76-36)

رنگ سایبر لایم یکی از اولین حدس‌های شرکت‌های مُد برای معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴ بود. این رنگ با الهام از تاریخ و انرژی ساحلی جزایر کارائیب در آمریکایی مرکزی از سوی چندین چهره‌ی شاخص مُد مورد تحسین قرار گرفت. رنگ سایبر لایم با وجود لایه‌ای سایه بر روی طیف اصلی رنگی‌اش، انرژی نهفته‌ای درون خودش دارد که می‌تواند بهترین انتخاب برای سایه چشم‌ها، شلوارهای زنانه، لاک‌ها و حتی کت‌های مردانه در سال ۲۰۲۴ باشد.

مطلب مرتبط  راهنمای خرید لوستر اتاق خواب

شور و لطافت ۱۳ سالگی (Radiant Red 011-50-32)

شور و لطافت 13 سالگی (Radiant Red 011-50-32)

قرمز تابناک که با فاصله‌ی زیاد از خواستگاهش، یعنی طیف صورتیِ سال ۲۰۱۲ پدید آمده، یکی از محتمل‌ترین انتخاب‌ها از سوی موسسه رنگ پنتون دانسته می‌شود. این رنگ علاوه بر انرژی کودکانه‌ای که از خودش منتشر می‌کند، پیامی به جهانیان است که به سوی شادی و نشاط حرکت کنند و با در آغوش کشیدن کودکِ درونِ خود، با خود و دنیای اطرافشان آشتی کنند. معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴ می‌تواند به قرمز تابناک تعلق داشته باشد.

درونگرای اقیانوسی (Elemental Blue 117-47-13)

معرفی رنگ سال پنتون 2024

طیف آبی همیشه موردتوجه پنتون بوده‌است. آبیِ المنتال را از انتخاب‌های محتمل برای معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴ دانسته‌اند. درونگرایی‌ای که پس از فروکش کردن کرونا در میان مردمانِ سرتاسر جهان پدید آمد باعث گرایش همگی ما به سمت استفاده از این رنگ می‌شود. المنتال بلو یادآور فضای بی‌کران اقیانوس است که می‌تواند استعاره‌ای باشد از وسعتِ بی‌پایانِ درونِ هر شخص. این رنگ همچنان به عنوان یک رنگ مستقل، انتخاب ارزشمندی برای سال جدید است.

قهرمان طبیعت (Grass green 15-6437 TCX)

قهرمان طبیعت (Grass green 15-6437 TCX)

مسئله طبیعت دیگر تبدیل به یک دغدغه‌ی جهانی شده‌ است. پنتون در مقابل نگرانی‌هایی که از تغییرات اقلیمی و فروپاشی طبیعتِ زمین به گوش می‌رسد، می‌تواند دست به یک انتخاب عامه‌پسند برای توجه به طبیعت بزند. رنگ گرس گرین با درون‌مایه‌ای از آلودگی شهری‌ای که به طبیعت فرستاده‌ایم، می‌تواند بازنمایی دقیقی از شرایطی باشد که طبیعتِ امروزِ ما دارد. استفاده از سبز چمنی به عنوان معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴، می‌تواند پیام مهمی برای چگونگی رفتار با طبیعت برای ما داشته باشد.

سوالات متداول

رنگ سال ۲۰۲۴ چیه؟

معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴ در ۱۶ آذر ماه از سوی موسسه رنگ پنتون صورت خواهد گرفت و در نتیجه، ما همچنان از رنگ رسمی امسال بی‌خبریم.

چرا رنگ رسمی سال ۲۰۲۴ مهمه؟

توجه به رنگی که در معرفی رنگ سال پنتون ۲۰۲۴ به جهان عرضه خواهد شد می‌تواند برای شما مهم باشد. استایلی که برای امسالِ خود برمی‌گزینید و یا رنگی که امسال بر دیوارهای فضای زندگی و یا کسب‌و‌کارتان می‌کشید، می‌تواند انتخاب پنتون باشد.

دیدگاهتان را بنویسید