مطالب آموزشی

۱۲ روش برای بزرگ جلوه دادن یک اتاق نشیمن کوچک

اتاق نشیمن

در اینجا نحوه استفاده از نور، رنگ، لایه ها و نقاط کانونی برای ایجاد یک اتاق فشرده به یک اتاق نشیمن بزرگتر بررسی می شود. آیا شما هم گاهی با خودتان فکر می کنید که ای کاش اتاق نشیمن شما ۵۰ درصد بزرگتر از آن بود؟ با چند ترفند طراحی، می توانید به آن حس واقعی را بدهید. و حتی لازم نیست یک دیوار را خراب کنید. این نکات را برای تغییر رنگ، مبلمان، پنجره ها و موارد دیگر امتحان کنید تا اتاق نشیمن شما بزرگتر به نظر برسد.

برای بزرگ جلوه دادن یک اتاق نشیمن کوچک از رنگ های روشن زیاد استفاده کنید

اتاق نشیمن

احتمالاً خوانده اید که رنگ آمیزی دیوارهای شما با رنگ سفید یا سایه روشن دیگر (مانند خاکستری ملایم یا طوسی ملایم) می تواند به بزرگتر نشان دادن اتاق کمک کند و این قطعاً درست است. اما می توانید با استفاده از سایه های مشابه هوا برای سایر اثاثیه نیز این جلوه را حتی قوی تر کنید. فکر نمی کنید می توانید با یک مبل سفید زندگی کنید؟ رنگ خاکستری رنگ میانی سایه ای عالی برای پنهان کردن انواع لکه ها است زیرا بلافاصله لکه های روشن یا تیره (مانند موهای سرگردان یا پرزها) را نشان نمی دهد.

برای بزرگ جلوه دادن یک اتاق نشیمن کوچک از رنگ های روشن زیاد استفاده کنید اما رنگ های تیره را فراموش نکنید!

این که شما از رنگ های روشن زیاد استفاده می کنید به این معنا نیست که نمی توانید کمی درام اضافه کنید. عناصر کوچک مشکی را وارد کنید تا حس متضاد و در نتیجه جذابیت را به اتاق نشیمن خود بدهید. الگوهای سیاه و سفید به ویژه فقط رنگ مشکی مناسب را برای ایجاد انرژی در اتاق کوچک بدون کوچک کردن آن، مانند عکس های سیاه و سفید یا قطعات هنری اضافه می کنند.

اتاق نشیمن

افزودن مقداری کنتراست در واقع متقابل اعماق را ایجاد می کند و قطعات مختلف در حال پیشرفت و عقب نشینی هستند و این می تواند چشم شما را فریب دهد تا اتاق را کمی بزرگتر ببیند.

برای بزرگ جلوه دادن یک اتاق نشیمن کوچک یک دیوار مشخص کنید

وقتی صحبت از بازی با عمق می کنید، اگر می خواهید یک دیوار جالب اضافه کنید ، این کار را روی دیوار با پنجره انجام دهید و رفتار نمایشی را پشت پرده ای سبک لایه بندی کنید. ویژگی کاغذ دیواری در این اتاق کمی دورتر به نظر می رسد زیرا در پشت پرده های سفید ساده قرار گرفته است و این باعث می شود اتاق عمیق تر به نظر برسد. همچنین یک وقفه بصری ایجاد می کند که باعث می شود کاغذ بیش از حد شلوغ به نظر نرسد.

مطلب مرتبط  راهنمای خرید لوستر جزیره آشپزخانه | 20 مدل

برای بزرگ جلوه دادن یک اتاق نشیمن کوچک از یک طرح شفاف نرم استفاده کنید

برای درمان پنجره ها در اتاق نشیمن، شفاف نرم اغلب یک انتخاب عالی است ، با این فرض که به حریم خصوصی مطلق نیاز ندارید. پرده هایی که کاملاً مات نیستند، به چشم شما اجازه می دهد تا نمایی از منظره فراتر از آن داشته باشد، که باعث می شود اتاق هنگام کشیدن پرده ها کمتر بسته شود.

اگر گاهی اوقات حریم خصوصی کامل می خواهید یا می توانید نور بیرونی را خاموش کنید، می توانید لایه های شفافی را پشت پنل های مات قرار دهید تا هر دو گزینه را داشته باشید. انتخاب سایه های مشابه برای این دو به آنها کمک می کند تا بصری بصری با یکدیگر ترکیب شوند و جلوه ای یکپارچه داشته باشند که بزرگ به نظر برسد و مشغول نباشد.

برای بزرگ جلوه دادن یک اتاق نشیمن کوچک اتاق شما باید شامل نور زیاد باشد

نور طبیعی تا حد زیادی باعث بزرگ تر جلوه دادن اتاق نشیمن می شود، اما نور مصنوعی نیز به این امر کمک می کند. برای ایجاد جلوه ای بزرگ و روشن در طول روز و درخشندگی انتخابی تر و راحت تر در شب، از منابع نوری فراوان استفاده کنید. در صورت امکان از چراغ هایی با دیمر استفاده کنید و سعی کنید از نورپردازی حداقل از سه دسته (مانند لامپ های کف و میز، وسایل آویز، وسایل سقفی فرورفته یا دیوارکوب) استفاده کنید.

برای بزرگ جلوه دادن یک اتاق نشیمن کوچک چشم را به سمت اجزای مختلف بکشید

در اینجا یک ترفند هوشمندانه وجود دارد: گاهی اوقات بهترین راه برای عمیق تر جلوه دادن یک اتاق، کشیدن چشم به طور کامل خارج از آن است. این اتاق نشیمن شامل هیچ نوع دیوار درمانی خاصی نیست، اما چشم نمی تواند به چاپ کاغذ دیواری سرگرم کننده در اتاق خواب مجاور کمک کند. قرار دادن آن دیوار برجسته در جایی که از اتاق نشیمن به طرز هوشمندانه ای قابل مشاهده است به هر دو اتاق علاقه می افزاید در حالی که فضای نشیمن را کمتر محدود می کند.

مطلب مرتبط  20 مدل جدیدترین مبل راحتی 2023

برای بزرگ جلوه دادن یک اتاق نشیمن کوچک از یک فرش گران و بزرگ استفاده کنید

فرش ها می توانند برای تعریف یک منطقه خاص جدا از محیط اطراف خود، مانند قرار دادن یک گروه نشیمن در یک فضای باز، عالی باشند. با این حال، برای اینکه یک اتاق نشیمن کوچک بزرگ تر به نظر برسد، شما نمی خواهید آن را تجزیه کنید، بلکه یک سطح طولانی از کف را برجسته می کنید. از یک فرش سخاوتمندانه که به مرز اتاق نزدیک می شود استفاده کنید تا غنای بیشتری به دست آورید و چشم را در جهات مختلف بکشید.

برای بزرگ جلوه دادن یک اتاق نشیمن کوچک از آینه های بزرگ استفاده کنید

افزودن آینه می تواند چشم را به طور جدی فریب دهد و فکر کند که اتاق دو برابر بزرگتر است، مخصوصاً اگر از یکی به اندازه کافی بزرگ استفاده کنید تا تقریباً مانند یک در یا پنجره در فضایی دیگر ظاهر شود. به آینه های کف، آینه های دیواری بزرگ یا حتی کاشی های آینه ای نگاه کنید تا توهم را به حداکثر برساند.

برای بزرگ جلوه دادن یک اتاق نشیمن کوچک به سختی از میزها استفاده کنید

در یک فضای کوچک فقط می توانید مبلمان زیادی را از بین ببرید. بالاخره یک اتاق نشیمن که جایی برای نشستن ندارد چه کاربردی دارد؟ اما جایی که می توانید مبلمان حجیم خود را کاهش دهید، میز قهوه خوری است. برای بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن و اجازه دادن به پاهای خود را بیشتر دراز کنید، از یک میز چوبی استفاده کنید، که به اتاق نیز کمک می کند تا بزرگتر به نظر برسد.

این ترفند فقط در مورد میز قهوه شما صدق نمی کند. از مبل، صندلی و میزهای کناری با پاهای بلند و سایه کمتر حجیم برای ایجاد خطوط دید بلندتر و فضای بیشتری برای پا استفاده کنید.

برای بزرگ جلوه دادن یک اتاق نشیمن کوچک به طور کامل میز قهوه را کنار بگذارید

آیا واقعاً می خواهید جسور باشید؟ میز قهوه را کنار بگذارید و برای چیدن نوشیدنی ها و سایر اقلام به میزهای جانبی و لبه ها تکیه کنید. کنار گذاشتن میز در مرکز یک گروه نشیمن باعث می شود فضای اتاق نشیمن بسیار بزرگتر به نظر برسد. علاوه بر این، اغلب اوقات تنها چیزی که واقعاً به آن احتیاج دارید، یک زیر پایی خوب است.

مطلب مرتبط  آموزش تمیز کردن لوستر کریستالی

برای بزرگ جلوه دادن یک اتاق نشیمن کوچک از قفسه های باز استفاده کنید

در حالی که زندگی با مقادیر کمتر همیشه یک هدف عالی است ، گاهی اوقات شما فقط به مقداری فضای اضافی نیاز دارید. برای قرار دادن قطعات بصری جالب بدون بوکس در اتاق، قفسه های باز بدون کناره های بسته قرار دهید تا احساس نکنید ۲۵ تا ۵۰ سانتیمتر فضا را از دست داده اید.

می توانید فضای اتاق نشیمن خود را با تبدیل کشوها یا صندوق به نیمکت دو برابر کنید. فقط مطمئن شوید که قطعه ذخیره سازی شما به اندازه کافی محکم باشد تا بتواند وزن فرد را تحمل کند.

برای بزرگ جلوه دادن یک اتاق نشیمن کوچک اتاق شما شامل چندین نقطه کانونی باشد

در نهایت، شما نباید از افزودن قطعاتی که نمای درام و شخصیتی به اتاق نشیمن شما می بخشد، بترسید، حتی اگر دیوارها را بشکنند و توهم نوری کاملاً یکپارچه و مینیمالیستی ایجاد نکنند. شامل چند نقطه کانونی با قدرت متوسط ​​به جای تنها یک ویژگی واحد (یا هیچ کدام) چشم را تشویق می کند تا در اتاق حرکت کند، بنابراین شما آن را به طور کامل وارد کنید.

درباره ی چشمه نور

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند،  برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاهده ی مقالات بیشتر به دکورمگ و وبلاگ چشمه نور مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید