مطالب آموزشی

۱۰ مدل لوستر برای راهرو دوبلکس + ویژگی ها و کاربرد

10 مدل لوستر برای راهرو دوبلکس + ویژگی ها و کاربرد

برای انتخاب و خرید لوستر برای راهرو دوبلکس، ایده های زیادی وجود دارد. به طور کلی نورپردازی یکی از المان های مهم در هر محیط است. با توجه به این که راهرو یکی از بخش های مهم هر خانه است، نورپردازی آن اهمیت زیادی دارد. در صورتی که به نورپردازی خانه خود اهمیت می دهید، تا انتهای این مقاله از چشمه نور همراه ما باشید.

مشخصات لوستر مناسب برای راهروی خانه های دوبلکس

لوستر برای راهرو دوبلکس

لوستر برای راهرو دوبلکس

معمولاً در راهروی خانه های دوبلکس از لوسترهای بلند استفاده می شود؛ چون راهروهای دوبلکس سقف بلندتری دارند. بهتر است قبل از خرید لوستر برای راهرو دوبلکس، ارتفاع سقف و اندازه راهرو را بررسی کنید. در بعضی از خانه های دوبلکس که ارتفاع سقف راهرو خیلی بلند است، باید یک لوستر دو طبقه نصب شود. به این ترتیب در فضای راهرو نور کافی و خوبی خواهید داشت.

در بیشتر مواقع به خاطر بلند بودن سقف سرسرا، از لوسترهای آویز استفاده می شود چون این لوسترها جلوه خاصی به خانه می دهند. لوسترهایی که در خانه دوبلکس نصب می شوند، بیشتر به صورت عمودی طراحی می شوند و نورپردازی بسیار خوبی دارند.  به طور کلی لوسترهایی که برای خانه های دوبلکس طراحی می شوند، یکی از زیباترین انواع لوسترها هستند.

لوستر آبشاری برای راهرو دوبلکس

لوستر آبشاری برای راهرو دوبلکس

نکات مهم برای خرید لوستر برای راهرو دوبلکس

یکی از مهم ترین نکات برای انتخاب لوستر برای خانه های دوبلکس، در نظر گرفتن ارتفاع سقف راهرو است. برای خانه هایی که ارتفاع سقف آنها بیشتر از ۳ متر است، لوسترهای ساده مناسب نیستند. یکی از بهترین مدل های لوستر برای راهروهای دوبلکس، لوسترهای آویز کریستال هستند. لوسترهای کریستال آویز علاوه بر ایجاد یک نور خوب در محیط، دکوراسیون خانه را زیباتر می کنند. در ادامه سایر این نکات را مورد بررسی قرار می دهیم.

لوستر برای راهرو دوبلکس

لوستر برای راهرو دوبلکس

  • توجه به سبک لوستر: انتخاب لوستر متناسب با سبک دکوراسیون خانه، نقش مهمی در زیباتر شدن چیدمان و دیزاین خانه دارد. اگر خانه ای دوبلکس به سبک کلاسیک دارید، بهترین لوستر برای راهرو دوبلکس خانه شما، لوسترهای کلاسیک هستند.
  • توجه به متریال لوستر: یکی از اصول مهم برای خرید لوستر، در نظر گرفتن متریالی است که برای ساخت لوستر استفاده شده است. در صورتی که جنس لوستر راهرو با جنس سایر لوسترهای خانه یکی باشد، هماهنگی و هارمونی خوبی در خانه ایجاد می شود. در صورتی که همه لوسترهای شما کریستالی هستند، بهتر است لوستر راهرو هم از جنس کریستال انتخاب کنید.
مطلب مرتبط  راهنمای خرید لوستر اتاق خواب

معرفی لوستر مدرن برای راهروی خانه های دوبلکس

یکی از جذاب ترین و زیباترین انواع لوستر برای راهروی دوبلکس، لوسترهای مدرن سقفی با آویز کریستال هستند. این مدل لوستر که بیشتر مناسب خانه هایی با سبک مدرن هستند، به وسیله یک صفحه فلزی به سقف وصل می شوند. لوسترهای مدرن کریستال، با نورپردازی فوق العاده ای که دارند، فضای جذابی در راهرو ایجاد می کنند. لوسترهای سقفی که ارتفاع خیلی زیادی ندارند، مناسب راهروهایی با ارتفاع کم هستند.

لوستر برای راهرو دوبلکس

سوالات متداول در مورد لوستر برای خانه دوبلکس

برای خانه های دوبلکس که سقف خیلی بلندی ندارند، چه لوستری مناسب است؟

بهترین مدل لوستر برای راهروی دوبلکس خانه هایی با سقف کوتاه، لوسترهای ساده کوتاه تر هستند که شاخه های کمتری دارند.

ارتفاع لوستر های مناسب خانه های دوبلکس بر چه اساس مشخص می شود؟

ارتفاع لوستر برای راهرو با توجه به ارتفاع سقف خانه تعیین می شود.

جمع بندی

در هنگام خرید لوستر برای راهرو دوبلکس، ابعاد لوستر را در نظر بگیرید و لوستری متناسب با ابعاد راهرو انتخاب کنید. لوسترهای راهرو در مقایسه با سایر لوسترها باید ابعاد کوچک تری داشته باشند تا راهرو شلوغ به نظر نرسد.

انواع لوستر از جمله لوستر راهرو برای خانه های دوبلکس را می توانید از فروشگاه چشمه نور تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید