مطالب آموزشی

۰ تا ۱۰۰ انتخاب لوستر برای پذیرایی

0 تا 100 انتخاب لوستر برای پذیرایی

اتاق پذیرایی یکی از مهم ترین بخش های هر خانه است و انتخاب لوستر برای پذیرایی اهمیت زیادی در دکوراسیون خانه دارد. لوستری که برای اتاق پذیرایی انتخاب می شود باید با نوع چیدمان، سبک و متراژ خانه هماهنگی کامل داشته باشد. تا انتهای این مقاله از وبلاگ چشمه نور با ما همراه باشید تا با نکات مهم برای خرید لوستر آشنا شوید.

راهنمای خرید لوستر برای اتاق پذیرایی

از آن جایی که نورپردازی نقش مهمی در دیزاین همه خانه ها دارد، در هنگام انتخاب لوستر برای پذیرایی باید به جوانب زیادی توجه کرد. در حال حاضر لوسترهای پذیرایی در مدل های مختلفی از جمله کلاسیک و مدرن در بازار موجود هستند. لوسترها در جنس های مختلفی از جمله کریستالی، چوبی، برنزی و … طراحی و تولید می شوند. لوسترهای پذیرایی بیشتر در مدل سقفی و آویز هستند و لوسترهای دیواری معمولاً به عنوان منبع کوچک تری برای نورپردازی شناخته می شوند.

 انتخاب لوستر برای پذیرایی

انتخاب لوستر برای پذیرایی | لوستر آویز برای سقف های بلند

نکات مهم برای انتخاب لوستر

لوسترها علاوه بر ایجاد نورپردازی، نقش قابل توجهی در ایجاد یک فضای دلنشین دارند. در زمان انتخاب لوستر برای پذیرایی باید به نکات زیادی توجه کرد که در ادامه این موارد را بررسی می کنیم.

  • سبک لوستر: توجه به مدل و سبک لوستر یکی از مهم ترین معیارها برای انتخاب لوستر برای پذیرایی است. مدل لوستر باید با سبک دکوراسیون داخلی هماهنگی داشته باشد. مناسب ترین لوستر برای خانه هایی با سبک مدرن، است لوسترهای ساده با نور متوسط هستند.
  • توجه به ارتفاع سقف: یکی دیگر از نکات مهم برای خرید و انتخاب لوستر برای پذیرایی، در نظر گرفتن ارتفاع سقف است. در صورتی که سقف اتاق پذیرایی شما کوتاه است، بهتر است از لوسترهای سقفی استفاده کنید. اگر اتاق پذیرایی شما سقف بلند و همچنین متراژ بالایی دارد، یکی از بهترین انتخاب ها، لوسترهای آویز و چند طبقه هستند.
  • ابعاد لوستر: انتخاب لوستر بزرگ یا کوچک برای اتاق پذیرایی، بستگی به متراژ و فضای خانه دارد. برای خانه هایی که اتاق پذیرایی کوچکی دارند، بهتر است لوستری کوچک با شاخه های کمتر انتخاب شود. ولی در انتخاب لوستر برای پذیرایی خانه های بزرگ، محدودیتی از نظر ابعاد لوستر وجود ندارد.
مطلب مرتبط  لوستر و دیوارکوب در کجاها استفاده میشود؟

متداول ترین لوسترها برای اتاق پذیرایی

همانطور که اشاره شد انتخاب لوستر برای پذیرایی تا حد زیادی بستگی به سبک و مدل دکوراسیون خانه دارد. لوسترها یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون داخلی هستند و با گذشت زمان تغییرات زیادی در سبک و ظاهر آنها ایجاد شده است. در ادامه پرطرفدارترین لوسترها برای اتاق پذیرایی را معرفی می کنیم.

  • لوسترهای کریستالی
  • لوسترهای شاخه ای
  • لوسترهای شمعی
  • لوسترهای حبابی
  • لوسترهای ریسه ای

انتخاب لوستر برای پذیرایی1

لوستر شیک برای اتاق پذیرایی

خواندن این مطلب به شما پیشنهاد میشود:

لوستر دایره ای از کجا بخریم؟ | ۷ نکته کلیدی برای انتخاب

سوالات متداول در مورد انواع لوستر برای اتاق پذیرایی

  1. مناسب ترین لوستر برای سبک دکوراسیون سلطنتی چه لوستری است؟

لوسترهای کریستالی یکی از بهترین انتخاب ها برای دکوراسیون سلطنتی هستند. انعکاس نور روی کریستال این لوسترها، باعث می شود خانه با شکوه تر به نظر برسد.

  1. لوسترهای ریسه ای بیشتر مناسب چه فضاهایی هستند؟

این لوسترها بیشتر برای فضاهایی با سقف بلند و همچنین راهروی خانه های دوبلکس مناسب هستند.

جمع بندی

در هنگام انتخاب لوستر برای پذیرایی، توجه داشته باشید که رنگ لوستر با سایر دکوراسیون هماهنگی داشته باشد. از آنجایی که لوستر از وسایلی نیست که به طور دائم تعویض شود، بهتر است رنگی برای لوستر انتخاب کنید که با انواع دکوراسیون هماهنگ باشد.

برای خرید انواع لوستر و اطلاع از قیمت آن به فروشگاه چشمه نور مراجعه کنید. کارشناسان ما در انتخاب لوستر برای پذیرایی شما را راهنمایی می کنند.

خرید لوستر

قیمت و خرید لوستر و محصولات چشمه نور

دیدگاهتان را بنویسید