مطالب آموزشی

۱۰ نکته کلیدی در خرید لوستر!

10 نکته کلیدی در خرید لوستر!

خرید لوستر یکی از سخت ترین و چالشی ترین خرید وسایل منزل به شمار میرود . انتخاب لوستر مناسب باعث ایجاد تفاوت زیادی در ظاهر و حس فضا می شود .

به هنگام خرید لوستر باید به نکاتی کلیدی توجه شود که دراین جا ما به بررسی ده مورد از آنها پرداخته ایم :

10 نکته کلیدی در خرید لوستر!

۱۰ نکته کلیدی در خرید لوستر!

  1. هدف از خرید لوستر :ابتدا باید این سوال را از خود بپرسید که آیا برای تامین نور محیط یا برای زیبایی ودادن جلوه ی بیشتر به محیط به فکر خریدن لوستر هستم و بعد متناسب با هدف خود به دنبال لوستر مورد نظربگردید .اگر عاشق نور هستید باید به دنبال لوسترهای چند شاخه با تعداد لامپ بالا بگردید و اگر به دنبال زیبایی آن هستید لوسترهایی متناسب با سبک محیط خود را انتخاب کنید .
  2. قیمت و بازه ی بوجه ی مورد نظر :یکی از مهم ترین نکاتی که باید به هنگام خرید لوستر به آن توجه کنیم ،بازه ی مبلغی است که برای این کار در نظر گرفته ایم . این بازه کمک میکند که از سر درگمی در بیایید و راحت تر لوستر مورد نظر خود را انتخاب کنید .

۳٫سبک و استایل فضا :باید به این نکته به هنگام خری د توجه شود که برای چه محلی قرار است از این لوستر استفاده بشود و سبک دکور اتیو آن محل چگونه است برای مثال برای خانه ای با سبک و استایل کلاسیک باید به دنبال خرید لوستر ی در همین سبک باشید .

۴٫اندازه ی لوستر :اندازه ی لوستری که تهیییه میکنید باید متناسب با محل باشد یعنی نباید کوچک تر یا بزرگ تر از ابعاد فضای مورد استفاده باشد برای این کار می توان از فرمول جمع کردن طول و عرض محیط به معیار فوت که به ما قطر لوستر را به اینچ می دهد برای مثال اگر طول ۱۲ و عرض ۸ فوت باشد باید این دو را باهم جمع کنیم و به ما قطر لوستر مناسب فضا که ۲۰ اینچ است را می دهد .اگر قرار است نور فقط به محل خاصی متمرکز باشد میتوانید فقط اندازه ی طول عرض آن منطقه را حساب کنید .

مطلب مرتبط  با کریستال های لوستر قدیمی چه کنیم؟

۵٫ ارتفاع لوستر :انتخاب و خرید  لوستر ی مناسب با ارتفاع سقف محل مورد نظرتان بسیار مهم است . حداقل  ارتفاع لوستر  از کف محیط موردنظر باید ۲۱۰ سانتی متر باشد . ارتفاع خود لوستر نیز بسیار حاِئز اهمیت است . برای مثال نمی توان برای یک محیط باسقف کوتاه از لوسترهای آویزی بلند استفاده کرد  زیرا نتها مناسب محیط نیست بلکه باید مشکلات رفت و آمدی برای افراد قد بلند راغ نیز در نظر بگیرید . ولی اگر محیط شما دارای سقفی بلند است میتوانید از لوسترهای چند شاخه یا چند طبقه استفاده کنید که به محیط جلوه ی خاصی می دهند .برای محاسبه ی ارتفاع مناسب باید بلندی سقف تا کف محیط را ه فوت بدست آورید و بعد آن را در ۳ یا ۲٫۵ ضرب کنید تا به شما ارتفاع مناسب لوستر را بدهد .

۶٫ لوستر برای چه مکانی تهییه شده است :باید به هنگام خرید لوستر توجه کنیم که این لوستر برای چه مکانی خریداری می شود برای مثال نمی توان لوستری که مناسب فضا های بزرگ مانند پذیرایی است را در اتاق خواب یا حتی در یک اتاق مطالعه استفاده کرد .اگر محیط پذیرایی با هالتان از هم جدا نیست باید دقت کنید که بین لوسترهای آن دو محیط تناسب برقرارباشد و اگر هم جفت باشند بسیار بهتر است .

۷٫انتخاب لامپ های لوستر و حباب های آن :باید دقت کرد که لوستر انتخابی داری لامپ ها یا حباب هایی با طرح خیلی عجیب نباشد زبرا اگر یکی از آنها بشکند تهییه ی مجدد آن دبامشکل برمیخورد و جای خالی آن لامپ یا حباب مثل دندان افتاده به چشم می آید . همچنین باید دقت کرد که حباب های لوستر کدر نباشند زیرا اگر محیط شما جز آن لوستر منبع نور دیگری نداشته باشد این حباب های کدر باعث کم شدن نور محیط میشوند . همچنین بهتر است از لامپ هایی به رنگ مهتابی و زرد هم زمان استفاده شود تا نور بهتری را در محیط ایجاد کنند . انتخاب لوستری با تعداد لامپ های کم تر منطقی تر است .

مطلب مرتبط  با لوستر لهستانی آشنا شوید

۸٫نصب و نظافت لوستر :باید توجه کرد که در خرید لوستر انتخابی دارای شکل های عجیب و غریبی نباشد تا بتوان آن را بعدا به راحتی تمیز کزرد زیرا نتها باعث ایجاد نمایی نامطلوب میشود بلکه گرد و غبار گرفتن آن باعث کم شدن نور میشود . شاید فکر کنید که راحتی نصب لوستر چندان اهمیتس نداشته باشد چون یک بار نصب میشود ولی باید گفت که هرچی نصب آن راحت تر باشد خطرات احتمالی که به دنبال دارد کم تر است و باید به هنگام نصب لوستر دقت شود که با کابلی محکم به سقف آویز شده باشد .  

۹٫تناسب رنگ محیط با لوستر :ممکن است برایتان پیش آمده باشد که یک لوستر در مغازه خرید لوستر بسیار جلوه میکرده است ولی هنگامی که خریداره کرده اید  وآن وصل شده است دیگر جلوه ی قبل خود را ندارد .باید گفت که شما لوستر را متناسب رنگ و سبک وسایل دیگر محیطتان انتخاب نکرده اید . بهتر است لوستر انتخابی با رنگ چند وسیله در محیط هم خوانی داشته باشد .برای مثال خانه ای را تصویر سازی کنید با مبلمان استیل و فرش های سنتی انتخاب لوستر برای این فضا بسیار راحت است .باید برای این فضا از لوسترهای کریستالی و سنتی استفاده شود .

۱۰٫اماکانات جانبی لوستر :امروزه انواع مختلفی از لوستر های در بازار موجود می باشد که دارای امکاناتی نظیر لامپ های رشته ای اضافی و یا ریموت و قابلیت پخش کردن موزیک می باشند که ممکن است نظر شما را به خود جلب کند . داشتن ریموت و لامپ های رشته ای این امکان را به شما می دهد که مقدار نور دریافتی خود را تنظیم کنید .

مطلب مرتبط  معرفی لوستر چینی برنزی

در آخر : این نکات قسمت کوچکی از مواردی است که باید به هنگام خرید لوستر به آن دقت شود . زمینه نور پردازی و دکوراتیو بسیار پیچیده تر از آن است که بنوان در چند نکته خلاصه شود ولی ما در این مقاله سعی کردیم مهم ترین نکات آن را باهم بررسی کنیم .

10 نکته کلیدی در خرید لوستر!

۱۰ نکته کلیدی در خرید لوستر!

درباره ی چشمه نور

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند،  برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاهده ی مقالات بیشتر به دکورمگ و وبلاگ چشمه نور مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید