مطالب آموزشی

۱۰ ایده جذاب در نورپردازی آشپزخانه منزل

10 ایده جذاب در نورپردازی آشپزخانه منزل

برای نورپردازی آشپزخانه خانه چه ایده هایی وجود دارد؟ اگر آشپزخانه خود را به خوبی طراحی می کنید، بدانید که هر عنصر موجود در آن کاربردهای خود را خواهد داشت که فضای آشپزی شما را به فضایی راحت و کارآمد تبدیل می کند و از آنجایی که آشپزخانه مکانی است که بیشتر زمان را در آن سپری می کنید، مهم ترین اتاق است. که باید مراقب نورپردازی باشید.

درست مانند هر اتاق دیگری در خانه، نور کافی برای آشپزخانه مورد نیاز است، شاید بیشتر از آن، زیرا آشپزخانه را می توان برای بسیاری از کارها استفاده کرد، از خرد کردن، هم زدن و جوشاندن گرفته تا معاشرت با خانواده یا حتی میزبانی از دوستان. جای تعجب نیست که به عنوان قلب خانه نیز شناخته می شود . اما ممکن است بسیاری از افراد عنصر نورپردازی در آشپزخانه را نادیده بگیرند، بنابرایندر این مطلب وبلاگ چشمه نور  ایده هایی را برای شما آورده ایم که به شما می گوید چگونه طراحان حرفه ای آشپزخانه می توانند آشپزخانه را برای شیک و کاربردی کردن آن نورپردازی کنند.

انواع نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه

کارهای مختلفی روی تخته برش، اجاق گاز، جزیره آشپزخانه و تقریباً هر جای دیگری انجام می شود. این بدان معناست که برای روشنایی موثر آشپزخانه، باید بیش از یک منبع نور معروف به نورپردازی لایه ای داشته باشد. بنابراین، به جای قرار گرفتن بر روی یک نور سقفی، از ترکیبی از نور برای ایجاد یک آشپزخانه کاربردی و زیبا استفاده کنید.

نورپردازی محیط

نورپردازی محیطی |نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی محیطی |نورپردازی آشپزخانه

نور محیطی را می توان به عنوان نور کلی در هر اتاق در نظر گرفت. آنها کل فضا را روشن می کنند، هدف اصلی آن ارائه یک سطح روشنایی راحت بدون خشن بودن یا خسته کننده بودن است.نمونه هایی از نورپردازی محیطی شامل لامپ های سقفی و وسایل آویز است.همه این انواع را می توان با موفقیت برای نورپردازی آشپزخانه استفاده کرد.

مطلب مرتبط  لوستر اس ام دی ارزان به همراه قیمت

روشنایی منطقه ای در نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه

وقتی نوبت به نورپردازی آشپزخانه می رسد، نورپردازی کاری بسیار مهم است. تعداد کارهایی که روزانه در آشپزخانه انجام می شود را در نظر بگیرید. این واقعیت را اضافه کنید که آشپزخانه مملو از وسایل تیز و داغ است که در صورت عدم دید درست آن را به فضای بسیار خطرناکی تبدیل می کند و هدف از نورپردازی وظیفه برجسته کردن فضای خاصی است که در آن می توان یک کار را تکمیل کرد. نورافکن‌ها، چه در سقف و چه در مقابل دیوار، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزودن نورپردازی به آشپزخانه هستند که به شما امکان می‌دهند آن‌ها را تنظیم و هدایت کنید تا تمام نور مورد نیازتان را تامین کنید.

نورپردازی متمایز

اگر می خواهید آشپزخانه شما از طریق نورپردازی از فضایی راحت برخوردار باشد، پس نور ملایم چیزی است که باید روی آن تمرکز کنید، زیرا فضای کاملا آرامی را برای شما فراهم می کند و همچنین می توانید از نورپردازی تاکیدی برای برجسته کردن عناصر تزئینی در آشپزخانه خود استفاده کنید.

نورافکن سقفی در نورپردازی آشپزخانه

نورافکن سقفی در نورپردازی آشپزخانه

نورافکن سقفی در نورپردازی آشپزخانه

منبع نور اصلی آشپزخانه معمولا از سقف می آید. چراغ‌های سقفی برای دهه‌ها یکی از وسایل اصلی روشنایی بوده‌اند، زیرا نور را می‌توان به سمت پرکاربردترین قسمت‌های آشپزخانه هدایت کرد. یکی دیگر از مزایای چراغ‌های سقفی این است که ظاهری ساده دارند، به این معنی که می‌توانند تقریباً در هر آشپزخانه‌ای بدون توجه به آن جا شوند. چه سبک فوق العاده مدرن، کلاسیک یا هر سبک دیگری.

نورپردازی سقف کاذب

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی سقف کاذب یکی دیگر از گزینه های شناخته شده برای آشپزخانه ها است که به لطف طراحی های شیک و مدرنی که دارد. این لامپ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای آشپزخانه‌هایی با سقف کم ایده‌آل هستند، زیرا می‌توانید آن‌ها را در اطراف سقف پخش کنید تا نور محیطی ایجاد کنید، یا آنها را در کنار هم قرار دهید تا بر روی یک منطقه خاص تمرکز کنید، مانند درست بالای جزیره آشپزخانه، میز ناهارخوری و غیره

مطلب مرتبط  معرفی لوستر چینی برنزی

لوستر آویز آشپزخانه 

نورپردازی آشپزخانه

لوستر آشپزخانه در نورپردازی

اگر سقف آشپزخانه شما به اندازه کافی بلند است، چراغ های آویز حتما به شما می آید، همچنین می توانید آویزهای سقفی را به عنوان بخشی از دکوراسیون آشپزخانه خود در نظر بگیرید، زیرا در طرح ها، اندازه ها، شکل ها و رنگ های زیادی موجود است. آنها برای ظاهری زیبا، مانند آویزان شدن مستقیم بالای میز صبحانه، که نور متمرکزی را در این قسمت فراهم می کنند، عالی هستند.

لوستر دیواری در نورپردازی آشپزخانه

بیشتر سطوح آشپزخانه برای تهیه غذا باید شفاف باشند و این باعث می شود که درج چراغ های رومیزی همیشه امکان پذیر نباشد. اما با وسایل روشنایی دیواری، نورپردازی تاکیدی به خصوص زمانی که در کنار تابلوها و کابینت ها قرار می گیرند، فراهم می شود. چراغ های دیواری نیز می توانند با طرح های انعطاف پذیر و مواد متنوع خود بخشی از دکوراسیون اتاق شوند.

لوسترها

لوستر برنزی آشپزخانه

لوستر برنزی آشپزخانه

زمانی که به نورپردازی آشپزخانه خود فکر می کنید لوسترها آخرین چیزی هستند که به ذهن شما خطور می کند، اما اگر کمی بیشتر فکر کنید، متوجه خواهید شد که ظرافت زیادی به آن فضا می بخشد و فضایی گرم و راحت به شما می بخشد. شما آنجا هستید.

نکات ایمنی در نورپردازی آشپزخانه

نکات ایمنی در نورپردازی آشپزخانه

نکات ایمنی در نورپردازی آشپزخانه

مهم نیست که چه منابع نوری را برای آشپزخانه خود انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید که همیشه باید در مورد هر چیزی که مربوط به برق است، به ویژه در مناطقی مانند سینک احتیاط کرد. بنابراین، همیشه توصیه می کنیم در هنگام ایجاد هرگونه تغییر نور از متخصصان نورپردازی یا برق کاران مجرب کمک بگیرید.

مطلب مرتبط  استفاده از لوستر در اتاق خواب

دیدگاهتان را بنویسید