کمپین دکورشاپ


چگونه لوستر مناسب انتخاب کنیم؟!

 تاریخ : می 27, 2020 |   نویسنده : علی شکری

لوستر یکی از عناصر مهم در دکوراسیون محل مورد نظر شما می باشد .برای انتخاب لوستر مناسب باید فاکتور های بسیاری را از جمله جنس لوستر ،نوع طراحی ،تناسب میان نوع طرح و رنگ لوستر انتخابی با دکوراتیو فضای مورد نظر و از همه مهم تر اندازه مناسب لوستر مورد نظرتان با محیط است .ممکن است شما برای دیزایین محل مورد نظر خود هزینه ی زیادی کرده باشید ولی اگر محیط شما نور پردازی مناسبی نداشته باشد ،زیبایی آن محیط به چشم نمی آید .انتخاب نوع نور پردازی و منبع نور فاکتور بسیار مهمی در فضا است

می خواهید در این مقاله یاد بگیریدکه لوستر را به اندازه مناسب انتخاب کنید، چقدر باید آن را آویزان کنیدو کدام سبک برای شما مناسب است

آیا به دنبال ایده های روشن در مورد چگونگی انتخاب لوستر هستید؟ این نکات را برای انتخاب وسایل مناسب در نظر بگیرید که متناسب با تناسب اتاق شما و سبک خانه شما باشد.

نحوه انتخاب قطر لوستر شما

هنگام انتخاب لوستر برای بیشتر فضاها ، یک قاعده کلی برای انتخاب اندازه شما ،راهنمایی خوبی خواهد داشت:

عرض اتاق (به صورت فوت) + طول اتاق (فوت) = قطر / عرض لوستر (در اینچ )

دقت کنید که معیار اندازگیری به فوت می باشد و بعد از اندازگیری طول و عرض باید آنها را باهم جمع کنیم و به اینچ تبدیل کنیم و هر اینچ برابربا 4.25میلیمتر است .

به عنوان مثال ، اگر اتاق شما 14 فوت عرض و طول 10 فوت داشته باشد ، یک لوستر با قطر 24 اینچ متناسب به نظر می رسد (14 فوت + 10 فوت = 24 فوت)، که شما آن را تبدیل می کنید به سانتی متر . برای تبدیل فوت به سانتی متر کافی است عدد به دست آمده را در 30.5ضرب کنید تا اندازه مورد نظر خود را به سانتی متر به دست بیاورید .

این یک قانون معمول است که به شما کمک می کند متناسب با اندازه اتاق ، مقیاس لوستر خود را حفظ کنید. این قاعده به عنوان یک مکان شروع و نه به عنوان یک قانون سخت و سریع بهتر است ، اما قطعاً به تعیین حداقل اندازه کمک می کند.

اگر نور شما روی یک محل نشیمن و نه کل اتاق قرار گرفته است ، به جای کل فضای از ابعاد تقریبی طول و عرض آن منطقه استفاده کنید. روش دیگر برای محاسبه ، اضافه کردن طول نور از نزدیکترین دیوار خواهد بود و سپس آن را دوبرابر می کنید تا قطر لوستر تقریبی شما در اینچ به دست آید .

به عنوان مثال ، اگر مرکز محل استقرار شما 7 فوت از یک دیوار و 8 فوت از دیوار دیگر باشد ، سپس 7 فوت + 8 فوت = 15فوت بنابراین با دوبرابر کردن آن یک قطر 30 اینچ مناسب خواهد بود.

چگونه ابعاد عمودی لوستر خود را انتخاب کنیم

اکنون که عرض و قطر را دارید ، می خواهید ابعاد عمودی را انتخاب کنید (نه فقط ارتفاع بالای سطح زمین ، بلکه اندازه واقعی بالا به پایین خود واحد)

برای انتخاب ابعاد عمودی لوستر ، یک قاعده کلاسیک این است که از ارتفاع اتاق (درفوت) استفاده کنید و آن را چندین برابر 2.5 تا 3 کنید تا دامنه مناسبی (در اینچ) برای نسبت های عمودی نور بدست آورید.

بنابراین اگر اتاق شما دارای سقف 8 فوت است ، این بدان معنی است که لوستر شما باید تقریباً 20 تا 24 اینچ از بالا به پایین باشد.  

،8 فوت x2.5 یا8 فوت x 3 = 24 برای گرفتن 20 تا 24 اینچ به اینچ تبدیل شوید

برای سقف 10 فوت 25 تا 30 اینچ تناسب متناسب تری خواهد بود. (10 فوت x 2.5 فوت برابر 25 فوت، 10 فوت x 3 = 30 برای گرفتن دامنه 25 تا 30 اینچ به اینچ تبدیل شوید). و اتاق هر چه بلندتر باشد ، می توانید در سمت بالای آن تغییراتی ایجاد کنید .

در مورد بلندی که لوستر را بالاتر از کف آن آویزان کرده اید ، می خواهید حداقل 6 فوت 6 اینچ بروید تا به احتمال زیاد کسی نتواند سر آنها را لمس کند. یک استاندارد 7 فوت بالاتر از کف برای بیشتر فضاها با سقف بالاتر از 8 فوت کار می کند.

اگر ریاضی را انجام دهید ، با یک سقف استاندارد 8 فوت ، برای پیروی از قانون قبلی ، نمی توانید یک چراغ 20 تا 24 اینچ را در این ارتفاع قرار دهید. به همین دلیل ، و از آنجا که بسیاری از لوسترهای مدرن از همان شکل های لوسترهای سنتی استفاده نمی کنند ، می گویم شما می توانید با خیال راحت قانون 2.5 تا 3 برابر ارتفاع را کنار بگذارید و در صورت تمایل وضعیت خود را بر روی عرض متمرکز کنید.

برای فضاهایی با سقف بسیار بلند مثلا اگر ارتفاع سقف از 2.5 متر بیشتر باشد ، نور را در 8 فوت بالاتر از کف آویزان کنید (به علاوه یک فوت اضافی اگر اتاق بلندتر از 12 فوت باشدیعنی به ازای هر 30 سانتی متر افزایش ارتفاع 5سانتی متر به ارتفاع لوستر خود بیافزایید ). همچنین می توانید به چراغ هایی که در ردیف های مختلف قرار دارند نگاه کنید تا ارتفاع را به خوبی پر کنید و در عین حال به اندازه کافی کم فرود باشید تا به فضای صمیمی تر کمک کند.

در ورودی که دارای سقف با ارتفاع معمولی تر است ، به خاطر داشته باشید که یک چراغ روشنایی برای جلوگیری از نوسان درب باید داشته باشد. قرار گرفتن نور در هشتی ورودی می تواند زیبا باشد ، اما ممکن است بخواهید به جای یک لوستر واقعی ، یک آویز ریزه یا یک تخته سنگی انتخاب کنید تا از هرگونه برخورد جلوگیری کنید.

برای آویز کردن لوستر بالای میز ناهار خوری یا هر میز دیگری باید به این نکته توجه کنید که قطر لوستر نباید از عرض میز شما بیشتر باشد ،چون در آن صورت نه میز شما به چشم می آید نه لوستر .انتخاب لوستری باسایز مناسب تناسب زیبایی را بین میز و نور مورد استفاده شما ایجاد می کند .

همچنین می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی چشمه ی نور انواع متنوعی از لوستر های مناسب با سایز و دکوراتیو محل مورد مورد نظر خود را مشاهده و خرید نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید