مطالب آموزشی

فرق لوستر مدرن و کلاسیک چیست

فرق لوستر مدرن و کلاسیک چیست

مهم ترین تفاوت و فرق لوستر مدرن و کلاسیک، هماهنگی بیشتر لوستر مدرن با دکوراسیون محیط است.  به طور کلی لوسترها یکی از اصلی ترین المان ها در دکوراسیون هستند  باید متناسب با سبک و دیزاین خانه انتخاب شوند. در ادامه این مطلب از وبلاگ چشمه نور تفاوت این دو  لوستر را بررسی می کنیم تا بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید.

فرق لوستر مدرن و کلاسیک در دکوراسیون داخلی

انتخاب بین لوستر مدرن و کلاسیک کاملاً بستگی به سلیقه شما و سبک دکوراسیون خانه شما دارد. در حال حاضر بسیاری از افراد سبک مدرن را به خاطر ساده تر بودن، به سبک کلاسیک ترجیح می دهند. بیشترین فرق لوستر مدرن و کلاسیک، شکل ظاهری این دو لوستر است که به طور کامل با یکدیگر متفاوت هستند. مزیت لوسترهای مدرن به لوسترهای کلاسیک، تنوع بالای لوسترهای مدرن است، در حالی که لوسترهای کلاسیک تقریباً شبیه به هم هستند. در ادامه ویژگی های لوسترهای مدرن را بررسی می کنیم.

فرق لوستر مدرن و کلاسیک از نظر شکل ظاهری

فرق لوستر مدرن و کلاسیک از نظر شکل ظاهری

  • مدل های متنوع لوسترهای مدرن: لوسترهای مدرن دارای مدل های بسیار زیادی هستند و از نظر شکل بدنه، آویز و حباب با هم فرق دارند. به این ترتیب شما می توانید لوسترهای مدرن را به راحتی برای بخش های مختلف خانه استفاده کنید.
  • ابعاد کوچک لوسترهای مدرن: لوسترهای مدرن از نظر ابعاد و اندازه کوچک تر از لوسترهای کلاسیک هستند و فضای کمتری اشغال می کنند. به این ترتیب از دیگر تفاوت های لوستر مدرن و کلاسیک می توان به ابعاد آنها اشاره کرد. لوسترهای مدرن، قابل نصب در فضاهای کوچک و بزرگ هستند و نورپردازی بسیار خوبی دارند.
  • ظاهر شیک تر: لوسترهای مدرن با وجود سادگی، ظاهر امروزی تری دارند و به راحتی با هر محیطی ست می شوند. لوسترهای مدرن برخلاف لوسترهای کلاسیک، زرق و برق ندارند ولی با این وجود بسیار شیک و جذاب هستند.
مطلب مرتبط  نکات ایمنی تمیز کردن لوستر

مقاله پیشنهادی: لوستر کلاسیک مناسب چه فضایی است؟

تفاوت لوستر مدرن و کلاسیک از نظر متریال

مهم ترین فرق لوستر مدرن و کلاسیک، متریالی است که برای ساخت آنها استفاده می شود. لوسترهای مدرن از متریالی طبیعی مانند چوب و فلز ساخته می شوند در حالی که در ساخت لوسترهای کلاسیک، بیشتر از کریستال استفاده می شود. البته بعضی از لوسترهای مدرن هم از جنس کریستال هستند ولی کریستال های به کار رفته در آنها خیلی کمتر از لوسترهای کلاسیک است.

تفاوت لوستر مدرن و کلاسیک از نظر قیمت

از دیگر فرق های لوستر مدرن و کلاسیک، قیمت این دو لوستر است. لوسترهای کلاسیک به خاطر طراحی بیشتر و استفاده از متریال بیشتر، گران تر از لوسترهای مدرن هستند. پایین تر بودن قیمت لوسترهای مدرن به این خاطر نیست که در ساخت آنها از متریال بی کیفیت استفاده شده است. این امر فقط به خاطر طراحی ساده تر و بدون تزیین آنها است. لوسترهای مدرن از برندهای معتبر، بسیار با کیفیت هستند و رنگ آنها در طول زمان تغییری نمی کند.

تفاوت لوستر مدرن و کلاسیک از نظر طراحی و رنگ

بیشترین فرق لوستر مدرن و کلاسیک، استفاده از خطوط صاف و اشکال منحنی در لوسترهای مدرن است در حالی که لوسترهای کلاسیک ساختاری پیچیده دارند. همچنین لوسترهای کلاسیک به ویژه لوسترهای کریستالی، رنگ های مختلفی دارند ولی لوسترهای مدرن تک رنگ هستند.

فرق لوستر مدرن و کلاسیک

فرق لوستر مدرن و کلاسیک

لوستر مدرن و لوستر کلاسیک هر کدام مناسب چه دکوراسیونی هستند؟

لوسترهای مدرن و لوسترهای کلاسیک هر کدام دارای طراحی و استایل منحصر به فردی هستند که با دکوراسیون معمولی یا مدرن یک محیط سازگاری متفاوتی دارند. انتخاب بین این دو نوع لوستر بستگی به سلیقه شما و استایل دکوراسیون محیط شما دارد. در زیر، توضیح می‌دهم که هر نوع لوستر چه دکوراسیون‌هایی را بهتر نمایان می‌کند:

مطلب مرتبط  تمیز کردن لوستر کریستالی

لوستر مدرن:

  • دکوراسیون مدرن: لوسترهای مدرن با خطوط ساده، شکل‌های هندسی، و مواد مدرن مانند فلز، شیشه، یا پلاستیک ترجیحاً با دکوراسیون مدرن سازگاری دارند. آن‌ها به عنوان یک عنصر طراحی متناسب با معماری و مبلمان مدرن عمل می‌کنند.
  • محیط‌های شهری و آپارتمان‌ها: لوسترهای مدرن به دلیل استایل تمیز و ساده‌شان، در محیط‌های شهری و آپارتمان‌ها جذابیت دارند. آن‌ها معمولاً با دیوارهای رنگی و کف‌های صاف سازگاری دارند.
  • معماری بازتابی: اگر محیط شما دارای معماری مدرن با سطوح صاف، پنجره‌های بزرگ و سقف‌های بلند است، لوسترهای مدرن می‌توانند جلوه بسیار زیبایی داشته باشند.

لوستر کلاسیک:

فرق لوستر مدرن و کلاسیک

فرق لوستر مدرن و کلاسیک

  • دکوراسیون کلاسیک: لوسترهای کلاسیک با طراحی‌های دیگرانه، دست‌ساز و از مواد مانند بلند چوب، آهن مطلی، و شیشه معمولاً با دکوراسیون کلاسیک سازگاری دارند. آن‌ها می‌توانند در منازل با دکوراسیون خاص مانند خانه‌های تاریخی یا کلیساها جلوه عالی داشته باشند.
  • فضاهای معمولی یا اتاق‌های با سقف کوتاه: انواع لوستر سقفی کلاسیک به دلیل طراحی معقول و استفاده از مواد دلچسب، در فضاهای معمولی یا اتاق‌های با سقف پایین جذابیت دارند و می‌توانند برای ایجاد یک اتمسفر گرم و دلپذیر مفید باشند.
  • محیط‌های معماری تاریخی: اگر منزل شما دارای معماری تاریخی با تزئینات کلاسیک است، لوسترهای کلاسیک می‌توانند با این محیط تطابق داشته باشند و جلوه زیبایی ایجاد کنند.

در نهایت، انتخاب لوستر مدرن یا کلاسیک به سلیقه شما و استایل دکوراسیون محیط شما بستگی دارد. همچنین می‌توانید از ترکیب این دو نوع لوستر برای ایجاد یک استایل دکوراسیون منحصر به فرد نیز استفاده کنید.

جمع بندی

در این مقاله تا حدی با فرق لوستر مدرن و کلاسیک آشنا شدید. همان طور که اشاره شد، مهم ترین مزیت لوسترهای مدرن در مقایسه با کلاسیک، سازگاری بیشتر لوسترهای مدرن با انواع دکوراسیون است. لوسترهای مدرن را به راحتی می توانید با مبلمانی به سبک کلاسیک ست کنید در حالی که در مورد لوسترهای کلاسیک، محدودیت وجود دارد.

مطلب مرتبط  آباژور مناسب اتاق خواب

فروشگاه چشمه نور عرضه کننده انواع لوستر در دو سبک کلاسیک و مدرن است. برای خرید انواع لوستر می توانید به وبسایت این فروشگاه مراجعه کنید.

خرید انواع لوستر برای محل کار و خانه

خرید لوستر برای محل کار و خانه | فرق لوستر مدرن و کلاسیک

دیدگاهتان را بنویسید