مطالب آموزشی

راهنمای خرید لوستر برنزی

راهنمای خرید لوستر برنزی

توضیحات کلی درباره خرید لوستر برنزی

خیلی از افراد به دنبال خرید لوستر برنزی هستند. این لوسترها شمایلی که دارند تجمل و شکوه زیادی را به فضای منزل منتقل می کنند. برنز یکی از ارزشمندترین فلزات می باشد. با خرید این لوستر میتوانید زیبایی بخش های مختلف خانه از جمله پذیرایی، آشپزخانه و راهرو را دو چندان سازید. با این حال برای زیبایی بخشیدن به خانه باید با نحوه خرید لوستر برنزی آشنا شوید. اینکه در زمان خرید به چه نکاتی توجه کنید، امری مهم است. برای داشتن انتخابی صحیح با این مطلب وبلاگ چشمه نور همراه باشید.

خرید لوستر برنزی سقفی

خرید لوستر برنزی سقفی

مشاهده جدیدترین مدل ها، قیمت و خرید لوستر آویز

جنس لوستر برنزی

اولین سوال خریداران لوستر برنزی این است که آیا این لوستر از جنس برنز است یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که واژه برنز را برای آلیاژهای مختلفی به کار می برند. این آلیاژها عموما از پایه مس می باشند. آلیاژ برنج یکی از محصولات شاخص در این گروه می باشد.

در هنگام خرید لوستر برنزی، جنس اغلب آنها از برنج است. آلیاژ برنج از ترکیب فلزات روی و مس حاصل می شود. در حالت کلی فروشندگان برای لوسترهایی که از برنج درست شده اند، اصطلاح برنزی را به کار می گیرند. آنها از این واژه برای فروش بیشتر و بالا بردن سطح کار خود استفاده می کنند. همچنین برنج در مقایسه با برنز از انعطاف بیشتری برخوردار است. همین امر سبب می شود که در ریخته گری از برنج به جای برنز استفاده شود. لازم به ذکر است که رنگ آلیاژ برنج، طلایی تر و زیباتر از برنز می باشد. این آلیاژ از مقاومت بالایی در برابر اکسید شدن برخوردار است.

مطلب مرتبط  راهنمای جامع خرید لامپ بلالی 3 حالته

نکته: در زمان خرید لوستر برنزی به جنس آن توجه کنید. برای این کار میتوانید به بخش هایی از لوستر که آبکاری نشده اند؛ مانند نقاط اتصال نگاهی بیندازید. از بدترین فلزات در ساخت لوستر برنزی میتوان به آهن، آلومینیوم و زاماک اشاره کرد. در حالت کلی فلز ایده آل برای لوستر برنزی، برنج میباشد.

لوستر برنزی

لوستر برنزی

 توجه به سایز و تعداد شاخه ها در زمان خرید لوستر برنزی

چگونه میتوان در زمان خرید لوستر برنزی محصولی با سایز و تعداد شاخه های مناسب را انتخاب کرد؟ برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید به موارد زیر توجه کنید:

ابعاد

به ابعاد فضایی که لوستر در آنجا نصب خواهد شد، توجه کنید. وقتی از ابعاد سخن می گوییم یعنی طول، عرض و ارتفاع آنجا را در نظر بگیرید. برای فضاهای باریک و مستطیلی مانند راهرو استفاده از لوستر دیوارکوب، لوستر برنزی دیواری و خطی مناسب است. برای فضاهای مربعی شکل میتوانید از لوسترهای شاخه ای، مربع و گرد استفاده کنید. توجه به این موارد سبب حفظ هارمونی در فضا می شود.

مشاهده جدیدترین مدل ها، قیمت و خرید آباژور ایستاده و کنار سالنی

تعداد شاخه

در زمان خرید لوستر برنزی سقفی باید به تعداد شاخه های آنها توجه شود. در حالت کلی بهتر است که ابعاد لوستر ۸ تا ۱۰ درصد فضا را تشکیل دهد. برای مثال اگر طول و عرض فضای شما ۶ در ۶ متر باشد. ابعاد لوستر برنزی باید در حد ود ۶۰ در ۶۰ سانتی متر باشد. در لوسترهای شاخه ای هم برای هر ۵ متر مربع، یک شاخه کافی است. برای مثال برای ۳۰ متر مربع استفاده از ۶ شاخه مناسب است.

مطلب مرتبط  قیمت لوستر در زمستان ۱۴۰۱ اعلام شد

محل نصب لوستر

خرید لوستر برنزی زمانی بهینه است که به محل نصب نیز توجه کنید. بدیهی است که لوستر نصب شده در آشپزخانه با لوستر پذیرایی تفاوت زیادی دارد. معمولا ابعاد لوستر پذیرایی بزرگتر و ظرافت کاری بیشتری دارد. در مقابل لوسترهای آشپزخانه نیز از روشنایی بیشتری برخوردار هستند. این روشنایی به بهتر دیده شدن سفره موجود در ناهار خوری کمک می کند. همچنین سبب می شود که دکوراسیون آشپزخانه بهتر جلوه کند.

همچنین میتوانید کلیه محصولات ما را از فروشگاه اینترنتی دکورشاپ تهیه کنید و سری هم به مطالب آموزشی و کاربردی در دکورمگ بزنید.

حتما بخوانید:

لوستر دایکاست چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید