مطالب آموزشی

تمیز کردن آباژور

تمیز کردن آباژور

تمیز کردن آباژور

آباژورها نوعی رویی یا پوشش از جنس هایی مثل چوبی و پارچه ای و پلاستیکی وغیره می باشند که میتوان آنها را جزو وسایل تجملی و زینتی و تزئینی شناخت ولی شناخت آنها به عنوان وسایل تجملی و تزئینی کاربرد آنها را پنهان نمی کند.

کاربرد های آباژورها

درکنار اینکه ما می توانیم از آنها به عنوان تزئین یا زیبایی دکوراسیون منزل ویا خانه و دیگر مکانها که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم پرداخت یاد کنیم.باید به این نکته توجه داشته باشیم که آباژورها برای تنظیم مقدار و میزان نور لامپ ها و چراغ ها هم بکار می روند.شاید این سوال در ذهن شما هم ایجاد شده باشد که اصلا به چه منظور و به چه دلیل باید نورا تنظیم کرد؟

در پاسخ به این سوال خوب است به یاد آورید وقت هایی در روز یا شب را که وقتی لامپ یا چراغ خانه ی خود را روشن می کنید و نور مستقیم و زیاد را احساس میکنید چشم هایتان درصدد بسته شدن هستند این به این دلیل است که

نور مستقیم و زیاد می تواند باعث آسیب و مشکل در چشم های شما شود.اگر از نظر علمی تری بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم باید بگویم نور مستقیم و زیاد لامپ ها و چراغ ها باعث آسیب جدی در ناحیه شبکیه چشم میشود که

در طولانی مدت اتفاق می افتد و طبق گفته متخصصان و پزشکان شبکیه چشم دوباره رشد نمی کند و در صورت آسیب قابل جبران نمی باشد.طبق این مطلبی که گفته شد نگهداری از چشم ها از نور مستقیم و زیاد لامپ ها و چراغ ها

بسیار حائز اهمیت است.یکی از این کارها تنظیم مقدار و میزان نور و روشنایی یا همان کم یا زیاد کردن نور موجود در اتاق و یا خانه ی تان و غیره است.آباژورها هم همانطور که گفتیم قابلیت تنظیم و یا کم یا زیاد کردن مقدار و میزان نور را دارند.تا اینجا بطور کامل دو کاربرد مهم و اساسی آباژورها را متوجه شدید.

تمیز کردن آباژور

تمیز کردن آباژور

تاریخچه آباژورها

مطلب مرتبط  آیا خرید آباژور ضروری است؟

طبق یافته های به دست آمده آباژورها برای اولین بار در تاریخ در فرانسه و شهر پاریس دیده شدند.به همین دلیل هم هست که واژه ی “آباژور” برگرفته از واژه ای فرانسوی هست که وارد زبان و ادبیات فارسی شده است.

در عکس های زیر می توانید بطور کامل با ساختار و شکل های مختلف و جنس های متفاوت آباژورها آشنا شوید:

انواع آباژورها

آباژورها انواع  و مدل های مختلفی دارند اما اگر بخواهیم آنها را بطور کلی تقسیم بندی کنیم میتوانیم بگوییم که آنها به چهار دسته تقسیم می شود که شامل آباژورهای سقفی که از سقف اویزان می گردد و آباژورهای رومیزی که

همانطور که از اسم شان پیداست روی میز قرار گرفته می شوند و آباژورهای دیواری که روی دیوار نصب می گردند و همچنین آباژورهای ایستاده که به وسیله پایه بصورت ایستاده می مانند و این آباژورها که منظور آباژورهای ایستاده است در همه جای خانه و اتاق و پذیرایی یا غیره در گوشه ها و مراکز قابل استفاده هستند.شاید این سوال برای تان ایجاد شده باشد که آباژورها درچه مکانهای دیگری قابل استفاده هستند؟

که ما در پاسخ به این سوال میتوانیم به اتاق ها و پذیرایی ها و نشیمن گاه ها و بطورکلی خانه ها و تالارها و رستوران ها و غیره اشاره کنیم.

جنس و متریال آباژورها

بیشترین و معمول ترین متریال هایی که در ساخت آباژورها استفاده می شوند عبارت اند از:چوب ها و سنگ ها  و سرامیک ها و کریستال ها و شیشه ها و مهمتر از همه فلز ها که در ساخت آباژورها بکار برده می شوند.

مطلب مرتبط  لوستر دیوارکوب چیست + مدل ها و قیمت

مدل های مختلف و متفاوت آباژورها

درمورد مدل های مختلف آباژورها  می توانیم به این نکته اشاره کنیم که با پیشرفت علم و تکنولوژی که باعث رشد تمام صنایع شده صنعت آباژورها هم از این قاعده کلی مستثنی نیستند و رشد این صنعت باعث به وجود آمدن تنوع کثیر

و بسیار زیادی از مدل های مختلفی از آباژورها می باشد اما اگر بخواهیم آنها را به طور کلی دسته بندی کنیم به این سه دسته کلی مدرن و سلطنتی و کلاسیک می رسیم.دسته اول  مدرن نام دارد که همان طور که از نامش پیداست مدل های جدید و نو و متنوع را شامل می شود.دسته دوم کلاسیک که بیشتر شامل آباژورهای قدیمی و اصیل  می شود و دسته آخر سلطنتی که بیشتر جنبه ی تجملی و زیبایی و تزئینی دارند.

تمیز کردن آباژور

تمیز کردن آباژور

آباژور فلزی

آباژور فلزی همان طور که ازاسمش پیدا است آباژوری است که جنس و متریال آن از فلز ها می باشد و در ساختار آنها از فلز ها استفاده شده است.

روش تمیز کردن آباژور فلزی

آباژور های فلزی مثل هر وسیله هم کثیف می شوند و آلودگی موجود روی آنها باعث از بین رفتن زیبایی و نقش تزئینی آن ها در خانه می شود.شما می توانید با چند راهکار ساده از شر آلودگی های روی آباژور فلزی خود رها

شوید.یکی از این راهکار ها تمیز کردن آن با استفاده از دستمال های میکروفیبر هست که به راحتی تمام آلودگی ها را بدون آسیب به وسیله شما از بین می برد.جاروبرقی از دیگر وسایلی است که برای از بین بردن آلودگی ها خیلی به

ما کمک می کند و همچنین برای تمیز کردن آباژورهای خود می توانیم از این وسیله کمک بگیریم.دسته کوچک تر جارو برقی را وقتی روی سطح وسیله خود می کشیم خواهیم دید در عرض سه سوت تمام غبار ها و خاک ها و الودگی های آباژور شما را پاک و تمیز می کند.

تمیز کردن آباژور

تمیز کردن آباژور

نکته:به این نکته حتما توجه داشته باشید که وقتی می خواهید آباژور خود را تمیز کنید حتما آن  را از برق بکشید و از خاموش شدن چراغ آن و عدم اتصال آن با برق جدا اطمینان حاصل کنید.تمیز و پاک کردن آباژور هم زمان با اتصال آن به

مطلب مرتبط  انواع لوستر سقفی کریستالی+10 مدل

برق می تواند باعث بروز مشکلات فراوانی اعم از آتش سوزی و انفجار و غیره شود.یکی دیگر از وسایلی که در تمیز کردن و پاک کردن آباژور به ما کمک می کند ماده ی سرکه است که طبق تحقیقات انجام شده توان و خاصیت پاک کنند گی قوی دارد و می تواند در پاک کردن آباژور به شما کمک کند.

تشکر از مطالعه مقاله ما

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند، برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاهده ی مقالات بیشتر به دکورمگ و وبلاگ چشمه نور مراجعه کنید.

امیدوارم با مطالعه این مطالب با عنوان تفاوت میز عسلی و میز توالت بهترین و کاربردی ترین انتخاب را داشته باشید همچنین شما میتوانید با خواندن مطلب انواع آینه شمعدان اطلاعات خوبی را کسب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید