کمپین دکورشاپ


آشنایی با انواع لوستر

 تاریخ : ژوئن 7, 2020 |   نویسنده : علی شکری

موضوع انواع لوستر با توجه به گستردگی آن از نظر جنس ،سایز و …بسیار پیچیده است .برای انتخاب لوستر باتوجه به طیف گسترده ی آن باید به موارد زیادی از جمله متراژ فضای مورد نظر خود ،میزان نوری که می خواهید داشته باشید ،دکوراتیو فضای مد نظر و مقدار بوجه ای که برای این کار کنار گذاشته اید توجه کنید .

انواع لوستر

انواع لوستر عبارت هستند از لوستر های شاخه ای ،لوستر های کلاسیک ،لوستر های چند طبقه ،لوستر های مدرن ،لوستر های سقفی  و لوستر حباب دار.

لوسترهای شاخه ای

این لوستر ها معمولا مناسب فضایی با سقف بلند است و آن هارا براساس تعدادشاخه هایش تقسیم بندی می شود . جنس این لوستر ها معمولا از کریستال و برنز و برنج است . این لوستر ها به سالن هایی بزرگ با سقف هایی بلند شکوه خاصی می دهد .در خرید این لوستر ها باید دقت کرد که لوسترهایی که شاخه های رو به پایین دارند از لوسترهایی با شاخه های رو به بالا 10 درصد نور بیشتری دارند برای لوسترهایی با شاخه هایی به سمت بالا باید از لامپ هایی با وات بیشتر استفاده شود .

Crystal Chandelier: How It's Made & its Types - Crystal Palace

لوستر کلاسیک

این مدل از لوستر می تواند در مدل های شاخه ای ،سقفی و دیوارکوب تولید شود . جنس لوستر های کلاسیک از کریستال ،چینی ،استیل ،شیشه و برنز است .این نوع از لوستر دارای کلاهک بر روی لامپ ها می باشد که این کلاهک می تواند از جنس پارچه یا شیشه باشد . کلاهک پارچه ای از میزان نور می کاهد ولی کلاهک شیشه ای نور را بیشتر می کند . اگر لوستر کلاسیک به جنس کریستال باشد دارای قیمتی بالاتر از مدل های معمولی اش می باشد .

Crystal chandelier. the famous sheikh zayed grand mosque ...

لوستر های چند طبقه

در مکان های بزرگ و باشکوه یکی از ارکان های اصلی آن محیط لوستر آن جا است . این مدل لوستر ها بیشتر مناسب مکان های بزرگ  باسقفی بلند و دارای فضایی باز مثل تالار وهتل ها ،مکان های تاریخی ،زیارتی و مساجد است . این لوسترها برخلاف لوسترهای معمولی که به صورت سری تولید می شوند متناسب با محیط و المان های موجود در محیط تولید می شود .جنس آن ها معمولا تلفیقی از کریستال و برنج ،برنز و سرامیک است .

Siena 8-Light Crystal Chandelier With Floral Pattern - Traditional ...

لوستر مدرن

لوسترهای مدرن انواع مختلفی در بازار موجود هستند .این لوستر ها می توانن نور کافی را برای محیط تولید کنند و مناسب استفاده در محیط های بزرگ و کوچک هستند .این لوسترها معمولا برای محیط های کلاسیک و ساده مناسب نیستند . در این مدل لوسترها معمولا از کریستال استفاده نمی شود . حتی اگر برای  محیط ها ساده کمی مناسب باشند ولی با محیط کلاسیک اصلا ایجاد هارمونی نمی کند . دارای انواع تجملاتی و ساده است و معمولا مناسب مکان های اداری و کافه ها و رستوران ها است . در محیط خانه می توان از آن ها برای اتاق خواب ها استفاده کرد .

Round type Classical Crystal Chandelier 3D model

لوسترهای سقفی

لوسترهای سقفی سبک و راحت در جابه جایی هستند. همیشه به هنگام جابه جایی  وتمیز کردن احتمال آسیب رسیدن به لوستر هست .لوسترهای سقفی این مزیت رو دارا هستند که حتی اگر یکی ازبلورهای آن آسیب ببیند یا شکسته شود به چشم نمی آید . این لوسترها دارای منشور هایی هستند که می تواند نور زیادی را به فضا منعکس کند و بدین ترتیب من توان در مصرف انرزی نیز صرفه جویی کرد . البته باید گفت که لوستر های سقفی کمی نصب مشکلی دارند اما نسبت به لوستر های کریستالی و حباب دار داری مزا یای بیشتری هستند.

Chandelier crystal chandelier ceiling light 30 * 35CM | Shopee ...

لوستر های حباب دار

در انتخاب این لوسترها باید دثت کرد که حباب های آن ها مات نباشند زیرا حباب های مات مقدار نور دریافتی رو کم می کنند . یکی از معایب این لوسترها این است که اگر یکی از حباب های آن بشکند باید تعویض شود و ممکنه مانند آن حباب در بازار موجود نباشد .

انواع جنس لوستر

لوسترها در بازار به جنس های متنوعی همچون چوب ،برنز ،برنج و…. موجود هستند .

تشخیص لوسترهای برنزی و برنجی :باید توجه کرد که الیاژ برنز را با برنج اشتباه نگیرید . الیاز برنز مرغوب تر و گران تر است و به طور معمول رایج است که این دو را به جای هم به کار می برند . برای تشخیص این دو فلز از هم می توان از روی رنگ آن دو که برنز زرد رنک و برنج طلایی رنگ است در صورتی که آبکاری نشده باشد تخیص داد اگر آبکاری شده باشد باید به دنبال جای جوش یا پیچی بگردید همچنین فلز برنز از برنج سنگین تر است می توان از این روش نیز تشخیص داد .

فلز برنج - صفحه 3 از 65 - آلومینیوم پخش | مرجع فروش آلومینیوم و برنجی

لوسترهای چوبی

لوسترهای چوبی به علت طرح های متنوعی که دارند امروزه مورد استقبال زیادی قرار گرفته اند . در خرید این لوستره باید دقت کرد که جنس چوبی که برای تهییه این لوستر ها استفاده شده است از چه نوع چوبی است . بهترین نوع چوب برای لوسترها چوب روس می باشد علت آن استحکام بالای این چوب دربرابر حشرات و تغییرات آب و هوایی می باشد .

لوسترهای چوبی معمولا به رنگ های قهوه ای تیره ،گردویی ،فندوقی و به رنگ سفید دیده می شود که در میان این 4 رنگ رنگ قهوه ای دتیره و گردویی طرف دادر های بیشتری دارد .

دیدگاهتان را بنویسید