مبل تختخوابشو

راهنمای خرید مبل تختخوابشو

امروزه حضور مبلمان یکی از ضروریات پذیرایی محسوب می شود و همه نوع قشری با توجه به بودجه ی خود اقدام به خرید مبلمان می کنند و شاید در یک دهه ی گذشته به خاطر آوردن خانه ای بدون مبلمان کاری دشوار باشد به همین دلیل این کالا از حالت لوکس و مختص بودن آن به قشر خاصی در آمده است . از آن جا که بیشتر زمان در کنار هم بودن خانواده در محیط پذیرایی سپری می شود و افراد خانواده در آن جا با هم به صحبت و کسب آرامش می پردازند٬ انتخاب مبلمان مناسب این فضا بسیار مهم است . همواره یکی از گزینه های مورد انتخاب افراد٬ مبل های راحتی بوده است زیرا به علت نوع طراحی آن ها نشستن برای مدت زمان زیاد بر روی آن ها ، استراحت کردن بسیار لذت بخش و راحت است .

در میان مبل های راحتی ،مبلمان تخت خوابشو در عصر امروزی مورد توجه زیادی قرار گرفته است چرا  که به مرور خانه ها کوچک تر شده اند و تکنولوژی همه چیز را به سرعت دارد پیش می برد به همین منظور داشتن مبلی که هم قابلیت رفع نیاز نشستن و دکوراتیو پذیرایی را داشته باشد و هم قابلیت تخت شدن و فضای کمتری در محیط اشغال شود بسیار مرغوب و مورد پسند است .

از آنجا که مبلمان یکی از عناصر اصلی پذیرایی به حساب می آید در انتخاب آن علاوه بر راحت بودن آن به نکات دیگری نیز باید توجه شود .

بررسی نکاتی که باید به هنگام خرید مبل تخت خوابشو به آن ها توجه شود

یکی از نکات مهم در هنگام خرید این مدل مبل پارچه ی آن است . چون این مبل هم کاربرد نشیمن دارد و هم کاربرد تخت شدن.در هنگام استراحت بهتر است پارچه ی آن نرم و لطیف و از طرفی تراک و مقاومت بالا داشته باشد . در بازار انواع مختلفی پارچه وجود دارد که در میان آن ها پارچه های ترک از قیمت بالاتر و پارچه های چینی از قیمت کمتری برخوردارند . برای مبلمان راحتی معمولا از پارچه ی مخمل و چرم استفاده می شود و شما باید به این نکته توجه کنید که پارچه ی مورد استفاده در مبل مورد نظرتان مورد سلیقه شما باشد و کاربرد مد نظر شما را داشته باشد . از نظر تولید کنندگان مبلمان با پارچه مخمل مرغوب ترین و مقاوم ترین پارچه است .

سایز مبل تختخوابشو

مورد دیگر که باید به آن توجه شود اندازه مبل مورد نظر شما است . از آنجا که این مبل ها معمولا در فضاهای کوچک مورد استفاده قرار میگیرد باید به این نکته توجه شود که شما چه مدت از روز را به استراحت و چه مدت را به فعالیت می پردازید و اینکه فضای کافی برای باز کردن مبل و تبدیل آن به تخت داشته باشید و سایز آن به گونه ای باشد که از درب منزل شما رد شود. نکته مهم دیگر این است که شما به صورت انفرادی زندگی می کنید یا مزدوج هستید چرا که در ان صورت کاربرد و فضای در اختیار شما تغییر می کند .

به هنگام خرید مبل تخت خوابشو حتما یک بار آن را در فروشگاه امتحان کنید و اطمینان حاصل کنید که همه جای آن دارای ابر و تشک باشد .

خرید مبل تختخوابشو
مبل تختخوابشو

نوع کلاف به کار رفته در مبل

در هنگام خرید مبل اطمینان حاصل کنید که فقط در قسمت زیرین آن کلاف چوب یا فلز به کارفته و مابقی قسمت ها پوشیده شده از تشک باشد و همچنین چوب زیرین آن لق نباشد چرا که باید توانایی تحمل وزن شما را داشته باشد . اگر در اطراف و سطح آن به جز کفی زیری از چوب استفاده شده بود از خریداری پرهیز کنید .

 کلاف مبل تختخوابشو

حتما به این نکته توجه کنید که پایه های کاناپه با چسب به کاناپه محکم شده باشند چرا که پایه هایی که با میخ به کاناپه متصل میشنود بعد از مدتی شل و لق می شوند .

حتما آن را قبل از خرید یکبار در فروشگاه آن را باز و بسته کنید چرا که باید این کار را هر روز انجام دهید اگر به سختی باز می شد و یا جمع کردن آن مشکل بود . یا به هنگام باز بسته کردن دچار لقی و تکان می شد ارز خریدن آن مدل منصرف شوید .

به چهار چوب و اسکلت تخت توجه کنید که توانایی تحمل وزن شما را داشته باشد همچنین قطر تشک مبل باید جوری باشد که در اثر استفاده ی زیاد حجم و قطرش آن قدری نخوابد که نتوان دیگر از آن استفاده کرد .

سعی کنید مبلی را انتخاب کنید که در آن فنر های محکمی به کار رفته باشد تا بعد از مدتی در آن فرو نروید و تحمل وزنتون را فنر ها داشته باشد .

هم خوانی مبل با دیگر اجزا

نکته ی مهم دیگر این است که به هنگام خرید این مبل ها به رنگ و طرح مبل انتخابی توجه داشته باشید که در تناسب با دیگر اجزای فضای شما باشد . از آنجا که تقاضای این مدل مبل ها در بازار زیاد است به راحتی میتوان انواع طرح های مورد پسند و متناسب با دیزاین منزل خود را در بازار پیدا کنید

مبل تختخوابشو دو نفره

همچنین به هنگام خریدن آن از فروشنده سوال کنید که این مدل  مبل قابلیت تعویض تشک دارد و آیا تشک آن جدا در بازار وجود دارد چرا که اگر دچار خرابی شد بتوان آن را تعویض کرد .

امیدواریم این نکات توانسته باشد به شما در خرید و انتخاب مبل تخت خوابشوی مناسب کمک کرده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید