دکور کردن منزل با مبل راحتی

برای اینکه بتوان چیدمان مناسبی با مبلمان های مختلف در فضای منزل خود داشته باشید باید ابتدا فضای خود را از نظر مساحت ،شکل پذیرایی و سبک مورد نظر خود بررسی کنید .

در این جا می خواهیم باهم چیدمان مبل راحتی را بررسی کنیم .

ابتدا چندتا سوال مطرح می شود : مبل راحتی مناسب چه دکوراسیونی است ؟ مناسب چه ابعادی است یا بهتر است گفته شود به فضای پذیرایی بزرگ نیازدارد یا کم ؟

انواع مبل راحتی کدامند ؟ و….

در این مقاله سعی داریم به تمام این قبیل پرسش ها پاسخ بدهیم . ابتدا بهتر است با انواع مبل راحتی آشنا بشویم .

انواع مبل راحتی

مبل رکلاینر :این مبل ها قابلیت تنظیم از راه دور را دارند و می توان پشتی آن را تنظیم کرد و بسیار برای استراحت مناسب هستند و مناسب خانه ای با دکوراسیون مدرن است .

مبل توکسدو : این مبلمان دارای دسته های بلند و پایه های چوبی و بدون تراش می اباشد و بسیار مناسب خانه هایی با دکوراسیون مدرن است . این مدل مبل در انواع متفاوتی در بازار وجود دارد

مبل هاروارد : این مبل دارای دسته هایی گرد و پایه هایی چوبی است و دارای نشیمن گاه وسیعی است که بسیار راحت است و از محبوب ترین مبل های راحتی است . این مبل مناسب دکوراسیون معاصر است .

مبل سالنی : این مبل ها دارای نشیمن گاه عمیق و وسیع است و دسته ندارد و دارای پایه های کوتاه است و بسیار مناسب فضاهای مدرن است .

مبل ال شکل : این مبل بسیار راحت است و بسیار مناسب فضاهایی است که مساحت آن کم است می توان فقط از این مبل برای دکور کردن فضای خود استفاده کنید .

مبل های راحتی در ست های هفت ، نه ،سه  و حتی تک نفره در بازار موجود می باشد .  اگر فضای شما مساحت کمی دارد استفاده از دو مبل تک نفر بسیار مناسب است اگر در اطراف این مبل ها جای خالی دارید می توانید از پاف های مختلف استفاده کنید .

مبل های ۷ نفره بسیار برای چیدامن مناسب هستند و ازیک مبل سه نفره و چند مبل تکی درست شده ایند که می توان آن ها را یا به صورت نیم دایره در اطراف مرکز کانونی بچینید یا مبل سه نفره را وسط گذاشته و اطراف آن را با تکی ها پر کنید .

اگر فضای بزرگی دارید مبل های ۹ نفره انتخاب مناسب تری هستند زیرا فضای شما را به خوبی پوشش می دهند برای چیدمان این مبل ها می توانید مانند مبل ۷ نفره از نقطه ی کانونی استفاده کنید یا از یک فرش استفاده کنید و مبل ۹ نفره را اطراف آن بچینید . همچنین می توان مبل ۹ و ۷نفره را به صورت ترکیبی در فضای خود بچینید .

مبل تک نفره این مبل بسیار سلیقه ای می باشد شما می توانید هرجایی از فضا را که دوست دارید برای قرار دادن آن استفاده کنید و روی آن استراحت کنید و لذت ببرید .

حال که تقریبا با انواع مبل راحتی آشنا شدیم به بررسی این می پردازیم که مبل راحتی مناسب چه فضاها و دیزاین هایی است .

باید گفت که با توجه به اینکه زندگی در عصر حال با سرعت بسیاری میگذرد و همه ی کارها و اتفاقات با با سرعت بالا رخ می دهد   افراد تمایل بیشتری به راحتی دارند از این رو مبل ها ی راحتی در عصر معاصر بسیار پر طرف دار شده اند . زززیرا این مبل ها علاوه برا تامین نیاز دکوراتیو افراد براورده کننده ی نیاز راحتی آن ها نیز است . و می توانند بعد از یک روز پر کار روی  آن لم بدهند و به تماشای تلویزیون بپردازند . دلیل راحتی این مبل ها آن است که در تولید این مبل ها از پارچه ی بیشتری استفاده می شود و مناسب فضاهایی خودمانی و پر رفت و آمد می باشد .

متراژ خاصی برای مبل های راحتی مطرح نیس چرا که می شود. آن ها را به صورت تک و ست استفاده کرد. حتی مدل های ال شکا آن وجود دارد که فقط یک دیوار را اشغال می کند و بسیار مناسب فضاهای کوچک است .

بسته به محیط خود می توانید انواع مبل راحتی را انتخاب کنید در زیر ما بررسی چند مدل دیزایین با مبل راحتی می پردازیم .

در این دیزایین از مبل راحتی ال استفاده شده است و آن را با یک میز چوبی و پارکت هایی از جنس و رنگ چوب ست کرده است . این می تواند بهترین انتخاب برای داشتن یک فضای مدرن و یا حتی مینیمال باشد . در این دیزایین به صورت هوشمندانه ای از گلدان های برگ انجیری استفاده شده است که بسیار به فضا حس زنده بودن داده است .رنگ های گلدان ها و چهارچوب پنجره ها و استفاده ی تابلو ای در رنگ های مشکی و سفید بیان کننده ی طرح مینیمال است که هم زمان از دورنگ که در مقابل هم هستند استفاده شده است .

در این دیزاین از مبل با پارچه ی طرح دار استفاده شده است . در چیدمان مبلمان های ست باید به این نکات شود که چیدمان باید به نحوی باشد تا رفت و آمد ها به مشکلا نخورد و مبل ها در فاصله ی مناسبی از هم باشند و چسبیده به دیوار نباشند چراذ که فضا را کوچک تر نشان می دهد و باید فرشی در ابعاد مناسب برای فضای خود انتخاب کنید که نه کوچک باشد و نه بزرگ .

طرح پارچه ی مبل های تکی با رنگ کوسن مبل دونفره بسیار زیبا ست شده است تا با دیوار ها و گچ بری های  محیط یک تناسب رنگی ایجاد شود .همچنین در این محیط شومینه و آینه ی بالای آن بسیار هوشمندانه دیزاین شده اند چرا که نقطهی  کانونی فضا شما می باشند . استفاده از آینه در ااان مکان نه تنها بسیار زیبا است و کاربرد تزئینی دارد بلکه نور لوستر را منعکس میکند و نور فضا را زیادتر می کند .

دیزاین این فضا به سبک مدرن است ولی برای آن یک لوستر کلاسیک بسیار ماهرانه انتخاب شده است .

در این دکور اسیون می توان تلفیق هنر اصیل ایرانی و مدرن که زیبایی کنار هم استفاده شده است را مشاهده کرد

استفاده از فرشی به رنگ لاکی و پرده های هم رنگ آن در کنار مبلمان راحتی که به چه زیبایی چیده شده اند توجه کرد . در این فضا از پنجره و نور آن به عنوان نقطه ی کانونی استفاده شده است . قرار دادن یک ظرف رو ی میز جلو مبلی که درون آن انار می باشد بسیار به تکمیل تناسب رنگ ها کمک کرده است . همچنین برای اینکه مبل تکی با طرح خاص آن در محیط تنها نباشد و در ذوق نزد از تابلویی در تناسب رنگی با آن استفاده شده است . یکی دیگر از کاربرد های لوسترهای کلاسیک رنگی استفاده ی آن در دکوراسیون مدرن است که اینجا به زیبایی به کار رفته است که هم بیان کننده دکوراسیون مدرن است هم دکور اسیون ایرانی .

امیدوارم این مقاله توانسته باشد به شما در انتخاب و چیدمان مبل های راحتی شما کمک کرده باشد .می توانید انواع مبل راحتی مورد نظر خود را در سایت ما مشاهده کرده و در صورت تمایل به صورت اینترنتی خرید نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید